Bardzo wstydliwy problem a za razem niepokojącyt... doradzci

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
pupa22
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Bardzo wstydliwy problem a za razem niepokojącyt... doradzci

Post autor: pupa22 » 18 paź 2008, 23:17

Mam taki bardzo wstydliwy dla mnie problem... może zacznę od początku...
Od dłuższego czasu mam problemy z pupą. Mianowicie przy wypróżnianiu boli ale przeważnie w nocy tylko, czasami tak boli mnie pupa że myślę ze nie wytrzymam... po pewnym czasie mija... mam tez nagłe bolę brzucha i odbytu tez w nocy ale zdarza się w czasie dnia... często se u mnie mienia... czasami zatwardzenia a drugim razem normalnie się wypróżniam, gdy mam zatwardzenia to stosuje lewatywę bo dla mnie osobiście jest najprzyjemniejsze z tych środków i podobno najmniej uzależnia... byłem raz u lekarza nie wiem jak to badanie się nazywa ale w każdym bądź razie włożył mi palec to pupy i nic konkretnego nie stwierdził...
Weście mi doradźcie czy pójść zrobić kolandoskopie czy nie... w sumie dla samego spokoju chyba warto zrobić... sam nie wiem, jest coraz gorzej...

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Bardzo wstydliwy problem a za razem niepokojącyt... doradzci

Post autor: Ania406 » 19 paź 2008, 00:09

po pierwsze mam pytanie :) czy jestes na diagnostyce w jakims kierunku?? czy po prostu zaniepokojony swoja dolegliwoscia szukasz porady??
po drugie- nie ma co sie wstydzic. rzecz ludzka :) tu sie nie musisz obawiac, ze cie ktos wysmieje :)
po trzecie :P popros o skierowanie do gastroenterologa (a moze juz byles??
) i zapytaj lekarza czy jest wskazanie do kolnoskopii. byc moze ktores z ponizszych badan bedzie bardziej wskazane.
- Anoskopia - wziernikowanie kanału odbytu i końcowego odcinka odbytnicy,
-Rektoskopia - wziernikowanie odbytnicy,
- Rektoromanoskopia - jest to rektoskopia rozszerzona o badanie końcowego odcinka esicy,
-Sigmoidoskopia - wziernikowanie końcowego odcinka jelita grubego z esicą włącznie,
kolonoskopia to wziernikowanie całego jelita . masz jakies problemy z jelitami??
najwazniejsze zebys porozmawial ze specjalista :) my mozemy tylko sugerowac to i owo :)
powodzenia :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

pupa22
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Bardzo wstydliwy problem a za razem niepokojącyt... dorad

Post autor: pupa22 » 19 paź 2008, 00:29

raczej szukam porady... nie znam się na tym... mam to od jakiegoś czasu ale dopiero teraz zaczynam coś z tym robić... moj błąd ze dopiero teraz wiem.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 19 paź 2008, 23:01

no wiec tak jak napisalam - idz do gastroenterologa. byc moze twoje problemy maja podloze z dzialki gastro. a co z twoimi jelitami?? nie opisales dokladnie tych dolegliwosci. jak cie boli, gdzie umiejscowiony jest bol. po jedzeniu? czy zoladek tez??
pamietaj- najlepiej pomoze ci lekarz :) ale moze i my cos doradzimy. nie stresuj sie. zrob konieczne badania i daj znac jak ci idzie :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 22 paź 2008, 08:21

nie wtrącę nic nowego do forum poza radą pójścia do lekarza.

mała refleksja - łatwo rozpoznać czy ktoś już choruje czy "zaczyna" - po słownictwie :) po doborze słów. ja też kiedyś miała jakieś opory przed wypowiadaniem słów: odbyt, jelita, stolec - rozumiecie, o co chodzi? :)
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”