jak przytyc??

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Re: jak przytyc??

Post autor: Katze » 13 mar 2009, 10:37

Inkaska,ja ważę przy 166 wzrostu tylko 40 kilo...:( I też nie mogę przytyć :cry:

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 13 mar 2009, 11:16

ja wam mogę oddać trochę i jeszcze zapas na "czarna godzinę" zostanie :mrgreen: :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
junior
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: junior » 15 mar 2009, 10:20

Ja przy 182 cm ważę jakieś 55. Jak mówi moja siostrzyczka znikam...
Why So Serious?!

http://promocjozercy.pl/ - Najlepsze promocje zebrane w jednym miejscu!

Czy te oczy mogą kłamać?

kasiazar
Debiutant ✽
Choroba: CU u partnera
województwo: małopolskie

jak przytyć?

Post autor: kasiazar » 22 mar 2009, 12:32

Moj mąż choruje na crohna. Przez rok od kiedy zdiagnozowano ta chorobę schudł o 15 kg. Waży w tej chwili 59 kg przy wzroście 185 cm. Takze skóra i kości. Nie ma mowy o przytciu. Jego najabardziej uporczywe objawy to wzdęcia , bóle brzucha, biegunki i czasem temperatura. Boi sie jeść bo potem boli. Nie je tłustych , cięzkich potraw bo potem boli. Nie wiem jak temu zarazić . Czy sa jacyś specjalisci ktorzy układają jadłospis dla chorych na crohna tak aby przytyc ale zeby było zdrowo i nie szkodziło ? Prosze o pomoc jeśli ktoś ma takie informacje albo jeśli ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził .

Jak widzisz, taki temat istnieje już. Dlatego Twój post scaliłam. Przeczytaj uważnie ten wątek, oraz dział DIETY i Leczenie Żywieniowe, a dowiesz się wielu cennych rzeczy i częściowo zostanie udzielona odpowiedź na Twoje pytanie. W razie czego kontynuuj rozmowę w tym lub innych wątkach.

Polceam Ci szczególnie ten wątek:
viewtopic.php?t=1422
a także całą tematykę pośiwięconą preparatom do leczenia dojelitowego.
Poczytaj z meżem PORADNIK Żywieniowy FALKA. Zapoznaj się z tematami dot. niedożywienia w chorobie- linki przyklejone w Leczeniu Żywieniowym. Gdzie co kupić- wszystko tam jest. Trzeba tylko czytać.
Misia
Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, 13:18 przez kasiazar, łącznie zmieniany 2 razy.
kasiazar

KaSiA;)
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: KaSiA;) » 26 kwie 2009, 13:59

Witam Wszytskich :) Strasznie dawno mnie tutaj nie było :( Postaram się nadrobić wszytskie zaległości :) Widzę, że niestety nie ma super, extra diety dzięki, której da się przytyć...też mam z tym problem i nie wiem co zrobić, aby przybrać na wadze...dodatkowo zaobserwowałm dziwne zjawisko u mnie tzn. jak zjem mięso to za jakąs godzinę może trochę dłużej jestem głodna. Wiecie może dlaczego tak się dzieje? Może na noc trzeba się najeść co by przytyć? ;P Proszę o jakieś racy :) Pozdrawiam :)

Misia

Post autor: Misia » 26 kwie 2009, 21:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 08 cze 2009, 21:27

Może spróbuj zioła Kozieradki??

Opis
Preparaty z kozieradki wykazują właściwości odżywcze, przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów. W wielu krajach kozieradka uważana jest za skuteczny afrodyzjak. Lecytyna i inne fosfolipidy zawarte w kozieradce działają psychotonicznie i pobudzająco na motorykę mięśni. Wodno-alkoholowe przetwory z kozieradki zwiększają wydolność fizyczną (o 40-60%, zależnie od diety) i psychiczną (nawet o 50-70%).
Preparaty kozieradkowe podane doustnie wywierają również wpływ przeciwkaszlowy i przeciwdepresyjny.
Zastosowanie zewnętrznie (okłady, płukanki) działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, przeciwświądowo, zmiękczająco, pobudzająco na regenerację. Kompresy i częste przemywanie wodnymi oraz wodno-alkoholowymi wyciągami z kozieradki działają przeciwtrądzikowo.
Zastosowanie

Osłabienie fizyczne i psychiczne, wychudzenie, zanik mięśni, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów, złamania kości, niedokrwistość, zaparcia, kamica żółciowa, stłuszczenie serca, nerek i wątroby, choroby alergiczne, kaszel, nieżyty układu oddechowego; uprawianie kulturystyki bez wyraźnych efektów przyrostu mięśni, zaburzenia koncentracji i zapamiętywania, niedobór estrogenów, niedoczynność kory nadnerczy.
Za granicą przetwory z kozieradki zalecane są przy impotencji (niemocy płciowej) oraz w okresie przekwitania (menopauzy), bowiem działają estrogennie.

