Wyniki kolonoskopii

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Wyniki kolonoskopii

Post autor: obyty.z.cu » 16 lip 2015, 15:47

anaanek pisze:Ok więcej nie będę juz o nic pytać
nie o to chodzi aby się obrażać,ale nauczyć się samemu edukować.

Chętnie przecież podpowiadamy, często dołączając linki.
Warto z nich korzystać, a i czasem zapisać w "ulubionych" folderach o zdrowiu.
Nie będziesz wtedy miała problemów w trakcie wizyty u lekarza, pokornie czekając na to co ona myśli i proponuje.
W Twoim przypadku przecież wcześniej pisałem.
Brać dawkę mesalazyny -lepiej asamax,ale możesz brać równocześnie i Pentase-to się nie gryzie.
Do 4 mg,czyli max dziennie 8 tabletek 500.(jeśli Pentasa 1 g to uwzględnij to.
Asamax rozpuszcza się w jelicie grubym,bo tak jest zbudowana i dlatego w Twoim przypadku jest lepsza.
Do tego brac wlewki z Salofalku- bo głębiej sięgają,może i by skorzystać z dłuższego cewnika gumowego urologicznego.Czopki z Salofalku czy Pentasy - tu dla mnie lepszy też Salofalk,bo lepiej się go aplikuje niż Pentase.
Lekarz rodzinny może też wypisać receptę,jeśli masz do niego lepszy dostęp niż do specjalisty.

A tak w ogóle to lekarz gastroenterolog ?

No i tak na koniec,my możemy tylko podpowiadać,leczy lekarz,czyli trzeba być przygotowany do rozmowy z nim,poprzez zdobytą wiedzę o chorobie i leczeniu.
Czasem pomagają pytania na kartce.
Lekarze też mają lepsze i gorsze dni,a i nie wszyscy mają "aktywnych" chorych z CU,
stąd ich takie czasami książkowe opowieści że Pentasa lepsza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 16 lip 2015, 16:58

anaanek pisze:Ok więcej nie będę juz o nic pytać
Dzięki
Muszę zareagować bo wszyscy starają się Ci tutaj pomóc, poświęcają czas, zwłaszcza Mamcia, która naprawdę jest osobą z konkretną wiedzą więc przemyśl co piszesz bo nie jest to w porządku zachowanie.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lip 2015, 21:31

A ja zachęcam i proszę po raz kolejny aby linki do poradników dostępnych na stronach J-elity były na forum widoczne. Pierwszy poradnik ukazał się chyba 8 lat temu, kwartalników 29 numerów, a na forum króluje zielone pole, chatka i brak wyraźnego przekierowania do źródła wiedzy.
Rozumiem, że obecnie łatwiej zadać pytanie niż coś przeczytać, ale z drugiej strony trudno mieć pretensje jeśli ta wiedza jest ukryta.
anaanek poczytaj proszę na stronach j-elita.org.pl i jak nie zrozumiesz, lub nie znajdziesz odpowiedzi to potem pytaj, a my postaramy się rozwiać wątpliwości.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anaanek
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: anaanek » 17 lip 2015, 10:38

Ani ja sie nie obrażam ani tez nie chciałam nikogo obrazić. Zadałam tu pytanie poprostu chciałam żeby mi ktoś coś wyjaśnił "łopatologicznie" co i jak. Czasem tak trzeba. Jestem teraz w złym stanie psychicznym, wiem nie tylko ja mam tą chorobę i nie tylko ja tu jestem. Do tej pory jakoś się trzymałam ale teraz się całkowicie rozsypałam, więc przepraszam jesli kogoś uraziłam, nie to bylo moim celem.
Ania

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 lip 2015, 20:12

To zadzwoń do mnie w weekend to ci wytłumaczę, ale przeczytaj poradnik - tam jest dość łopatologicznie. Z pisaniem mam problem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”