Kalprotektyna raz jest, a raz jej nie ma, a objawy bez zmian

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewabi
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

Kalprotektyna raz jest, a raz jej nie ma, a objawy bez zmian

Post autor: ewabi » 23 paź 2020, 18:45

Cześć!
Pisałam już tutaj o mojej bezskutecznej walce o zdrowie, ale dzisiaj mam nieco dokładniejsze pytanie. Kalprotektyna od 2 lat wychodziła u mnie w granicach 100. Jedni lekarze nie widzieli w tym problemu, inni chcieli szukać powodu. Wynik w moim labolatorium wyglądał tak:
20201023_182835.jpg
Jest tam zapis: Uwaga! Zmiana norm! Rozumiałam to tak, że skoro kalprotektyna jest za wysoka to dodane to jest aby tego nie przeoczyć.
Dzisiaj odebrałam kolejne wyniki, a tu taka niespodzianka, mimo że brzuch nadal codziennie boli, dokuczają biegunki, wzdęcia, mdłości i podwyższona temp.
Screenshot_20201023-183151_Drive.jpg
I tu jest znowu zapis o zmianie norm. Czy to jest jakiś błąd? Czy po prostu ten zapis jest dodawany do każdego wyniku, bo serio już czasem mi ręce opadają, że te badania są takie drogie, wychodzą różnie i jeszcze nie mogę nikogo o nie zapytać. Pani w punkcie pobrań nie umiała mi udzielić informacji, a na wynikach jest notka, że laboratorium nie udziela informacji...
Poza tym dziwi mnie ten nagły spadek, który nie łączy się z poprawą i zredukowaniem dolegliwości :cry:
Dziękuję za każdy komentarz :smile:

romek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Kalprotektyna raz jest, a raz jej nie ma, a objawy bez zmian

Post autor: romek » 23 paź 2020, 19:50

Ten tekst "zmiana norm" jest dziwny.
Mam przed sobą wyniki sprzed kilku lat i normy były takie same: <50, 50-120, >120

romek
Początkujący ✽✽
miasto: warszawa

Post autor: romek » 23 paź 2020, 19:51

A wyniki mogą być różne bo były robione innymi analizatorami. ale oba są ok :roll:

ewabi
Debiutant ✽

Post autor: ewabi » 23 paź 2020, 19:59

Właśnie też nie rozumiem jaka niby ZMIANA??!! Logiczne jest, że przy pierwszy wyniku jest zmiana i norma została przekroczona, ale przy drugim? :neutral: Lepiej jakby byłaby podana interpretacja i tyle, albo przy podwyższonym wyniku odznaczenie H jak przy innych badaniach. A tu niby wsztstko jest ok, a mam dopisek. Uwaga! Zmiana norm! z wykrzyknikami i już człowiek w głowie układa scenariusze :shock:

Paweł
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Paweł » 23 paź 2020, 20:15

Według mnie ta ZMIANA dotyczy środkowych widełek. Wcześniej był to przedział 50-150, tak przynajmniej mam na wyniku z 2018 roku.

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Post autor: Dorota1973 » 23 paź 2020, 20:23

Ja tę informacje czytam inaczej. Dotyczy zmiany norm dla laboratorium a nie zmiany u Ciebie w odniesieniu do norm laboratorium. Tym bardziej że jest to zamieszczone z części sstandardowej .

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Post autor: Dorota1973 » 23 paź 2020, 20:25

Być może wcześniej akurat to laboratorium miało inne widełki I stąd ta informacja

ewabi
Debiutant ✽

Post autor: ewabi » 23 paź 2020, 21:05

W sumie może faktycznie tak to trzeba interpretować. Po prostu za pierwszym razem zobaczyłam te wykrzyknik i od razu wiedziałam, że coś jest nie tak.
Powinnam się cieszyć, że wynik jest dobry i nic w jelitach się nie pogarsza, chociaż brzuch mi doskwiera codziennie, a waga spada i przy 163 cm wzrostu waga wynosi poniżej 47, a jeszcze parę miesięcy temu było ponad 52, ale tak jest jak człowiek męczy się z bólem i na nic nie ma ochoty. To mnie serio martwi, bo lekarze mówią o IBS, a tu jest gorzej i gorzej, a podobno jelito drażliwe nie wyniszcza i nie pogarsza się z czasem :cry:

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 28 paź 2020, 16:06

Może trzeba zrobić kolonoskopie i sprawa się wyjaśni ,pokaże w jakim stanie jest jelito

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”