GGTP - 1153 + powiększony woreczek żółciowy

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bucefał
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

GGTP - 1153 + powiększony woreczek żółciowy

Post autor: Bucefał » 17 maja 2014, 10:41

Po przebytej (trwającej prawie miesiąc) infekcji bakteryjnej, objawiającej sie m.in. - biegunką, gorączką, bólami mięśni i stawów, lekarz skierowała mnie na badanie krwi. Najbardziej zaniepokoiły mnie grubo poprzekraczane próby wątrobowe.

ALT - 168
ASP - 101
GGTP - 1153

Opróćz tego mam też zawyżone CRP (12) i OB (29) oraz (co dziwne) zawyżone również płytki krwi (499)
2 tygodnie temu (jeszcze w czasie trwania infekcji) robiłem sobie też USG które wykazało lekko powiększony woreczek żółciowy.

Chciałbym zapytać na ile poważna jest sytuacja? Dodam, że po infekcji wciąż odczuwam bóle w stawach biodrowych i okolicy miednicy, które utrudniają mi chodzenie i na które przepisano mi steryd (Metypred). Po za tym żadnych widocznych objawów nie mam.
W swoim życiu miewałem już podobne wyniki GGTP przy rzutach CU, ale obecnie żadnych objawów żołądkowych nie odczuwam.

Oczywiście mam zamiar jak najszybciej udać się w tej sprawie do specjalisty, ale chciałbym także poznać wasze opinie.

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: GGTP - 1153 + powiększony woreczek żółciowy

Post autor: kalka_96 » 17 maja 2014, 11:03

Przy CU często występuje również Stwardniejące Zapalenie Dróg Żółciowych. U mnie, chociaz mam CD też było jego podejrzenie, przy wysokim GGtP i próbach wątrobowych, w celu sprawdzenia należy zrobić MRCP rezonans dróg żółciowych, który wszystko wyjaśnia

Bucefał
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Bucefał » 17 maja 2014, 12:21

Właśnie na początku, kiedy diagnozowano mnie z CU, również było podejrzenie PSC, którego nie udało się wykluczyć. Profilaktycznie brałem Ursofalk, jednak jakiś czas temu zaprzestałem jego brania za radą lekarza. Nie miało to jednak żadnych negatywnych konsekwencji, wszystkie badania wychodziły dobrze: GGTP było w normie, USG nie wykazywało żadnych patologii. Dopiero ta infekcja zapoczątkowała opisane zmiany.

PS: Czy uważacie, że takie wyniki kwalifikują mnie na położenie do szpitala?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 maja 2014, 12:43

Na pewno jest potrzeba wykonania badań, a czy w trybie szpitalnym, czy ambulatoryjnym zależy od lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”