Strona 1 z 1

Siłownia przy encortonie

: 21 gru 2015, 19:54
autor: Xivos
Witam
Od nowego roku planuję zacząć chodzić na siłownię, 2 tygodnie temu zostałem zmuszony wrócić do Encortonu, ponieważ same immunosupresanty (Azathiorpine Vis) już nie wystarczają, co u mnie jest normalne o tej porze roku.
Pomyślałem, że skoro już muszę być na sterydach to może chociaż zrobię z nich jakiś użytek i trochę powyciskam, aby poprawić sylwetkę i ogólną kondycję. Sterydy powodują u mnie dość duże zmiany skórne, które wprawiają mnie w jeszcze gorszy nastrój i powodują złość.
Chciałem głównie zapytać czy Encorton i inne sterydy np. Metypred, mają jakiś wpływ na ćwiczenia na siłowni.
Sterydy zawsze już po 2-3 dniach brania dodawały mi siły, energii i chęci życia, może to tylko efekt psychologiczny, placebo i sam fakt, że stan moich jelit się poprawiał, ale natknąłem się na taki artykuł - http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/d ... 41588.html

Re: Siłownia przy encortonie

: 21 gru 2015, 21:38
autor: obyty.z.cu
Xivos pisze:Pomyślałem, że skoro już muszę być na sterydach to może chociaż zrobię z nich jakiś użytek i trochę powyciskam, aby poprawić sylwetkę i ogólną kondycję.
Xivos pisze:Chciałem głównie zapytać czy Encorton i inne sterydy np. Metypred, mają jakiś wpływ na ćwiczenia na siłowni.
"nasze " sterydy mają leczyć stany zapalne.
"sterydy" :wink: przyjmowane przez ..sorki..koksiarzy to zupełne cos innego.Tu powoduja mówiąc w skrócie przyrosty masy mięśniowej w połączeniu z forsownym treningiem (ogólnie i w skrócie).
Tak więc nasze sterydy nie maja przełożenia na takie spojrzenie na nie,.
Ale sam pomysł ćwiczenia jak najbardziej ok., z tym,że to nie może iść po bandzie,na całego,to trzeba tylko w formie i zakresie dostosowanym do stanu organizmu.
No i musisz pamiętać,że my odczuwamy powera po sterydach i możemy góry przenosić,ale niekoniecznie nasz organizm.
Doradzam zdrowy rozsądek.
No i na forum jest kilka fajnych tematów o ćwiczeniach na siłowni przez chorych na CU czy CD i inne .

Re: Siłownia przy encortonie

: 21 gru 2015, 21:44
autor: Anette28
Mylisz sterydy lecznicze z anabolicznymi, które stymulują wzrostu masy mięśni i również kości poprzez pobudzanie syntezy białka lub wapnia.
Tymi ćwiczeniami, żebyś sobie nie zaszkodził przy zaostrzeniu, zapytaj lekarza jak on widzi w tym okresie korzystanie z siłowni.

Re: Siłownia przy encortonie

: 16 sty 2016, 16:36
autor: czubasa
Przy dłuższym stosowaniu encortonu metypredu czy innych uważaj na siłowni na stawy, lepiej się nie nadwyrężać. Parę lat temu jak miałem ochotę poćwiczyć, robiłem więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem i problemu nie było, jednak przy zwiększeniu cięzarów problem się moemntalnie pojawiał.