Morfologia krwi w przychodni

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Morfologia krwi w przychodni

Post autor: chrzanovy » 03 gru 2014, 18:12

Miałem to samo, jestem Rzeszowa a leczę się w Mswia w Wawie, i miałem pismo z wawy co do zaleceń dotyczących badań itd . "Lekarz" rodzinny w RZ powiedział że nie ma szans na morfologie +dodatki co mc bo on ma tam 10zeta na głowe. Ja mu na to ale chyba co miesiąc nie widuje on 100% swoich pacjentów i każdemu nie przepisuje morfologii to co to za durne wytłumaczenie, a ten mi wydrukował Ustawe MZ że pacjent leczony w placowce spec ( czyli Wawa) musi badania specjalistyczne czyli morfologie wykonywać też tam, więc wg niego powinienem o 4 rano stawać jechać 330km naczczo i zrobic sobie badanie krwi w warszawie bo jemu NFZ nie daje kasy na mnie. Jest to straszne ale prawdziwe w ten sposób wypinają się na pacjenta lekarze rodzinni. Poszedlem do Dyrektora przychodzi i tak samo mnie wysłał na drzewo, Od tego czasu płacę sam. Ale tutaj światełko w tunelu, przeprowadziłem się i w przychodni niedaleko powieniedzili mi że no problem prosze sie przepisać tutaj i będziemy wypisaywać to co zaleca Wawa. Także porpstu nie załamywać się tylko szukać innych lekarzy rodzinnych, a tych co lubią w ustawach grzebać na śmietnik historii..
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 03 gru 2014, 20:22

chrzanovy pisze:Ja mu na to ale chyba co miesiąc nie widuje on 100% swoich pacjentów i każdemu nie przepisuje morfologii to co to za durne wytłumaczenie
strzał w dziesiątkę.

nie pojmę jak można żałować morfologii pacjentowi z taką chorobą, często na mocnych lekach itd..

brawo :twisted: czyli jednak można
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 03 gru 2014, 20:30

wiesz niech robią tak dalej , pacjenci sami uciekną, aż dziw bierze że niby w Rzeszowie nie powinno byc z tym problemu a jest a malutkim Głogowie Młp 15 km dalej, pomoc i zrozumienie chociaż pewnie budżet mają o wiele mniejszy, a tam są ludzie i ludziska...
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

figa
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: figa » 04 gru 2014, 09:50

Obyty ja się z Tobą zgadzam i doskonale rozumiem Twoje argumenty . Też uważam że lekarz powinien przede wszystkim leczyć na wspierać chorego w jego walce z chorobą doskonale wiemy że psyche i soma to jedno ale ...no właśnie są lekarze dla których zarządzenia przepisy są Biblią .I takie przepisy konstruowane przez urzędników dają zielone światło dla lekarzy .Wszystko zgodnie z przepisami a o empatii czy wsparciu można zapomnieć .I tak moja lekarka czuje się usprawiedliwiona przepis jest no jest no to wszystko gra w papierach .A dobrze wiemy że lekarz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za
błędne diagnozy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”