Strona 1 z 1

polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

: 07 maja 2019, 09:44
autor: paniczq
Witam, proszę o informację. Gdzie najlepiej usunąć polipy z jelita grubego. Mam dużo pseudo polipów, od 2007 choruje na CU.

Mogą to być prywatne przychodnie lub szpitale NFZ. Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Mateusz

Re: polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

: 08 maja 2019, 18:50
autor: obyty.z.cu
pseudopolipy to "specjalizacja " CU, takie wybrukowane nimi jelito to tragedia,ale tak się dzieje . Mnie ciekawi czy to usuwanie ich zlecił gastroenterolog czy to Twoja inicjatywa ?

Re: polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

: 12 maja 2019, 12:34
autor: paniczq
Witam, źle wcześniej napisałem. W moim jelicie są liczne pseudopolipy i polipy. Lekarz zalecił mi kolonoskopie w znieczuleniu na chirurgii w celu usunięcia polipów i konsultacji. Wcześniej inny doktor podczas kolonoskopi, zalecił mi usunięcie części jelita, ale mój lekarz prowadzący nie zgodził się na to. Kolonoskopia była robiona 4lata temu. Po ostatnin zaostrzeniu boję się zmian w jelicie. Obecnie czuje się dobrze, od pół roku mam remisje. Proszę o pomoc i wasze opinie, doświadczenie, jak to wyglądało u was. Z góry dziękuję Wam.

Re: polipektomii ŚLĄSK MAŁOPOLSKA

: 13 maja 2019, 13:02
autor: atabe
Ja co prawda nie mam problemu polipów , ale byłam świadkiem rozmowy pacjentki , która zaniedbała sprawę i jak już się przebadała to miała tyle polipów w jelicie , że całe jelito było do usunięcia . Co prawda pani miała polipowatość rodzinną , ale podejrzewam ,że i przy CU nadmierny rozrost polipów może skutkować usunięciem jelita . Tak ,że częste kontrole i usuwanie póki są pojedyncze .