Salofalk we wlewkach

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwawa
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

salofalk a corhydron 100?

Post autor: iwawa » 04 wrz 2009, 11:58

Witam wszystkich!
Poczytałam sobie Wasza "rozmowe" i na najblizszej wizycie u lekarza zapytam go o ten lek. Stosuje od 2 miesiecy corhydron 100 we wlewkach *czyli ponad 60 za mna, ale na razie poprawa to tylko nie tak intensywnego śłuzu, choc krew wciaz na papierze jest. Nie mam bardzo ciezkiego stanu CU, ktore zdiagnozowano i w maju. Niemniejporpawy jednoznacznej brak.

Czy ktoś z Was probował najpierw Corhydron, z jakim skutkiem?
W tej chwili mam właczona jeszcze pentase raz na dzien (w ostepie takim, by wlewka nie spłukiwał mi jej :) oraz Asamax.

Co do aplikacji, to aplikuje mi go mama., faktycznie leże na boku, za kazdym razem innym (zapobiegawczo, bo nie wiem , po ktorej stronie jest zapalenie w odbytnicy). Aplikator uzyłyśmy po substancji do lewatywy (plastikowa buteleczka(. Gruszka bylo to nierealne.

Pozdrawiam ciepło,
iwawa
iwawa

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Salofalk we wlewkach

Post autor: magdusia » 04 wrz 2009, 18:16

Ja też uważam,że Salofalk we wlewkach jest duuużo lepszy od Pentasy.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

22andzia2222
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: 22andzia2222 » 15 wrz 2009, 20:17

hej!dokładnie tak wlewki z pentasy sa nie wygodne w aplikacji.mialam przez jakis czas w sumie tylko 3wlewki ktore z zadowoleniem moglam urzyc salofalk .sa super ale nie dostepne u producenta (nie dostepne w aptekach.niestety urzywam pentase 14wlewek ale nie usmiecha mi sie .jest droga ok.105zł/7szt juz drugi raz biore je bylo po nich dardzo dobrze ale po grypie i antybiotykach znowu mnie zaczelo lapac CU .ja tez przespie cala noc-).z wszystkimi lekami zostawilam z 400zl biore tego mase salofalk 500 4x2.kwas foliowy 15mg 1x wlewki i enterol250 1x2 .juz drugi raz tak biore i jest ok ale moje finanse cienko chcialabym zalatwic salofalk we wlewkach zamiast pentasy ,patrzylam w aptekach internetowych i brak .moze ktos cos doradzi.

Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: nelumbo » 14 paź 2009, 00:11

zgadzam się że Salofalk jest lepszy od Pentasy a w moim przypadku okazał się nawet bardziej skuteczny niż wlewki z hydrocortisonu

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 02 gru 2009, 21:42

moze to wcale nie jest wina techniki tylko tego ze kazdy inaczej reaguje na dany lek i moze tobie nie sluzy.
bo mi np. zupelnie nie sluzy.

Awatar użytkownika
Madziia
Początkujący ✽✽

Post autor: Madziia » 03 gru 2009, 11:09

Obecnie także jestem na wlewkach z Salofalku. Zazwyczaj aplikuję je, leżąc na lewym boku i stosuję je na noc, gdyż wtedy się lepiej wchłaniają i jest lepsze działanie.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 13 sty 2010, 21:32

to teraz ja mam pytanie - czy jest jakas szansa zeby lek dotarl do poprzecznicy?
Czy np. skaldniki leku wchladniaja się do krwiobiegu i tym sposobem docieraja do całego jelita?
Jak już kiedys pisalam nie moge polykac tabletek, jestem na czopkach od jakiegos czasu, ale mam tez problemy z poprzecznica i nie wiem co zrobic by ten lek "oddolnie" tam dotarł.....
czy na salofalk we wlewkach sa jakies znizki, czy mozna go przepisac z "p" na recepcie?
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2010, 21:41

inkaska pisze: ale mam tez problemy z poprzecznica i nie wiem co zrobic by ten lek "oddolnie" tam dotarł.....
czy na salofalk we wlewkach sa jakies znizki, czy mozna go przepisac z "p" na recepcie?
Po podaniu zawiesiny doodbytniczej należy pozostać jeszcze co najmniej 30 minut w pozycji leżącej na lewym boku, aby lek mógł równomiernie rozprowadzić się po całym jelicie grubym.
http://www.doz.pl/leki/p4901-Salofalk_c ... odbytnicza
Cena w doz.pl:

8.48pln
http://www.doz.pl/apteka/p10264-Asamax_ ... _mg_30_szt
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 13 sty 2010, 21:48

trochę nie umiem się poruszac w tych wirtualnych receptach, czy lekarz na recepcie moze napisac p?
pytam się bo z wlasnego doswiadczenia wiem iz lekarze sa niedoinformowani odnosnie przepisywania w naszych chorobach leków z oznaczeniem przewlekłe.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2010, 21:57

inkaska pisze:czy lekarz na recepcie moze napisac p?
tak,powinien wypisac, wtedy masz "tani" lek refundowany.
Na P wypisuje specjalista, albo lekarz rodzinny na podstawie otrzymanej opini od specjalisty z podanymi lekami.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 13 sty 2010, 22:22

Dziękuję o to mi chodziło, muszę się skontaktować zatem z moim lekarzem rodzinnym, ma wszystkie dokumenty od gastrologów,wiec pewnie ten rodzaj salofalku mi przepisze.
Czy po refundacji cena zostaje wynosi ok 70 zł?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 14 sty 2010, 15:27

inkaska pisze:Czy po refundacji cena zostaje wynosi ok 70 zł?
ja za wlewki salofalku 500 w aptece placilem w grudniu
okolo 8,0 zl na recepte z "P"

Awatar użytkownika
pumeksior
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: pumeksior » 16 mar 2010, 15:54

obyty.z.cu, co masz na mysli dobrze wykonana wlewka?mi lekarz tez przepisal wlewki z corhydronu z rumiankiem i na sama mysl o nich dostawalem biegunki a potem to byla kwestia paru minut i wszystko ladowalo w wc.Teraz zabieram sie za wlewki z salofalku i mam nadziej,ze bedzie o wiele lepiej bo tego corhydronu nie wspominal bede najlepiej

scaliłam
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010, 11:06 przez pumeksior, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pumeksior
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: pumeksior » 16 mar 2010, 16:49

martita, dzis wieczorem bede robil pierwsz wlewke z salofalku.Moze dalabys mi kilka przydatnych rad bo nie chcialbym tego spieprzyc

kara
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: kara » 16 mar 2010, 18:42

a czy orientujecie się czy WLEWKI z Salofalku można brać z encortonem???????? czy tych lekarstw nie można brać jednocześnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”