Po kolonoskopii

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Soth
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Po kolonoskopii

Post autor: Soth » 01 wrz 2014, 09:03

Witam,

Jako nowy w temacie bardzo proszę bardziej doświadczonych o roszyfrowanie opisu kolonoskopii, którą zdecydowano się wykonać z uwagi na długoletnie biegunki i krew w stolcu, która pojawiła się niedawno :

"Błona śluzowa jelita grubego na odcinku od odbytnicy do esicy zaczerwieniona, z zatartym obrazem naczyniowym i nielicznymi nadżerkami". W rozpoznaniu lekarz napisał : colitis erosiva, ale jak sam zaznaczył nie jest do końca przekonany, że to jest właśnie to. Wynik hist-pat za ok. 3 tygodnie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Re: Po kolonoskopii

Post autor: obyty.z.cu » 01 wrz 2014, 10:59

Soth pisze:Wynik hist-pat za ok. 3 tygodnie.
ja z gdybaniem bym zaczekał do wyników,bez nerwów,spoko.
Inaczej sie wkręcisz w nie wiadomo jakie nerwy :wink:
His-pat powie wszystko,albo nie ,a wtedy dalej trzeba diagnozować i leczyć.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Soth
Początkujący ✽✽

Post autor: Soth » 01 wrz 2014, 21:43

Dzięki za odpowiedź. W sumie gdybanie, ale ... internista stwierdził dzisiaj, że wynik wskazuje na nieswoiste zapalenie jelita albo takie albo takie :wc: Dostałem Sulfasalazin i skierowanie na cito do gastrologa (czyli może w tym millenium:). Jutro mam prosić doktora, co by mnie przyjął

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 01 wrz 2014, 21:52

Soth pisze:Dostałem Sulfasalazin i skierowanie na cito do gastrologa (czyli może w tym millenium:)
tylko bez his-patu będzie wymyślanie,lepiej chyba iść z konkretnym wynikiem,2 tygodnie a duża różnica.
Lek masz póki co.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Soth
Początkujący ✽✽

Post autor: Soth » 17 wrz 2014, 23:22

Święta racja, zaczekam na hist-pat, po drodze mam jeszcze gastroskopię i dopiero pójdę do doktora.

[ Dodano: 17-09-2014 ]
Witam ponownie. Odebrałem wreszcie his-pat z rozpoznaniem : Colitis chronica exacerbans partim erosiva - wie ktoś co to za dziadostwo i jak to leczyć albo dalej diagnozować ? Bo internista powiedział, że za wiele to nie wyjaśnia. Szlag mnie trafia, daje mi to popalić, a wizyta u gastrologa za jakiś czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”