Badanie kliniczne - ly3074828 mirikizumab

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
costasani
Posty: 0
Rejestracja: 29 sie 2017, 19:22
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Badanie kliniczne - ly3074828 mirikizumab

Post autor: costasani » 29 sie 2017, 19:30

Cześć, czy ktoś z Was brał udział w takim badaniu lub wie coś więcej na temat tego leku? Czy działa, jakie skutki uboczne, czy warto zaryzykować? Dziękuję za wszelkie informacje.

milofreeride
Posty: 0
Rejestracja: 11 lis 2017, 13:06
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Badanie kliniczne - ly3074828 mirikizumab

Post autor: milofreeride » 11 lis 2017, 13:47

Cześć, sam mam teraz propozycję wzięcia udziału w badaniu klinicznym od Eli Lilly lekiem ly3074828 mirikizumab. Czy udało Ci się uzyskać jakiekolwiek odpowiedzi na pytania, które zadajesz? Czy wziąłeś udział w leczeniu?

Z informacji, które mi udało się uzyskać to, że lek w pierwszej kolejności był badany w fazie I na osobach z chorobą łuszczycy, badanie zakończyło się maju 2017 i do tej pory nie zostały przedstawione wyniki. Skoro firma się nie śpieszy może to świadczyć rezultatach leczenia, które nie są lepsze od istniejącego już leku dlatego firma bada zastosowanie leku w chorobach NZJ. Są to przypuszczenia osoby prowadzącej badania kliniczne w codziennej pracy. Aktualnie znane działania nie pożądane to ból głowy i przeziębienie. Gdyby badanie było w fazie III nie zastanawiałbym się nad podjęciem decyzji. Znana była by już odpowiednia dawka leku oraz większość nie pożądanych skutków.

Muszę podjąć decyzje pomiędzy leczeniem klinicznym, a znaną immunosupresją (azathioptyna). Próbuję ustalić wszystkie za i przeciw. Działanie leku biologicznego z pewnością jest skuteczniejsze, skierowane bezpośrednio na jelita, wywołuje dłuższą remisje i z założenia powoduje mniej sutków ubocznych (w tym wypadku jeszcze nie wiadomo). Leczenie immunosupresantem też jest skuteczne i utrzymuje remisje ale póki ten lek przyjmujemy. Skutki uboczne występują i to w skali całego organizmu, jednak są już znane i dzięki temu wiadomo jakie badanie kontrolne wykonywać aby te skutki monitorować.

Wszystkie osoby mające jakieś informację o ly3074828 i będące kiedyś przed podobnym problemem proszę o opinię. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

costasani
Posty: 0
Rejestracja: 29 sie 2017, 19:22
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Badanie kliniczne - ly3074828 mirikizumab

Post autor: costasani » 12 lis 2017, 00:17

Cześć, zdecydowałam się na wzięcie udziału w programie, ale obowiązki zawodowe nie pozwoliły mi w tamtym momencie na stawienie się na pierwszej kolonoskopii przez co wypadłam z programu.

-- 12-11-2017 --

Oprócz skutków ubocznych, o których piszesz, z informacji jaką ja uzyskałam, lek ten wpływa na układ odpornościowy przez co może zwiększać ryzyko infekcji, zakażeń oportunistycznych, gruźlicy oraz ryzyko rozwoju choroby nowotworowej. Może wystąpić reakcja alergiczna spowodowana wlewem. Choć na moment sporządzenia dokumentu, który otrzymałam, nie stwierdzono przypadku wystąpienia powyższych skutków ubocznych u osób przyjmujących ten lek [choć wg tej dokumentacji było to zaledwie 92 osób do tej pory].

Mnie przekonało do wzięcia udziału w programie to, że w trakcie jego trwania pacjentowi wykonywane są badania, których normalnie się nie robi lub nie robi tak często, stąd ma się lepszą informację o stanie swojego organizmu. Leki, które teraz przyjmujemy też mają szereg skutków ubocznych i tak naprawdę nie wiemy jak zareaguje nasz organizm po kilkunastu latach ich brania.

Azathioprynę brałam tylko przez kilka miesięcy i musiałam ją odstawić, ponieważ wzrosła mi amylaza [choć teraz widzę, że wzrost amylazy mam od czasu do czasu i teraz po odstawieniu azy]. Lek działał na jelito dobrze, choć w czasie jego brania miałam bóle mięśni [coś jakby ciągłe zakwasy, jak przez dłuższy czas się nie ruszałam, a potem chciałam coś zrobić to musiałam się wpierw trochę rozruszać i było ok]. Teraz jestem na max dawce asamaxu i cortimencie, ale widzę, że już nie działają one tak dobrze jak na początku, więc muszę się też zastanowić co dalej.

Życzę powodzenia nie ważne jaką decyzję podejmiesz :)

Kamila Paulina
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:23
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
miasto: Świdnica

Re: Badanie kliniczne - ly3074828 mirikizumab

Post autor: Kamila Paulina » 17 lip 2020, 11:56

Witam,
w ośrodku badań klinicznych zajmujemy się m.in. badaniem Lilly, faza badania III, lek mirikizumab.

Badanie ma na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności mirikizumabu w osiąganiu wyników endoskopowych i klinicznych do 52 tygodnia u pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej aktywną chorobą Leśniowskiego-Crohna (CD).
Radnomizacja w stosunku 6:3:2, będą przydzielane odpowiednio:
• Mirikizumab 900 mg dożylnie co 4 tygodnie w 3 dawkach, a następnie 300 mg podskórnie co 4 tygodnie
• Ustekinumab ~ 6 mg / kg dożylnie w jednej dawce, następnie 90 mg podskórnie co 8 tygodni
• Placebo:
- gdy Okres interwencji 1 zakończy się (tydzień 12), osoby odpowiadające nadal otrzymują placebo
- osoby niereagujące na placebo w Okresie interwencji 1 w 12 tygodniu otrzymają mirikizumab

W razie pytań co do badania i jego przebiegu, proszę o kontakt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”