Strona 1 z 1

Dobry psycholog - Wrocław

: 13 wrz 2013, 20:18
autor: Mala_Mi
czy ktoś z Was chodził we Wrocławiu na psychoterapię? ja wczoraj zaczęłam chodzić do jednego pana, ale nie wiem czy będę u niego kontynuować psychoterapię... jest trochę "dziwny" tzn. jeśli odwołam sesję bez "dobrego" powodu, to kończymy terapię bo on mnie już do siebie nie przyjmie, poza tym on decyduje czy powód, który podałam jest na tyle dobry, że sobie mogę odwołać, sesja nie trwa określonej ilości czasu, to on decyduje kiedy kończymy, moim jedynym zadaniem jest opowiadać o sobie, o swoim dniu itp., a on będzie "wyłapywać" co jest źle i prostować... hmm sama nie wiem, ma dobre opinie w Internecie...
2 lata temu chodziłam na psychoterapię do pewnej pani, ale tam to wyglądało bardziej jak rozmowy dwóch koleżanek przy kawie... :/
może ktoś z Was chodził do jakiegoś dobrego psychologa we Wrocławiu i może go polecić? :)

Re: Dobry psycholog - Wrocław

: 13 wrz 2013, 20:45
autor: Natuśka
No właśnie również w tej materii mamy problema we Wrocławiu... :/
Wiem, że nataliak71 gdzieś coś wiedziała, ale czy poleca to już niech sama się wypowie :wink:

A z tych, których znam to są dobrzy w teorii, ale w praktyce to nie wiem, nie mam pojęcia, nie polecę... :smutny:
Aktualnie szukamy godnego zaufania psychologa poprzez lekarzy gastro, zobaczymy co nam z tego wyjdzie. Poza tym zainteresowała się nami i naszymi schorzeniami studentka 5 roku psychologii, więc jest jakaś nadzieja na przyszłość :wink:

Generalnie póki co- szukamy :neutral:

Re: Dobry psycholog - Wrocław

: 13 wrz 2013, 23:23
autor: Mala_Mi
Natuśka, no właśnie widzę, że problem...
a tylu ich jest! ponad 300 mi wyskakuje :/
do tego pana to nie wiem, czy jeszcze wrócę, a wybrałam go sobie w związku ze świetnymi opiniami plus tym, co napisał o sobie :neutral:
do tej pani co wcześniej chodziłam też nie wrócę, bo to było pitu pitu i tyle
ciężko znaleźć kogoś odpowiedniego dla siebie, aby pasował chociażby w 70% :(

Re: Dobry psycholog - Wrocław

: 14 wrz 2013, 10:12
autor: Martynka86
hejka:)
mam pytanko czy chodzisz prywatnie czy na nfz? ja na razie próbuje dostać się na nfz (poszłam do jednej pani, ale ona prosto z mostu powiedziała mi, że nie ma sensu chodzić na nfz, bo "spotkanie są góra raz w miesiącu" i "i tak nic nie wniosą"?!!!)
za to mój brat chodzi prywatnie (ma ataki paniki), gdzies we Wrocławiu i bardzo sobie chwali, ale wizyty sa cztery razy w miesiącu po 100zł!!!
jeżeli chodzi o to, że masz dać psychologowi wcześniej znać, że Cię nie będzie, to podobno jest taki "ustny kontrakt", że sobie nie olewasz i, że nawet jak będziesz źle się czuła to i tak się stawisz (pewno dlatego, ze jak ktoś choruje na depresje to często fizycznie się źle czuje, a nie poczuję się lepiej jak nie będzie chodził na terapię)... trochę to pogmatwałam, ale chyba da się co nieco zrozumieć :wink: jeśli potrzebujesz namiaru na prywatnego psychologa, to chętnie załatwię od brata :wink:

gdyby ktoś miał namiar na jakiegoś "normalnego" psychologa przyjmującego na nfz we Wrocławiu, to niech się podzieli proszę :roll:

Re: Dobry psycholog - Wrocław

: 14 wrz 2013, 10:29
autor: Mala_Mi
Martynka86, ja chodzę prywatnie, na NFZ sobie tego nawet nie wyobrażam... :neutral:
Właśnie nie mogę odwołać sesji, bo dla niego żaden powód nie jest dobry... tak to zrozumiałam.
Jakbyś mogła załatwić namiary od brata byłabym bardzo wdzięczna :)

Re: Dobry psycholog - Wrocław

: 14 wrz 2013, 11:16
autor: nataliak71
Mala_Mi, ja swojego psychologa mogę polecić ale wydaje mi się, że każdemu pasuje inne podejście do pacjenta, namiary oczywiście wyślę zaraz na priv.
Dodam, że ten psycholog interesuje się chorobami autoimmunologicznymi więc w tym naszą chorobą :)

Re: Dobry psycholog - Wrocław

: 15 maja 2014, 21:29
autor: moth
W poradni na korzeniowskiego przyjmuje bardzo dużo psychologów, ja mogę polecić p. Martę Piecyk i p. Katarzynę Mroziewską. Co prawda nie specjalizują się w terapii chorób ale z czystego serca mogę polecić. :)