Cortiment + Biktarvy

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Cortiment + Biktarvy

Post autor: Endrion » 22 gru 2020, 19:50

Dzień dobry.
Mam pytanie dot. stosowanie leków antyretrowirusowych (Biktarvy) wraz Cortimentem. Aktualnie liczba kopii wirusa wynosi poniżej 20 (dane z badań wykonanych miesiąc temu). Choruję na WZJG i czuję że po roku remisji pojawia się zaostrzenie. Chciałbym rozpocząć leczenie Cortimentem, jednak na ulotce widnieje informacją o unikaniu leków zawierających inhibitory proteazy HIV. Niestety nie jestem wstanie się dodzwonić do gastrologa co najmniej do końca roku, a w przypadku zaostrzenia na aktualnym poziomie, liczy się każdy dzień leczenia, bym nie musiał przejść na Encorton. Czy ktoś z Państwa jest w stanie udzielić mi informacji, jakie konsekwencje może przynieść łączenie leku Biktarvy z Cortiment MMX 9mg?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”