proszę o pomoc w interpretacji

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

proszę o pomoc w interpretacji

Post autor: ulka1986 » 22 maja 2014, 16:32

Dziś zrobiłam badanie krwi i ręce mi opadły, może wy coś z tego zrozumiecie bo ja nie wiem o co chodzi.

Wbc 4.92 czyli norma.
Rbc 3.90 ( niski) norma to 4-5.2
Hgb 12.20 czyli jest ok.
Htc 35.7 ( niski) norma tp 36-46

Ob 20! Norma to 3-15
Crp 3 czyli ok. Norma to <6
Reszta morfologii jest w normach.

Nigdy nie miałam anemi a moje ob też nigdy nie przekroczyło normy nawet podczas pobytu w szpitalu .
Przypomnę ze w kwietniu zeszlam ze sterydów i od tego czasu bolą mnie kości :( no i jestem 2 dni przed miesiaczka. Do gastro jadę za tydzień a wynikimnie niepokoją... Z moim brzuchem jest różnie biegunek nie mam sluzu też nie ma czasem coś zakuje po prawej stronie ale myślę ze jest ok.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: proszę o pomoc w interpretacji

Post autor: kalka_96 » 22 maja 2014, 17:06

ulka1986, a masz krew w stolcu?
podwyższone masz ob, czyli stan zapalny dalej jest. gastro ustali ci odpowiednie leczenie na to
ja też od 3 lat choruje a dopiero teraz miałam anemie
będzie dobrze nie martw się, na pocieszenie dodam, że moje wyniki bywały dużo, dużo gorsze

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 22 maja 2014, 17:26

ulka1986, masz naprawdę dobre wyniki. CRP jest w normie więc nie ma raczej aktywnego stanu zapalnego w jelicie. Lekko podwyższone OB może świadczyć np. o zapaleniach związanych z zębami i jamą ustną, czy przeziębieniu. Hemoglobinę masz w normie więc ok. Czy masz jakieś dolegliwości typu bóle, krew s stolcu o którą pytała kalka_96 czy biegunki?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 22 maja 2014, 17:32

Nie mam krwi w stolcu, utajonej nie robiłam to nie wiem. tylko czemu krwinki białe i crp jest ok a to ob nagle takie? Płakać mi się chce.. :cry: zanim pojadę do gastro to powtórzyę badanie.

[ Dodano: 22-05-2014 ]
Jedyne co mnie boli to kości czy stawy bo już sama nie wiem, to dokładnie odmomentu odstawienia sterydu. Robiłam wtedy badania łącznie z.poziomem wapnia i czynnikiem reumatoidalnym i wszystko było ok.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 maja 2014, 17:40

ulka1986 pisze:zanim pojadę do gastro to powtórzyę badanie.
to zawsze można,ale w tych wynikach nie ma problemu przecież.
Lekkie przekroczenie może się trafić zawsze.
Pewnie dokładniejsze wg mnie jest CRP,ale małe przekroczenie OB to chyba nie problem.
Po prostu wyluzuj i nie szukaj problemu :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 22 maja 2014, 18:05

obyty.z.cu, dzięki, Ty zawsze.potrafisz dac przysłowiowego policzka na obudzenie.się :prosze:
Ja jestem straszną panikara i jak coś jest nawet lekko nie tak to w głowie mam najgorsze myśli...

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 22 maja 2014, 18:36

ulka1986, Rbc, Hgb, Htc to jest minimalne obniżenie, właściwie to nawet może być błąd laboratorium, takim wahaniem to w ogóle nie masz się co przejmować, bo to właściwie mieści się w granicach normy. Jeśli chodzi o OB mogę Ci z własnego doświadczenia napisać oraz z wielu rozmów w przychodni reumatologicznej, że przeważnie jeśli chodzi o kwestie reumatologiczne, to OB jest najczęściej dużo wyższe niż 20. Plus może mieć znaczenie to, że jesteś w okolicach miesiączki, bo miałam kiedyś taki przypadek, przy nieregularnych miesiączkach, że nie wiedząc, że dostanę tak właśnie za 2 dni okres mniej więcej zrobiłam sobie badanie krwi i wyszły mi wyniki znacznie gorsze niż Twoje, co potem okazało się, że to było przez ten zbliżający się okres. Więc dla pewności możesz sobie zrobić jeszcze kilka dni po zakończeniu miesiączki. Głowa do góry, myślę, że jeśli chodzi o ten wynik krwi to nie masz się czym martwić :smile: .

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 28 maja 2014, 15:02

sofijka, :*

[ Dodano: 28-05-2014 ]
Dziś chyba poznałam przyczynę mojego podwyższonego ob. Wczoraj po południu złapała mnie gorączka w granicach 38-38.4 przestraszylam się niesamowicie a rano obudzilam się cała w. W chrostach i już wszystko jasne. Mam ospę. Równo 2 tygodnie temu syn przechodził to samo. Muszę jechać do internisty po kremiki...
Tylko jedno mnie nurtuje jutro mam wizytę u gastro i znając życie to nie będą chcieli mi wizyty przełożyć.... I comam tak jechać????

[ Dodano: 28-05-2014 ]
Mam pytanie, orientuje się może czy przy ospie można brać sulfe czy muszę ja odstawic???

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 maja 2014, 22:19

Nic nie wiem o przeciwwskazaniach. Dlaczego się nie szczepicie. Tyle razy pisałam o szczepieniu siebie, a jeśli nie można to wszystkich wokoło. wiem, że nierefundowane, ale warto.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 29 maja 2014, 09:41

Mamcia, szczepilam syna i to chyba na wszystko co się dało(ospa, odra, rozyczka to było skojarzone, meningokogi, rotawirusy) ogólnie to jestem tego zdania co Ty że lepiej się zabezpieczyć, zastanawiam się jeszcze czy na bolerioze go zaszczepić bo uwielbiam lasy i bardzo często jeździmy.
Co do mnie to byłam pewna że przeszłam już wszystkie choroby dziecięce, bo tak mi mówiła mama... A teraz to mama już sama zgupiala i niczego nie jest pewna. Ospę mam napewno nie jest to polpasiec... Lekarz bardzo dokładnie mnie oglądał. Dziękuję że odpowiedzialas :roll:
Wczoraj jeszcze dla pewności kontaktowalam się z moją panią doktor i powiedziała dokładnie to samo co Ty :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 maja 2014, 21:21

Nasza panna przechodziła świnkę trzy razy. To się zdarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 30 maja 2014, 12:06

Mamcia pisze:Nasza panna przechodziła świnkę trzy razy. To się zdarza.
Szczena mi opadła... Czytałam na jakimś forum wypowiedzi że ktoś przechodził ospę 2 razy i to w formie ospa a nie polpasca i wydawało mi się to niemożliwe a lekarz potwierdził ze zdażają się takie przypadki co prawda niezwyke rzadko ale jednak to możliwe.... Czym by była reguła bez wyjątków ;)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 30 maja 2014, 13:37

ja mialam ospę i potem 3 razy półpasiec :)
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”