czy jesteśmy bardziej podatni na chorbe nowotworową??

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ulusiek17
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

czy jesteśmy bardziej podatni na chorbe nowotworową??

Post autor: ulusiek17 » 08 sty 2008, 22:17

Moje pytanie jest dla mnie bardzo ważne. Czy przy naszej chorobie CD czy Cu jesteśmy bardziej podatni na nowotór.. ?

Musze się wybrać do poradni genetycznej. Ze strony mojego taty wszyscy zmarli na nowotór :( a dziś się dowiedziałam, że tata mój ma początkowe stadium raka ;( . Zresztą to choroba sie dziedziczy i jest duże prawdopodobieństwo, że mogę zachorować ja lub mój brat lub nasze dzieci.. :(
Do CuDaków świat należy ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: czy jesteśmy bardziej podatni na chorbe nowotworową??

Post autor: ranka » 12 sty 2008, 14:01

Przy CU jest znacznie większe ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego, przy CD to ryzyko jest raczej niewielkie.
ostatnie teorie mowia juz o ryzyku zblizonym.pisalam o tym na forum.
poza tym z rozowy z patomorfologiem z Bydgoszczy,kolezanka moja zajec dowiedziala sie ze nowotwory na podlozu CD zdarzaja sie rownie czesto.
Obrazek

ulusiek17
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ulusiek17 » 14 sty 2008, 21:44

U taty rak krtani bądź puc.. Jak narazie robimy tzn tata robi wszystkie badania bo co sie okazalo, że to wcale nie musi być rak tfu tfu. Na ostatni wyniku wyczytalam że są to biale plamy tzw leukoplaki. Poczytalam troszke na internecie żeby dowiedieć się cokolwiek i wyczytalam ze sa to narosla na krtani. Mama mojego taty zmarla na raka piersi, chrzesny taty na raka krtani. I dodam jeszcze, że mojemu bratu często z wysilku fiycznego pękają krwinki w oczach i ma wtedy pod oczami fioletowe podkrążenia (jak by dostal), mial kilkakrotnie to zamrażane ale nie pomaga nic bo ciągle sie pojawia ponoć to też może być o podlożu rakowym tak powiedial lekrz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 14 sty 2008, 22:18

leukoplakia to beda plamy tak jak mowi Zabusia,natomiat tye wyrosla to moze sa brodawczaki krtani ktore trzeba tez kontrolowac bo moga przeksztalcic sie w nowotwor.
Obrazek

ulusiek17
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ulusiek17 » 14 sty 2008, 23:35

dziękuje wam bardzo uspokoilyście mnie troszke..
ranka pisze:natomiat tye wyrosla to moze sa brodawczaki krtani ktore trzeba tez kontrolowac bo moga przeksztalcic sie w nowotwor.
czekamy na dalesze wynki, jak będzie wiadomo coś więcej to napisze.. jeszcze raz dziękuje

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”