kolonoskopia a bol odbytu

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
strange19
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

kolonoskopia a bol odbytu

Post autor: strange19 » 08 gru 2012, 14:26

Przepraszam ze moze w zlym miejscu pisze ale uzywam komorki bo jestem w szpitalu, ze wzgledu na ostre biegunki. Codziennie rano wszytko z poprzedniego dnia przelatuje przez moje jelito. Doslownie sama woda. Nie mam zdiagnozowanego crohna ale sa podejrzenia. Lekarze ca zrobic kolanoskopie ale niestety mam guzki hemoroidalne bardzo bolesne a te biegunki jeszcze bardziej powiekszaja bol. Jest niesamowity. Do tego tydzien temu pojawil sie ropien. Ropien juz zszedl bo bralem antybiotyk. Moj proktolog wykluczyl przetoke a lekarz chirurg w szpitalu uwaza ze przetoka jest. No i pojawia sie moje pytanie. Jak w takim stanie zrobic kolanoskopie. Chyba nie chca robic narkozy. Mysle czy nie poprosic o daglan czy cos takiego. Boje sie ze nie wytrzymam z bolu odbytu. Zwariuje. Nawet przy samyn przeczyszczaniu fortransem. Rektoskopue w miare znioslem. Ale naprawde ten bol mnie wyciencza i te biegunki tez. Bez czopka przeciwboloweo diclofenqc nie dam nawet rady sie zalatwic.dajcie jakas rade prosze. Pozdrawiam

edytowałam tytuł
Ostatnio zmieniony 09 gru 2012, 15:08 przez strange19, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin

sensas
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: kolonoskopia a bol odbytu

Post autor: sensas » 08 gru 2012, 20:12

Miałem z przetoką dwie kolonoskopie i jakoś je zniosłem dobrze tylko moja jest jakaś inna, bo mnie nigdy bolała i nie boli w odróżnieniu do innych co ją mieli bądź mają zawsze możesz poprosić o znieczulenie.

szamanek23
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: szamanek23 » 09 gru 2012, 07:35

Cześć .Gdy ja miałem kolonoskopie w sierpniu w tym roku to lekarz powiedział mi że gdyby tylko zaczęło mnie boleć to mam mówić to dostanę zastrzyk znieczulający.Miałem zbadane jelito w całej długości i szerokości:) i szczerze mówiąc poczułem tylko ból przez moment gdy aparat już był włożony do odbytu prawie do końca.
Marcin_Bielsko

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 09 gru 2012, 14:04

szamanek23 pisze:to lekarz powiedział mi że gdyby tylko zaczęło mnie boleć to mam mówić to dostanę zastrzyk znieczulający.
szczęściarz..., ze mną nigdy się nie cackali. Zawsze na żywca mam robione kolonoskopie, ffs... Kto wie , może i mi zaoferują skiedyś znieczulenie :wink:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2012, 19:01

Piciu pisze:Kto wie , może i mi zaoferują skiedyś znieczulenie
z tym znieczuleniem to jest różnie.
Bywało tak,że badanie bez niego było ok.,ale ostatnio było tak,że 4 zastrzyki nie pomogły,bolało mimo to i to bardzo.
Jednak największy ból był już po badaniu.
Wszystkie moje badania robiła ta sama gastro,więc trzeba stwierdzić,że wszystko zależy od stanu jelita,ale i też od nastawienia,od psychiki.
Mnie to by się marzyło badanie w narkozie,niestety u mnie w Lesznie tak nie robią, ani w poradni,ani w szpitalu.
Pozostaje tylko mocno wołać o znieczulenie ,... i to głośno !
Tyle,że to strachu przed badaniem nie zagłuszy :wink: :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

loczek
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: loczek » 09 gru 2012, 19:39

a nie macie tak, że badanie jest refunfdowane, a za narkozę się dopłaca?

U mnie tak jest, niestety, zapomniałem przy rejetrowaniu powiedzieć że chciałbym dopłacić za znieczulenie, a przed samym badaniem już było na to za późno :E

ale jakoś bez traumy się obyło

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2012, 20:07

loczek pisze:badanie jest refunfdowane, a za narkozę się dopłaca?
do narkozy potrzebny jest anestezjolog ,a jego niestety nie ma w ofercie :smutny:

Z drugiej strony,nie chodzę na prywatne wizyty,lekarze mnie skutecznie oduczyli.
Mam diagnozy,a leczę się u kilkunastu specjalistów,więc bez sensu dopłacać .
Te pieniądze wole przeznaczyć na lekarstwa,które trochę kosztują :smutny:

No tak... nie spieszę się też do kolonki,znów usłysze że jest zle,że już czas na resekcje....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Chudziakowa » 09 gru 2012, 20:39

Mam żylaki odbytu i szczeline odbytu i kolonoskopia ok. nie boli mnie w tym miejscu. Boli za to jelito cienkie za każdym razem po . Myśle że dostaniesz przeciwbólowy. zakładają wenflon i bach jedna dawka na dzień dobry a druga w trakcie. Będzie dobrze tymi guzkami się nie zamartwiaj, może ci zrobią zabieg wycinania. Mi wycieli i jest lepiej chociaż nie ma co liczyć na cud :wink:
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 10 gru 2012, 18:02

obyty.z.cu pisze:Mnie to by się marzyło badanie w narkozie,
w takim razie dołączam się do marzeń :wink:

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”