yersinia wyniki

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moon
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

yersinia wyniki

Post autor: Moon » 20 sie 2014, 18:27

hej kochani,

spójrzcie proszę i się wypowiedzcie.

czemu aż 230?

Yersinia - p/c IgG (U87) >230,0 obecne

Yersinia - p/c IgM (U88) 52,9 obecne

nieobecne: <20
wątpliwe: 20 - 24
obecne: >24

PS
to było badanie krwi

w dodatku płytki krwi spadły mi z 145 tyś do 118tyś co pewnie wyjaśnia dlaczego jestem taka strasznie blada, chociaż jestem naturalnie blada. teraz wyglądam jak duch

[ Dodano: 20-08-2014 ]
nikt? :(

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Re: yersinia wyniki

Post autor: Maatylda » 20 sie 2014, 19:41

Wyniki wskazują świeżą infekcję Yersinią. Masz jakieś dolegliwości pokarmowe?
Lekarz to widział?
Oprócz płytek są inne odchylenia w morfologii?

Moon
Debiutant ✽

Post autor: Moon » 21 sie 2014, 08:59

świerzą tzn?

mam dolegliwości od maja i podejrzenie crohna.
stan zapalny końcówki jelita cienkiego i powiększone węzły chłonne w brzuchu.
utrata wagi ponad 10kg.

do lekarza ide we wtorek

we wrześniu na drugą kolonoskopie do szpitala

PS
co do płytek, to myślę, że to od tego że odstawiłam żelazo. brałam przez pół roku. i teraz mi spadło do mniej niz miałam zanim zaczęłam brać żelazo. więc chyba nie muszę sie martwić

mam jeszcze jakieś inną morfologie i badania w poniedziałek do zrobienia. nie wiem co tam wyjdzie
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, 09:06 przez Moon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 21 sie 2014, 09:07

To może być tak że nie masz crohna ( tak na pocieszenie) bo yersinia daje identyczne objawy jak crohn, nawet endoskopowe... Wiec musisz wyleczyć bakterie i dopiero powtórzyć badania w kierunku cd. Bo wiadomo może być sama yersinia lub crohn z gratisem bakterii ;)

[ Dodano: 21-08-2014 ]
To może być tak że nie masz crohna ( tak na pocieszenie) bo yersinia daje identyczne objawy jak crohn, nawet endoskopowe... Wiec musisz wyleczyć bakterie i dopiero powtórzyć badania w kierunku cd. Bo wiadomo może być sama yersinia lub crohn z gratisem bakterii ;)
Pisze z telefonu wiec nie podam linka, ale poszukaj na forum mojego tematu crohn a yersinia jest tam link do artykułu o tym jak podobne są te choroby i jak ciężko je odróżnić.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Moon
Debiutant ✽

Post autor: Moon » 21 sie 2014, 09:12

ile może trwać nieleczone zakażenie yersinią? te ostre, nie te co się samo leczy w 7 dni.

PS
brałam jakiś czas temu cipropol nic nie pomógł. żoładek mnie mniej ciśnie, ale kula w biodrze nadal jest. biegunka rano, standard.
właściwie to nie wiem na co był ten cipropol. w 2 ostatnich dniach brania tego czułam się najgorzej od maja.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 21 sie 2014, 09:34

Ja mam yersinie stwierdzona od października 2013 i nadal jest... Brałam juz 3 kuracje ciprinolem i 2 unidoksem ile to może trwać nie wiem... Ale lepiej leczyć bo może narobić szkód. Mnie np bolą juz kości i stawy wiec pewnie jest poza ukl pokarmowym najprawdopodobniej pójdę do szpitala na reumatologie na leczenie skojarzone z dwóch antybiotyków. Dodam że moje igg jest na granicy normy a Iga o 2 jednostki tylko ponad normę.

[ Dodano: 21-08-2014 ]
Nie mogę znaleźć tego tematu, albo sama go usunelam ( choć wątpię) albo ktoś to zrobił. Po południu odpale kompa i ci wrzucę :)
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Moon
Debiutant ✽

Post autor: Moon » 21 sie 2014, 09:36

:/ ehhh, mnie to zawsze coś dopadnie.

już od dawna mam iść na operacje usunięcia żyły z nogi, bo nie działa.

przynajmniej włosy mi zaczeły odrastać po pół roku brania leków na łysie androgenowe i telegenowe i mam super rokowanie.

a teraz jelito mi wysiadło. ehh normalnie, szkoda gadać

ree
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: ree » 21 sie 2014, 10:30

Na pocieszenie dodam, że mi od razu pomógł cipronex (jakoś tak) - dwa tygodnie i po yersinii ale niestety nie wiem jak długo ze mną była :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”