Strona 1 z 1

Przed diagnozą

: 10 mar 2019, 23:11
autor: anlumaka
Witam. Moja wstepna diagnoza po wizycie na SOR to właśnie Crohn. Mega biegunka, osłabienie, ból brzucha w miejscu wyrostka. Nie mogłam nic jeść. Schudłam 3 kilo w ciągu tygodnia .zrobiono mi morfologię, rtg ,usg jamy brzusznej które wykazało 4 mm zgrubienie ściany kątnicy i obrzeknietą zastawkę bauchina. Powiększone dwa węzły chłonne 6 mm i rąbek płynu. Dostałam metronidazol, proxacin, no spe i controloc. Na 10 dni a później czeka mnie kolanoskopia. Dostałam skierowanie na oddział ale lekarz kazał najpierw wybrać leki a później zobaczymy Martwię się czy to nie rak :smutny: Niby mnie uspokoił że nie sądzi żeby to był rak. Ale głowę sobie nabijam Podwyższona leukocytoza 19,4, brak niedokrwistości CRP 3.6...Mam 47 lat
Od zawsze zdarzały mi się biegunki zaparcia i sensacje żołądkowe w stylu biegunki w autobusie zwłaszcza po jedzeniu. Leki biorę mam dietę bez laktozy a ten ból wciąż dokucza.

temat edytowany zgodnie z reg.
Anette

Re: Witam. Czy są tu osoby powyżej 45 rż?

: 11 mar 2019, 13:18
autor: ania74
Witaj, ja 45 skończyłam w tym roku. Na początku roku dowiedziałam się ze mam CU, cały czas się diagnozuję. Głowa do góry, ważne, aby szybko zdiagnozować co nam dolega i wtedy zacząć walkę. Nie wiem jak przy Crohnie, ale u mnie ważne jest co zjadam. Naprawdę warto poczytać tu na forum poradniki żywienia w chorobie. Musisz sama zobaczyć co Ci szkodzi, metodą prób i błędów. mnie ostatnio przeczyściło po roszponce, staram się unikać surowizny, chociaż lubię :( . Dużo tu ludzi młodych, tak bardzo mi ich żal...mają całe życie przed sobą... Ja już dzieci odchowałam, też się martwię o ich zdrowie, Całe 45 lat mojego życia przeżyłam w zdrowiu, i za to dziękuję, a teraz trzeba walczyć o siebie. Trzymaj się!