Strona 1 z 1

USG jelit

: 05 wrz 2016, 13:49
autor: palula88
Mieliscie robione usg jelit? Gdzie wykonam takie badanie? Czy bez problemu lekarz przy usg j.brzusznej moze tez ocenic jelita, okolice katnicy? Dostalam zalecenie od swojej gastrolog na przeprowadzenie takiego badania.

Re: USG jelit

: 05 wrz 2016, 14:30
autor: kalka_96
możesz wykonać takie badanie w Diagnozie, najlepiej u dr. Słowiaczka przy ul. Zaczarowane Koło w Krakowie.
Ostatnio bardzo ładnie wszystko wyszło a potem na rezonansie tylko się potwierdziło. Opis bardzo dokładny.
Jak robiłam teraz to niby wszystko ok, a na rezonansie katastrofa. Nie wiem od czego to zależy.
Możesz zrobić to badania, ale tylko wydasz dużo pieniędzy a nie każdy lekarz potem będzie je chciał oglądać, spotkałam się z opiniami że to badanie jest mało wiarygodne. Dlatego najdokładniejszy jest rezonans albo badanie endoskopowe.

Re: USG jelit

: 05 wrz 2016, 17:55
autor: alex0101
Mnie lekarze zawsze mówili, że usg jest niewiarygodne i nawet nie chcieli na nie wysyłać, bo to jedynie strata pieniędzy. Podobno nic tam nie widać, tak jak mówi Kalka, najlepiej rezonans, chociaż on też nie zawsze wszystko pokaże jest o wiele bardziej dokładny.

Re: USG jelit

: 05 wrz 2016, 22:50
autor: Jacekx
alex0101 pisze:Mnie lekarze zawsze mówili, że usg jest niewiarygodne i nawet nie chcieli na nie wysyłać, bo to jedynie strata pieniędzy. Podobno nic tam nie widać, tak jak mówi Kalka, najlepiej rezonans, chociaż on też nie zawsze wszystko pokaże jest o wiele bardziej dokładny.
Wybaczcie ale alex0101 raczej ma rację choć jeśli o to prosi gastro to może warto

zawsze to nie około 300 - 400 zł za tomografię jamy brzusznej ( tak kosztuje tomografia jamy brzusznej bez skierowania a rezonans jeszcze więcej )

Re: USG jelit

: 06 wrz 2016, 10:29
autor: palula88
Wiem ze dziewczyny maja racje sama tez o tym wiem ale wiecie przeciez nie powiem lekarzowi ze lepiej zrobic to i to badanie bo usg jest do kitu :wink: hehe.

Re: USG jelit

: 06 wrz 2016, 11:36
autor: kalka_96
palula88 pisze:Wiem ze dziewczyny maja racje sama tez o tym wiem ale wiecie przeciez nie powiem lekarzowi ze lepiej zrobic to i to badanie bo usg jest do kitu
czemu?
ja bym się uparła przy swoim
niech się obraża, ale walczysz o swoje dobro i swój portfel ;) powinien byś otwarty na sugestię pacjenta

Re: USG jelit

: 25 paź 2016, 17:22
autor: _Ray_
zależy po co ci to USG

tomografia jest szkodliwa, a mając crohna, pamiętaj,że możesz ich w przeszłości wymagać, więc warto oszczędzić sobie naświetlań jeśli nie trzeba

i tak, można ocenić, ale to zalezy bardzo od jakości aparatu i umiejętności wykonującego

Re: USG jelit

: 26 paź 2016, 12:30
autor: alate
u nie "przy okazji" usg jelit znaleziono sporą torbiel na jajniku, na szczęście niegroźną. Badanie jest nieinwazyjne i niebolesne, więc co Ci szkodzi...