Dysplazja przy CU

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Greg72
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Dysplazja przy CU

Post autor: Greg72 » 14 lip 2014, 19:23

Witam, z CU żyję już sobie prawie 20 lat. Nigdy tak naprawdę nie sprawiało mi to większego problemu. Zawsze wystarczyło zwiększyć dawkę np. Asamaxu i wszystko wracało do normy. Niestety ok 1,5 roku temu stan nieco się pogorszył i zwiększenie dawki nie bardzo pomaga. Do tego przy ostatniej kolonoskopii w instytucie onkologii w Wa-wie (w styczniu tego roku) stwierdzono dysplazję małego stopnia i polip ok 20mm. Diagnoza - resekcja jelita. Czy znalazł się ktoś w takiej sytuacji? Ostatnio dowiedziałem się, że czasem w takich przypadkach pomaga jeszcze wstrzykiwanie preparatów z jemioły (często stosowane w Niemczech). Jestem w lekkim szoku więc proszę o jakieś info.
Dodam, że po tym badaniu miałem jeszcze 2 kolonoskopie przeprowadzone w Leuven w Belgii gdzie potwierdzono dysplazję małego stopnia ale tylko w obrębie polipa i zasugerowano wycięcie tylko polipa a nie całego jelita. Niestety ze względu na stan zapalny wokół polipa jego wycięcie na razie jest niemożliwe (ostatnia próba na początku czerwca).
Proszę też o info o czy ktoś przyjmuje "mutaflor". Czy jest w Wa-wie jakiś lekarz, który to zaleca?
Pozdrawiam, G.
PS. Przyjmuję Asamax 4g/dzień i Clipper 5mg co drugi dzień
Greg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Dysplazja przy CU

Post autor: Mamcia » 14 lip 2014, 19:48

Wybór między kolejną próbą lecenia w celu osiągnięcia remisji a resekcją należy do pacjenta po uzyskaniu wyczerpującej informacji od lekarza.
Jeśli lekarze i w Polsce i w Belgii twierdza, że bezpieczniej jelito usunąć, to bym się na to zdecydowała. Ryzykiem hodowania polipa z dysplazją jest jego uzłośliwienie się.
Dziwi natomiast, że przez 1,5 roku zaostrzenie nie podjęto próby innego leczenia - sterydy miejscowe, immunosupresja, czy biologia. Ta ostatnia w Polsce praktycznie niedostępna, ale w Belgii i w Niemczech dużo lepiej.
Mutaflor u nas trzeba sprowadzać, więc doświadczenia i lekarzy i pacjentów są mniejsze niż w Niemczech i Beligii.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Greg72
Debiutant ✽

Post autor: Greg72 » 15 lip 2014, 12:42

Clipper to wlasnie steryd. Dostalem od profesora z Leuven czas do konca roku albo zapalenie sie wyciszy albo resekcja. Dlatego tez chcialbym ewentualnie sprobowac jeszcze tego mutafloru. Co prawda prof. Ferrante jest dosyc sceptyczny jesli chodzi o probiotyki ale stwierdzil, ze moge pobrac 2-3 miesiace i zobaczyc czy bedzie jakis efekt.
Jak mozna zamowic tem mutaflor?
Greg

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 15 lip 2014, 16:03

Miałem dwa epizody z dysplazją w polipach. Pisałem o tym dużo na forum więc Greg72 jeżeli jesteś zainteresowany użyj szukajki, bo to jest dużo opowiadania.

Jestem zdziwiony, że proponują od razy resekcję jelita. U mnie na spokojnie zaplanowano i zrobiono polipektomię i potem po pół roku dodatkową kolonoskopię kontrolną tego rejonu gdzie był polip. Staż z CU też mam już ponad 20-to letni a te problemy z dysplazją miałem wiele lat temu i jak dotąd, to wszystko jest OK, jestem w remisji już ponad 5 lat. Oczywiście jest robiona raz w roku dokładna kolonoskopia kontrolna.

Myślę, że powinieneś dostać - tak jak pisze Mamcia - porządne leczenie stanu zapalnego tak, aby można było ten polip usunąć a potem częstsze kolonki aby to dokładnie obserwować.

Greg72
Debiutant ✽

Post autor: Greg72 » 16 lip 2014, 12:55

Tomy, dzięki za słowa otuchy :) A czy możecie mi polecić jakiegoś porządnego lekarza w Warszawie? Przez wiele lat leczyłem się u prof. Bartnika ale uważam ten czas za stracony. Mieszkam głównie za granicą ale teraz będę co raz częściej w Warszawie i chciałbym mieć tu na miejscu jakiegoś fachowca.

[ Dodano: 16-07-2014 ]
Mamcia, znalazlem ostatnio taki artkul
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 105108.htm
dotyczy to terapii kalem. Czy masz jakies doswiadczenia w tej kwestii?
Greg

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 16 lip 2014, 15:26

Jeżeli Warszawa to z czystym sumieniem prof. Rydzewską. Przyjmuje tylko prywatnie i terminy odległe, ale warto! Możesz spróbować zapisać się w ECM przy ulicy KEN na Mokotowie.

Przyjmowałem Mutaflor jakiś czas temu przez około dwa miesiące. Sprowadzałem od Niemców, szczerze powiedziawszy nie widziałem żadnej różnicy. Zdecydowanie lepiej przynajmniej u mnie sprawa wygląda z VSL#3, tutaj polecam spróbować!
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”