Strona 1 z 1

Zniżka na PKS

: 16 paź 2012, 00:15
autor: AvenCrazy
Przeglądałem sobie wykaz ulg, które mogę wykorzystać i wpadł mi w oko ten oto zapis:
Dzieci i młodzież niepełnosprawna uczęszczające do szkoły, nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia, a studenci do 26. roku życia, ich rodzice lub opiekunowie mają prawo do:

78% ulgi na przejazdy w pociągach osobowych i pospiesznych, ekspresowych EC, IC PKP (tylko w 2. klasie) i we wszystkich rodzajach autobusów PKS na trasie z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do: szkoły, przedszkola, ośrodka rehabilitacji, domu pomocy społecznej, zakładu opieki zdrowotnej,poradni psychologiczno-pedagogicznej, placówki opiekuńczo-wychowawczej, ośrodka wsparcia, i z powrotem, na podstawie legitymacji szkolnej.
Wciąż się uczę, i z miejsca zamieszkania muszę dojeżdżać jakieś 60 km do Bydgoszczy do lekarza, właśnie PKS'em, mam orzeczenie o niepełnosprawności. Czy więc przysługuje mi ta zniżka? Jeżeli tak, to czego oprócz legitymacji szkolnej potrzebuję?

Re: Zniżka na PKS

: 16 paź 2012, 10:04
autor: Izabelka
Ja mam st. umiarkowany i na uczelnie jeżdżę własnie na podstawie legitymacji o st. niepełnosprawności i legitymacji studenckiej. Do lekarza to trzeba mieć zaświadczenie ze sie jedzie właśnie do lekarza, jednak rzadko to sprawdzają :wink: .

Re: Zniżka na PKS

: 16 paź 2012, 10:44
autor: Alis
Izabelka, czyli te 2 legitki się łaczą ? ja jezdze ztm i skm

Re: Zniżka na PKS

: 16 paź 2012, 17:32
autor: AvenCrazy
Dzięki za odpowiedź!