Strona 1 z 1

ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

: 01 wrz 2018, 07:06
autor: mimcia
Hej kochani :) Łupka nie wyszukała mi takiego wątku ,wiec zakładam nowy .(Jeżeli był to proszę adminów o przeniesienie ). Dostałam skierowanie na Enterografie na cito w ramach NFZ. Sęk w tym ze u mnie w Trojmiescie chyba tylko UCK to robi ,a terminy są megaaaa odległe :( A ja żeby zacząć leczenie musze to zrobić asap :( Na badanie prywatne brak kasy :( . Moje pytanie jest następujące : Gdzie w Polsce zrobię to badanie ??? Pojadę wszędzie ,byle w miarę szybkim terminie... Oprócz tego mam mega klaustrofobię i zdecydowanie wolałabym rezonans otwarty. Niestety na Pomorzu ciężko znaleźć pomoc w tej sprawie ,a trochę miejsc już obdzwoniłam. Pomocy :(

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

: 01 wrz 2018, 21:38
autor: Noelia
mimcia pisze:
01 wrz 2018, 07:06
A ja żeby zacząć leczenie musze to zrobić asap Na badanie prywatne brak kasy
Najlepiej byłoby, gdybyś poprosiła o skierowanie do szpitala, np. na kilkudniowy pobyt w celu poszerzenia diagnostyki (masz objawy, a nadal nie wiadomo, co Ci jest - taka argumentacja) - może je wystawić każdy lekarz, również rodzinny POZ.
Szpital możesz wybrać dowolny, w dowolnym mieście.
Wtedy miałabyś wszystkie potrzebne badania od razu - od ręki - i to w ramach NFZ.
Bo tak ambulatoryjnie to możesz miesiącami czekać na bezpłatny termin.

PS Na dole widzę, że chyba masz dziś urodzinki :mrgreen: Jeśli to prawda, to wszystkiego najlepszego! :urodziny:

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

: 02 wrz 2018, 07:55
autor: mimcia
Moja Pani gastro nie czuła potrzeby wysłania mnie do szpitala ( bo ja o to zapytałam ) :( W czwartek znowu do niej idę. Zobaczymy czy coś ruszy się w mojej sprawie. Póki co ,ręce związane :( Ps. Tak - miałam urodziny wczoraj :) I dziękuje za życzenia 😘

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

: 09 wrz 2018, 11:41
autor: Mjk
Poza UCK, możesz enterografię jeszcze zrobić w przychodni Affidea na terenie szpitala Copernicus (Nowe Ogrody w Gdańsku). Ja miałem termin na ''cito'' - ale czas oczekiwania przez NFZ to i tak kilka miesięcy.

Re: ENTEROGRAFIA. Gdzie zrobię na NFZ ? Najlepiej rezonans otwarty.

: 10 wrz 2018, 12:29
autor: mimcia
Dziękuje za informację :) Już załatwiłam sobie prywatne w UCK. Ale tak informacyjnie - dla innych - najszybszy termin znalazłam w Rumii w Radiologice.( w ramach NFZ ) - 2 miesiace oczekiwania. Gdybym nie miała problemów z jedzeniem to bym poczekała... A tak to musze zrobić to badanie na tzw " wczoraj " .