D-dimery

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ilonka007
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Kontakt:

D-dimery

Post autor: Ilonka007 » 05 maja 2009, 19:09

Kochani...Jestem chora na CU od 3 lat...OStatnio robili mi badnaia na d-dimery i okazało sie ze mam ich az 3500 a powinno byc 500 jednostek we krwi. Czy ktos tez ma robione badania na D-dimery i czy to normalne przy Cu?? W czwartek czeka mnie kolanoskopia... Na szczescie spada mi lilosc tych D-dimerów..Wiem ze są trzy przypadki ich wzrostu...Ale chyba przy Cu to normalne?? czy ktos był w podobym przypadku?
Pozdrawiam
Ora et labora

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: D-dimery

Post autor: kasinp » 05 maja 2009, 19:22

Ilonka007, kolonoskopia!! prosze kolan nam nie badają, jezeli chodzi o D-dimery nie badalam chyba , niech sie wypowiedza ci ktorzy o co biega wiedzą , hihih

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 05 maja 2009, 19:32

badanie D dimerow przeprowadza sie glownie w podejrzeniu zakrzepicy, zatorowości.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 maja 2009, 19:41

A dlaczego robili ci d-dimery?
To badanie ma znaczenie diagnostyczne przy podejżeniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej inaczej czyli zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej oraz zespołu rozsianego wykrzepiania wewnątrz­naczyniowego. Ich wzrost może również występować przy stanach zapalnych.
Czy podejrzewają u ciebie jedną z tych chorób, czy też robią na przykład jakaś pracę naukową?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: podblond » 05 maja 2009, 21:04

Heja! Ja pisałam kiedyś o znacznym przekroczeniu normy d-dimerów i wtedy byłam tym stanem niezmiernie przerażona viewtopic.php?p=105260&highlight=#105260 . Chodziło o koagulologię (czasy krzepliwości). Podobno u nas to normalne i jedyne co dostałam to Clexane - zastrzyki podskórne.
Nie ma powodu do obaw :)
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Ilonka007
Debiutant ✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Ilonka007 » 06 maja 2009, 12:19

Tak...Podejrzewają zatorowośc bo miałam strasznie duszący kaszel ktory nie wskazywał ani na alergię ani na przeziębienie. i dostaje od tygodnia te same zastrzyki podskórne co Ty Podblond. Jutro kolonoskopia hihih..przepraszam za literówkę. :lol: Lekarze mowią ze to przy CU to normalne ale się bardzo wystraszyłam, gdy czytałam o tych d-dimerach... Najgorsze to przygotowanie do tego badania... 3 litry wody i ciągle :wc: :wc: :wc:...Nie wiem też czemu mam mieć badanie USG. Ale byleby jutro przeżyć. Pozdrawiam :razz: :razz:

[ Dodano: 07-05-2009 ]
No to jestem juz po kolonoskopii. Na wyniki bede czekała aż miesiąc...To moje 3 kolono i do tej pory diagnoza lekarza była jedna: CU. Teraz okazuje sie że moze to byc Crohn. przez te 3 lata jadłam wszystko, oprócz mleka... Teraz jesli sie okaże ze to nie CU to nawet nie wiem jak do tego podchodzić...nie wiem z czym to się wiaże..Totalny zamęt w głowie...Kochani nie moge wyszukac konkretnych info o Crohnie. Bybłabym wdzieczna jesli ktoś mogłby odesłac mnie do postu gdzie są ogolne informacje o tej chorobie..
Pozdrawiam
Ora et labora

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”