Szpital

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Szpital

Post autor: goniusia » 08 paź 2007, 11:05

Jutro idę do szpitala,pojutrze będę miała robioną kolonoskopię.Proszę napiszcie czy mam tam zgłosić się na czczo,wiem że będę piła fortrans.Pomóżcie odnależć wątki o fortransie.Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Szpital

Post autor: megi_25 » 08 paź 2007, 11:16

Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 08 paź 2007, 11:29

Dzięki dziewczyny,strasznie się boję i moze jak poczytam to się uspokoję :*

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 08 paź 2007, 11:33

A będziesz miała kolonoskopię w znieczuleniu???

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 08 paź 2007, 12:06

Dostanę głupiego jasia i jakiś zastrzyk znieczulający

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 08 paź 2007, 12:14

Dzięki tola,niby jestem twarda ale jak czytam o tym wszystkim to chce mi się wyć :smutny:

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 08 paź 2007, 12:38

goniusia będzie dobrze. Zawsze tak jest,że jak się czyta to człowiek się nakręca i wszystko wygląda 100 razy gorzej niż jest naprawdę. Będzie dobrze.
Zawsze człowiek się boi badań,a potem się okazuje,że niepotrzebnie się tyle zamartwialiśmy.
Pozdr
Megi

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 08 paź 2007, 14:04

Ja będę miała kolonoskopię w styczniu i też będę miała znieczulenie, ale najbardziej przeraża mnie przygotowanie :cry: 2 lata temu jak miałam to piłam fortrans ale jelito nie był za dobrze oczyszczone, nie mogłam tego pić :wc: cały czas wymiotowałam. Czy są jakieś inne środki do oczyszczenia jelita przed kolonoskopią?

ESka

Post autor: ESka » 08 paź 2007, 14:24

No to może ja opiszę swoje przeżycia. Trzy dni sobie leżałam w szpitalu normalnie jedząc aż w końcu czwartego dnia zaczęły się przygotowania do kolonoskopii. Pozwolono mi normalnie zjeść śniadanie, a na obiad dostałam już tylko rosół z makaronem którego za bardzo nie było widać :wink: na kolację dostałam tylko gorzką herbatę. Następnego dnia nic nie mogłam już jeść wolno było tylko pić. Około 12 zaczęłam pić fortrans miałam wypić 3 saszetki ale ja byłam już taka głodna, że wypiłam cztery. Czyściło mnie do wieczora, a około 21 zrobiono mi lewatywę :cry: W dniu badania nie mogłam już nawet pić, a badanie miałam o 13 gdyż było robione w znieczuleniu ogólnym i musiał być obecny anestezjolog. Rano zrobiono mi jeszcze jedną lewatywę :cry: Przez te 3 dni podawano mi jakieś kroplówki ale co to było to nie wiem. Najgorsze było to, że ganiałam do kibelka ze stojakiem i kroplówką :lol: nie wiem po co brałam ten stojak :razz: Najgorzej czułam się w dniu badania byłam wykończona :wink: Goniusia nie martw się da się to jakoś przeżyć, a mi się w szpitalu podobało :wink:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 08 paź 2007, 15:58

Miki pisze:Czy są jakieś inne środki do oczyszczenia jelita przed kolonoskopią?
tak są. Na przykład X-prep, albo Fleet.
Krótka odpowiedż, bo to nie o tym wątek.
Edyta83 pisze:Przez te 3 dni podawano mi jakieś kroplówki ale co to było to nie wiem. Najgorsze było to, że ganiałam do kibelka ze stojakiem i kroplówką nie wiem po co brałam ten stojak
No przez 20 dni pobytu w MSWiA stojak to mój nieodłączny przyjaciel. Wszędzie był ze mną - od toalet, po sklep, Kaplicę i nawet chodził na konsultacje. Rozstawałam się z nim na około 3 godziny, jeśli żp wcześniej zleciało. A super był taki na kółkach, nawet sobie go sama umyłam. Przy powieszeniu kilku kroplówek wyglądał jak lampa albo choinka :mrgreen:
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 08 paź 2007, 16:09

Jeszcze raz wszystkim dziękuję,mam nadzieję że przeżyję i opiszę jak było :razz:

-edit-
A wiesz, że możesz przydzielać punkty pomógł? :)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2007, 17:28 przez goniusia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 12 paź 2007, 10:07

Już jestem w domku.Nie wiem od czego zacząć,najlepiej od początku.Lekarze i pielęgniarki w szpitalu na Koszarowej do rany przyłóż,opieka super.Fortrans wstrętny,ale z cytryną może być.W połowie drugiej butelki trochę mnie zmuliło ale dałam radę.Podłączono mnie do kroplówki,więc biegałam razem ze stojakiem do :wc: dobrze że w szpitalu są pokoje z łazienkami.Kolonoskopia no cóż nie życzę najgorszemu wrogowi,dostałam tabletkę dormicum,ketonal w zastrzyku,które u mnie nic nie zadziałały więc kolonka była na żywca.Wolę urodzić pięcioro dzieci niż drugi raz to przeżywać,ale wytrzymałam do samego końca i nie krzyczałam.Wszystkie wyniki w normie oprócz bardzo wysokiego poziomu żelaza.Badanie kału na posiew w trakcie,na pasożyty już nie oddałam bo nie miałam czego a chciałam już do domku.
Diagnoza:nieswoiste zapalenie jelita grubego do obserwacji.Oczywiście muszę kontrolować poziom żelaza i mam złe wyniki moczu,ale na usg brzucha wyszło że nery mam zdrowe.Tak więc wszystko można przeżyć.

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 14 paź 2007, 17:50

ja właśnie też wróciłam ze szpitala -wyprosiłam u lekarzy prezent na urodziny i mnie póścili :); jelita są OK ale męczy mnie znów ropień - co dalej .... nie wiadomo .... liczę na powrót sił i optymizmu bo chyba pobyty szpitale koszmarnie na mnie wpływają ;( tym bardziej, że w tym roku to już był czwarty pobyt;
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 14 paź 2007, 19:06

Ja bede miec badanie 22 Listopada. Dostalam jakis plyn do wypicia i mam go pic juz dzien wczesniej w domu (chyba to ten fortrans o ktorym mowicie) potem juz uprzedzilam lekarza, ze chce zastrzyk i tyle. Juz sie boje...

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 15 paź 2007, 12:56

Dodaj sobie cytryny do fortransu będzie lepsze,ja dostałam zastrzyk ale na mnie nie działał.Następna kolonka będzie na pewno pod narkozą.Za jakie grzechy mam tak cierpieć

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”