W medycynie weterynaryjnej kozieradka jest wykorzystywana jako środek wzmacniający, mlekopędny, stymulujący przyrosty masy ciała, osłaniający, przeciwzapalny i regenerujący. W produkcji zwierzęcej od starożytności kozieradka była stosowana do tuczenia zwierząt. Zalecana również dla zwierząt w okresie okołoporodowym (profilaktyka zaparć, biegunek, stresu, zapobieganie niedoborowi mleka).

Działania niepożądane

U niektórych osób pod wpływem przetworów z kozieradki pot i łój przybiera kozi zapach.

Jednym z zastosowan kozieradki jest wlasnie zwiekszenie apetytu (leczenie braku apetytu, jesli mozna tak powiedziec), niektorzy kulturysci probuja za jej pomoca wlasnie zwiekszyc mase ciala

Semen Foenugraeci – Nasienie kozieradki
Syn.: Semen Trigonellae, Kozieradka

Surowcem są, wg FPIV, dojrzałe nasiona Kozieradki pospolitej (Trigonella foenum graecum L.) z rodziny strączkowych (Fabaceae). Niekiedy bywa również wykorzystywany inny gatunek Kozieradka błękitna (Trigonella coerulea). Kozieradka jest jednoroczną rośliną zielna, pochodzącą z okolic śródziemnomorskich, w wielu krajach uprawiana, również w Polsce. Dorasta do ok. 60 cm wysokości, kwitnie na początku lata na jasnożółty kolor (T. coerulea jasnoniebieski), owocuje wytwarzając cienkie i długie strąki, zawierające po 10-20 nasion.

Surowcem są dojrzałe nasiona – należy je wyłuskać z dojrzałych strąków i wysuszyć w przewiewie. Nasiona mają wielkość 2-3 mm, po wysuszeniu są dość twarde i najlepiej je zmielić w celu przygotowania preparatu leczniczego. W składzie chemicznym ilościowo dominują śluzy (20-30%), w tym m.in. galaktomannany i stachioza. Ważnymi składnikami są ponadto saponiny steroidowe (od 0,1 do ponad 2,0%) – jest to mieszanina pochodnych wielu różnych aglikonów jak: diosgenina, jamogenina, tigogenina, gitogenina, neotigogenina, neogitogenina, oraz 25-spirostano-3,5-dien. Swoją nazwę kozieradka zawdzięcza charakterystycznej substancji azotowej o nazwie trygonelina (jest to metylobetaina kwasu nikotynowego), której zawiera 0,1-0,4%, jednak nie stwierdzono aby posiadała ona aktywność biologiczną. Znaczenie lecznicze mogą mieć za to C-flawonoidy (witeksyna, izowiteksyna, wicenina, 2”-O-p-kumaroilowiteksyna), cholina, lecytyny (do 2%), fityna, nikotynamid, witamina F, witamina A, witamina D, olej tłusty (6-10%), sole mineralne, gorycze, garbniki. Nasiona kozieradki zawierają do 30% białka.

Ze względu na znaczną zawartość śluzów nasiona kozieradki można stosować jako środek przeciwzapalny, wykrztuśny i osłaniający: wewnętrznie - w stanach zapalnych śluzówki układu pokarmowego, zewnętrznie - na stany zapalne skóry, wrzody, czyraki, itp. Dzięki zawartości saponin sterydowych surowiec ten wykazuje działanie hormonalne, anaboliczne. Związki z tej grupy mogą służyć do półsyntezy hormonów steriodowych. Obecnie izoluje się diosgeninę i wykorzystuje do półsyntezy kortykosteroidów. Preparaty z nasion kozieradki są alternatywą dla syntetycznych sterydów. Zażywanie kozieradki skutkuje pobudzeniem syntezy białek, podwyższeniem stężenia hemoglobiny i liczby erytrocytów (działanie krwiotwórcze), następuje retencja wody, azotu, sodu, wapnia, żelaza, chloru. Przyspieszeniu ulegają procesy regeneracji tkanek, rozrost tkanek łącznych i mięśniowej, pobudzony zostaje wzrost paznokci, włosów, wydzielanie mleka (u kobiet karmiących). Dodatkowo wpływa korzystnie na trawienie, reguluje wypróżnienia i ogólny metabolizm. Podwyższeniu ulega poziom androsteronów i estrogenów.

