Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu lekarza!!!

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Malinka

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu lekarza!!!

Post autor: Malinka » 04 lut 2009, 20:58

Jestem z Krakowa, szukam lekarza który zająłby się mną , ponieważ ci u których byłam przez ostanie 4 lata bagatelizują mój problem, a moja choroba bardzo się pogłębiła. Jest nietypowa i to jest wlaśnie problem. Nie mam crohna ani wrzodziejącego zapalenia, ani najpewniej hirsprunga. Strasznie cierpię i żyję już jak warzywo. Mam niedrożne jelito a lekarze mi wmawiają jelito nadwrażliwe albo chorobę psychiczną. Załatwiam się przez parę godzin albo i cały dzień wydalając małe stolce. Ale to nic, obecnie już w ogóle nie mogę się zalatwić a jak robię lewatywę to wylatuje mi czysta woda, środki przeczyszczające w ogóle nie działają, wszystkie leki na poprawę pracy jelita takie jak duspatalin czy Tribux wywołują efekt albo żadny albo pogarszają mój stan. Co zrobić w sytuacji gdy przez 16 dni nie wypróżniłam się a do szpitala przyjmują tylko umierających?? Ja już nie mogę strasznie cierpię. Moja teoria choroby wzbudza tylko śmiech i niedowierzanie wśród lekarzy. Otóż ja sobie je rozciąglam, bardzo często siedziałam w pozycji w której mocno wbijałam sobie łokcie w brzuch, głuoie ale prawdziwe. Kiedyś poczułam że że jelito grube) mi się rozdęło, bo poczułam że się rozciąga i stało sie takie martwe i nieruchome bez czucia. Postanowiłam że sobie je skurczę więc nic nie jadłam 2 miesiące, ok 200 kalori dziennie. wyglądałam jak z Oświęcimia.Pod wpływem silnego uczucia głodu jelito zaczęło się kurczyć i na odcinku prostnicy zagoiło mi się w 6 tygodni. Powróciło czucie i uczucie matwicy znikło. Ale okazało się że powyżej tego miejsca, na zakręcie też się rozciągło i tam goi mi się już 3 rok. Im bardziej jest obkurczone tym gorzej się czuję. W tym miejscu jelito jest jakby porażone, siąga się i zwija i strasznie boli. Mam uszkodzony mięsień a lekarze mi powtarzają że to niemożliwe. Nie ma takiej choroby!!!! To straszne. Według nich jelito nie boli. Jak sobie robię lewatywę i gdy dostanie się tam woda to jelito na tym odcinku ,(okrężnica wstępująca ?) wystaje mi przez brzuch tak jakby woda tam utknęła i nie mogła wypłynąć. Mam niedrożne jelito przepuszczające albo niedrożność okresową ktora może zamienić się w stałą według mnie. Już nie wiem co robić, pomóżcie, byłam na 5 roku studiów i nie skończyłam ich, nie pracuję bo się nie da ( jak nie wyciągnę kału samodzielnie, który pojawia się w odstępach godzinnych to w ogóle się nie załatwię- tylko rano mi schodzi) skutek jest taki że nawet nie mam ubezpieczenia!!! Gdzie mam iść z tym problemem, mam chorobę której nie ma.

Malinka

Re: Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu lekarza!!!

Post autor: Malinka » 04 lut 2009, 21:07

Nie, robiłam pasaż i wszystko niby w porządku, ale tam widać tylko do zagięcia wątrobowego. Lekarz najpierw namawiał mnie na kolonoskopię ale jak mu pokazałam zdjęcia to już nic nie mówił tylko powiedział że jelito sobie po prostu zle pracuje. I jak mam zrobić kolonoskopię na nieoczyszczonym jelicie, nie jestem wstanie go opróżnić. Zdjęcia wyjdą mętne i tyle

Malinka

Post autor: Malinka » 04 lut 2009, 21:13

Tak już wszystko przetestowałam, ewentualnie strasznie bolał mnie brzuch i wypłynęło troche brudnej wody

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 05 lut 2009, 10:58

Podziwiam Twoja obserwację i dokladną analize tego, co sie dzieje w srodku. Ja z kilkuletnim stazem choroby, no ale bez jelita grubego, nie potrafie ocenic co mnie boli, gdzie bulgocze. Wiec jednym zdaniem - jestem pod wrażeniem

Popatrz w Lekarzach w woj. małopolskim, o ile sie nie myle dr. Kłęk jest najlepszy w Krakowie.

Jako szaraczkowi trudno mi powiedziec co sie tam u Ciebie dzieje, ale na pewno nie jest to sprawa do bagatelizowania. Moja kolezanka miala podobne objawy, w koncu wyblagala pobyt na oddziale, 5 dni przygotowywali ją do kolonoskopii (od góry i od dołu), przy okazji zrobili gastroskopie oraz badania krwi i wyszla mega celiakia, w sensie w ogole przez jej 40 lat zycia nie leczona i sie rozwinela dajac podobne objawy do Twoich.

Chcialabym Ci rowiez doradzic wizyte u psychologa klinicznego, nie po to by stwierdzil, ze choroba jest w Twojej psychice, ale by pomogł, doradził Ci, jak sobie z tym wszystkim radzić.

ania

p.s. jeszcze jedna wazna rzecz - moze 2-3 tyogdnie diety bezresztkowej da odpoczac Tobie i jelitkom? i sie zagoi to, co jest chore. Taka diete mozesz zafundowac sobie sama kupujac i pijac tylko produkty typu: ensure, nutridrink lub inne (wiecej poczytasz o tym w Leczeniu zywieniowym)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 05 lut 2009, 16:38

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: kabran » 05 lut 2009, 16:43

Tak, mam Hirschprunga, choć bez potwierdzenia histologicznego. Ale wszystko inne na to wskazywało i taki był werdykt. Służę pomocą.
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Malinka

Post autor: Malinka » 05 lut 2009, 17:42

Dziękuję wszystkim za pomoc. Hirschprunga raczej nie mam, ja jestem tego pewna i lekarz to potwierdził ale muszę się udać po prostu do dobrego lekarza, spróbuję tego Kłęka. Nie wiem czy ten lekarz u którego ostatni się leczyłam jest dobry, bo na zdjęciu rentgenowskim z pasażu widział odbytnicę. ????

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: HONIA » 08 lut 2009, 10:58

ja moge polecić super profesorka,specjaliste...mi nikt nie umiał pomóc jak juz byłam jedną nogą na drugim świecie i miesiącami cierpiałam a On jak mnie pierwszy raz zobaczył dokładnie zbadał powiedział co mnie czeka,ile jeszcze czasu będe cierpieć...itd.Wszystko się sprawdziło jestem mu wdzięczna ale On jest z trójmiasta jeśli jesteś zainteresowana to odezwij sie na priv.

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”