Interpretacja wynikow

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maly181
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie

Interpretacja wynikow

Post autor: maly181 » 19 kwie 2014, 08:42

Witam. Czy ktos jest w stanie pomoc w interpretacji tych wynikow? Wynik kolonoskopi: Obejrzano całe jelito grube oraz dystalny odcinek jelita krętego. Zidentyfikowano ujście wyrostka, zastawkę Bauhina oraz typowy układ fałdów kątnicy. Błona śluzowa dystalnego odcinka odbytnicy(4cm) pokryta licznymi wybroczynami- wycinki. Innej patologi nie stwierdzono.
Wynik histo: Błona śluzowa jelita grubego ze skąpymi nieswoistymi naciekami zapalnymi.
I tyle.
MOje objawy to luźne jasne stolce, gazy, parcie na stolec.
OB, CRP, Morfologia w normie(obniżone neutrofile nieznacznie)
Pasożytów i bakteri brak.
Candida albicans nieliczne( badanie robione po miesiacu brania sanprobi).
Co o tym sądzicie?czy jest szansa ze to nie CU?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Interpretacja wynikow

Post autor: ulka1986 » 19 kwie 2014, 14:12

W wyniku hist. Napisane jest nieswoiste... Czyli zapalenie.jest umiejscowienie typowe dla cu, szkoda że nie pobrali wycinkow.z esicy i katnicy...
Szansa zawsze jakas jest :) że to nie to. Byłeś z wynikiem u gasstrologa?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

maly181
Debiutant ✽

Post autor: maly181 » 19 kwie 2014, 17:47

jeszcze nie bylem.jesli na dzien dzisiejszy jest taki stan i objawy bez lekow to czy jest mozliwosc ze przy zastosowaniu lekow w przyszlosci moze byc gorzej?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 kwie 2014, 18:08

Powinnaś dostać czopki z mesalazyną i z optymizmem czekać na poprawę. Trzeba pamiętać o tym, że około 80% osób z WZJG (CU) ma lekki przebieg choroby i ograniczony do lewej strony jelita grubego. A u ciebie to jeszcze nie ma pewności czy to CU.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 19 kwie 2014, 19:19

Tego czy będzie lepiej czy gorzej nikt ci nie powie nawet super lekarz;) to jak będziesz reagował na leczenie jest kwestia indywidualną, trzeba brać leki, delikatnie jeść i żyć pełnią życia. :roll: jest tyle możliwości leczenia, że któreś napewno pomoże.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

maly181
Debiutant ✽

Post autor: maly181 » 20 kwie 2014, 20:13

Dzieki za wszystkie odp. Jakie jeszcze badania mozna wykonac w celu diagnozy?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 20 kwie 2014, 22:35

Badania to tomografia lub rezonans( rezonans lepszy, mniejsze promieniowanie i dokladniejszy) z krwi przeciwciała ana/ asca, posiew na bolerke, yersinia, badanie kalu na flore( niepamietam jak się nazywa) , wybór badań jest spory ale rzadko lekarze chcą dawać na nie skierowanie, a bez niego są kosztowne. Jest jeszcze badanie kalu, które określa czy jest stan zapalny w jelicie kosztuje ok 150 zł podobno bardzo pomocne, ja go nie robiłam może wypowie się ktoś kto je robił :)

maly181
Debiutant ✽

Post autor: maly181 » 05 maja 2014, 22:06

A posiadacie może jakies wiadomości na temat tych neutrofili w tych chorobach? Bo moj poziom w dzisiejszej morfologi jest bardzo niski... 1,4 przy minimach wynoszących 2,5. A procentowo 35% przy min. 45%. Czy moze to miec jakis zwiazek? Mam jeszcze jeden problem:/ Zelazo. Tylko u mnie jego jest za duzo a nie za malo:/

[ Dodano: 05-05-2014 ]
Odnośnie mojego wątku. Byłem w końcu u gastrologa a nawet u dwóch. Stwierdzili ,że takie zapalenie w odbytnicy ma większość ludzi i dał tylko probiotyk i duspatalin. Co wy na to???:/

[ Dodano: 05-05-2014 ]
??

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 05 maja 2014, 23:23

maly181 pisze:Odnośnie mojego wątku. Byłem w końcu u gastrologa a nawet u dwóch. Stwierdzili ,że takie zapalenie w odbytnicy ma większość ludzi i dał tylko probiotyk i duspatalin. Co wy na to???:/
Co my na to ?
Oto Polska służba zdrowia ;) żenująca.
Wybierz się może do proktologa niech Ci to obejrzy rektoskopem, przepiszę ci chyba lepsze leki niż tych dwóch gastrologów, Możesz ewentualnie zakupić w aptece proktosedon (czopki lub maść) ze sterydem, powinny zmniejszyć stan zapalny, ale może najpierw udaj się do dobrego proktologa.

maly181
Debiutant ✽

Post autor: maly181 » 12 maja 2014, 12:46

Dzis odebralem wyniki ferrytyny z powodu ciaglego wysokiego zelaza (ponad 200). Ferrytyna ok. Witamina b12 lezy nisko. Lekarz mowi ze przez to zelazo jest wysokie. Mam tez slaba krzepliwosc (podejrzewam niedobor wit k). Moje pytanie do was co myslicie skoro niby stan zapalny mam tylko w odbytnicy to skad ten niedobor tyvh witamin ktore ponoc wchlaniaja sie w cienkim? Czy to moze byc crohn? Albo cos innego? Macie jakis pomysl? Co jeszcze zbadac?

[ Dodano: 12-05-2014 ]
Nikt nie pomoze:(?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”