Kozieradkę należy zatem polecać w przypadkach osłabienia, wychudzenia, niedokrwistości, niedoborach witamin i minerałów, niedoczynności hormonalnej gruczołów płciowych i kory nadnerczy, w zaburzeniach laktacji, zaburzeniach przemiany materii i trawienia, zaparciach, chorobie wrzodowej, stanach zapalnych przewodu pokarmowego i oddechowego, w rekonwalescencji po chorobach. Oprócz chorych nasiona kozieradki mogą zażywać osoby zdrowe uprawiające sport i pracujące fizycznie w celu ogólnego wzmocnienia organizmu oraz przyrostu masy i siły mięśni. Zewnętrznie stosuje je przy wypadaniu włosów i w wielu chorobach skórnych (rany, ropnie, czyraki, owrzodzenia, wypryski, łupież, suchość skóry).
:D

http://www.lnb.pl/osrodek_badawczo_rozw ... onella.pdf
dodałam link
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 11:28 przez anulka089, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Post autor: Misia » 08 cze 2009, 21:31

Misia

Post autor: Misia » 09 cze 2009, 11:47

SzopPracz
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: SzopPracz » 09 cze 2009, 13:21

anulka089 pisze:Może spróbuj zioła Kozieradki??
Kiedys stosowalem w ilosci 2 lyzeczki dziennie. Z czasem pot obiera zapach tej przyprawy. Po 5 dniach śmierdzialem kozą (czyżby stąd ta nazwa?), a po 7 zapach był tak dotkliwy, że dałem sobie spokój. :) Poza tym bałem się, że po dziesięciu obrosnę futrem i zacznę robić "Meeeeee" :wink: )

A na pytanie co robić...Moim zdaniem to zalezy od tego jak duza jest niedowaga, gdy jest znaczna i nie spelnia sie normy BMI lepiej od razu oddać się w fachowe rece tak jak piszą Misia i Monikaaa_19.

Jeśli spelnia się norme BMI, by przytyć można próbować zwiększyć ilość tłuszczu za pomocą nutridrinków itp., albo samemu zaopatrzyc się w tłuszcze MCT (sklepy z suplementami), tluszcze ALA (np. olej kukurydziany), lecytyne w proszku (emuglator zwiększający tolerancję) i bardzo ostrożnie zwiekszać udzial tluszczu w diecie.

Na wieczor nie ma co obciazac jelit i zoladka, ale mozna zjesc posilek bogaty w weglowodany (np. banany, ryż), bo to one najszybciej zmieniaja sie w tluszcz wtedy gdy nie brakuje innych makroskladników w diecie, czyli protein i tłuszczów.

Wg mnie to zwykle niestety w takich chorobach zle wchłanianie tłuszczów powoduje, iż całość węglowodanow jest spalana na bierzące potrzeby i trudno odzyskac wage.
Niezdiagnozowany, objawy łudząco podobne do Crohn. Za sobą wiele lat nietolerancji tluszczow (objawy wiadomo), pozniej staly dyskomfort, w koncu pobolewania i klucia w prawym podbrzuszu i zaostrzenia przy stresie. W zyciu przechodzilem infekcje bakteryjną gronkowcem złocistym i paciorkowcem.
Pomogly (w zasadzie zupelnie cofniete objawy): Propolis (nalewka 20%), Mleczan Magnezu (Maglek 5 tbl), Tłuszcze MCT i ALA (Len) emuglowane Lectytyna, Czarnuszka.

Misia

Post autor: Misia » 09 cze 2009, 15:16

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 09 cze 2009, 21:05

ja jestem słodycze i ciastka wiem ze to niezdrowo ale przez to tyje :wink: polubiłam gotowanie i zaczełam tyc duzo budyniów jem
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 10 cze 2009, 06:51

ja bym jadłą budynie (chodzi te na mleku?) ale chyba nie moge mleka pić i niestety zostaje mi tylko zrobić budyń Słodka Chwila

Misia

Post autor: Misia » 10 cze 2009, 07:06

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 10 cze 2009, 11:19