Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Post autor: makika83 » 04 lis 2008, 15:49

a mnie znowu czeka badanie - w czwartek, najprawdopodobniej bez ogólnego znieczulenia... mimo, że miałam robione badanie na początku września (lekarz zapomniał pobrać wycinków do histopatologii...) czeka mnie przygotowywanie w domu, jutro jeszcze idę do pracy, wcześniej się zwolnię... w dodatku mam miesiączkę... opiszę jak było na żywca potem - a mam uraz, bo za pierwszym razem baardzo bolało,miała całe jelito zajęte i szybko dali mi zastrzyk "usypiający".
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lis 2008, 16:12

a co to jest nadwrazliwosc trzewna?
Obrazek

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: HONIA » 04 lis 2008, 18:50

dziwi mnie fakt dlaczego lekarze nie dają znieczulenia przy każdej kolonoskopi.Ja osobiście też miałam kolonoskopie nie raz na żywca wrzeszczałam wniebogłosy i prosiłam o znieczulenie ale na nic się to zdało.Raczej krzyczeli na mnie co mnie tak może boleć...Prawdziwa załamka.

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 04 lis 2008, 22:08

Dla mnie tez lekarz robiacy to badanie byl niezbyt mily ze niby przyjdzie tu taka i ja niby boli a bez znieczulenia bez niczego bolalo jak diabli.Myslalam ze mi wszystkie flaki porozrywa i blagalam zeby przestal.A lekarz do ktorego teraz jezdze powiedzial ze w "fazie aktywnej" sie takiego badania nie robi a jesli juz trzeba to w znieczuleniu ogolnym gdyz jest bardzo bolesne.Moim zdaniem kazdy z nich powinien przejsc takie badanie i zobaczyc jak to jest i moze wtedy troche pomysli nim zacznie sie wydzierac...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 05 lis 2008, 00:34

aha znam to okreslenie ale nie myslalam o tym jako nadwrazliwosc tylko raczej o progu bolowym innym u danej osoby :)
Obrazek

marcin87
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: marcin87 » 05 lis 2008, 12:57

Ja miałem dwa razy kolonoskopię bez znieczulenia. Dalo się wytrzymać. Raz miałem z uśpieniem i potem czułem się okropnie. Wolę już się trochę pomęczyć w trakcie badania niż potem.

plamka123
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: plamka123 » 05 lis 2008, 14:30

wy mówicie tu o jakis uspieniach bólach ale po znieczuleniu nic nie boli p co tu jakies narkozy:P

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: HONIA » 05 lis 2008, 14:33

plamka123 pisze:wy mówicie tu o jakis uspieniach bólach ale po znieczuleniu nic nie boli p co tu jakies narkozy:P
każdy organizm jest inny i każdy człowiek inaczej reaguje na ból,ja miałam badanie z znieczuleniem i tak mnie bolało, w następnym chciałabym być uspana.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 05 lis 2008, 16:21

choć może i nie boli ale ja tam wolę spać :roll:
:D

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 05 lis 2008, 22:45

Mi dali jakiś zastrzyk w ramię i nie kazali jechać samochodem. Nie bolało ale czułem okropne wzdęcia. Drugi raz nie badali za głęboko, więc obeszło się bez zastrzyku i bez bólu. W sumie nie było tak źle. :neutral:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

przystojniak
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: małopolskie

Post autor: przystojniak » 02 gru 2008, 15:11

Właśnie miałem kolonoskopie jelita grubego do miejsca gdzie łączy się z jelitem cienkim wykonywaną w Medicinie w Krakowie na Barskiej 12.
Badanie trwało może 5 minut.
Byłem na żywca bez żadnego znieczulenie, jedynie zażyłem przed badaniem 2 tabletki nurofenu (środek bez recepty przeciwbólowy).

Leżałem na boku i oglądałem swoje jelito online na telewizorze lcd 32". Wyglądało to jak program Discovery a nawet lepiej.

Co do bólu to mogę powiedzieć że nic nie czułem (mam bardzo małą tolerancję na ból), jedynie mały dyskomfort podczas początkowego wkładania i z nadmiaru gazów.

Generalnie po przeczytaniu forum i zrobieniu badania mogę powiedzieć że dziwię się osobą które piszę jakie to straszne badanie, a jeszcze bardziej tym co piszę że tylko pod narkozą by pozwolili sobie zrobić badanie.

To co tu przeczytałem to w 99% nie sprawdziło się. Bardziej nieprzyjemna jest wizyta u dentysty i wiercenie w zębie przy znieczuleniu niż kolonoskopia bez.

Pozwoliłem sobie napisać po to aby osoby które czytają ten wątek nie bali się. Bo ja miałem mętlik w głowie po przeczytaniu go.

Nie wiem czy mogę pisać nazwisko lekarza który mi to robił więc napiszę tylko doktor S.

Podsumowując:
MIAŁEM BEZ ZNIECZULENIA NA ŻYWCA, SUPER PROFESJONALNIE ZERO BÓLU.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 02 gru 2008, 15:54

przystojniak pisze: Generalnie po przeczytaniu forum i zrobieniu badania mogę powiedzieć że dziwię się osobą które piszę jakie to straszne badanie, a jeszcze bardziej tym co piszę że tylko pod narkozą by pozwolili sobie zrobić badanie.
z prostego powodu.... nie masz odniesienia do niczego. miałeś tylko jedno badanko i trafiłes w miejsce gdzie robie bezboleśnie. :-) Ale nie wszędzie tak jest. (a szkoda)

ESka

Post autor: ESka » 02 gru 2008, 15:55

przystojniak pisze:Byłem na żywca bez żadnego znieczulenie, jedynie zażyłem przed badaniem 2 tabletki nurofenu (środek bez recepty przeciwbólowy).
Zastanawiam się dlaczego mogłeś brać tabletki przed badaniem, a mi lekarz zabronił zażywać jakiekolwiek tabletki nawet napić się nie mogłam. hmm Może dlatego, że miałam mieć robioną kolonoskopie w znieczuleniu ogólnym?

ESka

Post autor: ESka » 02 gru 2008, 16:05

elwirka pisze:tak wg. to po co Ci tabletki przeciwbólowe jak masz pod narkozą ;>
Nie miałam na myśli akurat przeciwbólowych tylko inne takie które codziennie biorę. A za pierwszym razem w szpitalu przed kolonoskopią głowa bardzo mnie bolała i też mi nie pozwolili wziąć tabletki. Ale teraz już rozumiem, że nie mogłam nic brać ze względu na narkozę :) oki :)

przystojniak
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: małopolskie

Post autor: przystojniak » 02 gru 2008, 16:39

Wiec tak.
Nic nie jadłem od 72 godzin przed badaniem.
Piłem buliony i soki.
Dzień przed badaniem 2 litry + 2 saszetki fortrans
w dniu badanie 2 litry+ saszetki fortrans
6 godzin przed badaniem przestałem pić
1 proszek 2,5 godziny przed badaniem
1 proszek 1/2 godziny przed badaniem
Badanie szybkie, jelito ok.
Maszyna którą byłem badany jakaś nowa, na TV widziałem wszystko.
Lekarz który mi robił z pielęgniarką to super profesjonaliści.
Przede mną było kilku pacjentów do kolonoskopii i żaden z nich nie był dłużej jak 20 minut. Tym bardziej że zapisywali w rejestracji w odstępach 20 minutowych.

Jelito miałem spoko.

Pozdrawiam i życzę Wszystkim zdrowia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”