niskie MCV , MPV wysokie wbc plt i crp

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

niskie MCV , MPV wysokie wbc plt i crp

Post autor: palula88 » 28 mar 2014, 10:04

W morfologi wyszlo mi - crp 9 , plt 427 i wbc 11,5 oraz wlasnie mcv 76,70 i mpv 5.16. Granulocyty procentowo wyszly ok a normalnie podwyzszone - 8.14.Rozumiem ze w organizmie nadal utrzymuje sie stan zapalny o czym swiadczy crp wbc i plt ale nie mam pojecia o czym swiadczy niskie mcv i mpv. Czy moze miec to zwiazek z przyjmowanymi lekami? Bo glownie kontrolnie zrobilam badanie po miesiacu brania salofalku i 2 tyg brania sulfy.
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: niskie MCV , MPV wysokie wbc plt i crp

Post autor: Mamcia » 28 mar 2014, 10:22

MCV to średnia objętość krwinki. Wynik świadczy o tym, że twoje krwinki są za małe, co może być spowodowane niedoborami żelaza lub chorobą przewlekłą.
MPV to się średnia objętość płytek krwi. I tu mamy sprzeczność, bo w niedoborach żelaza i chorobach zapalnych obserwuje się raczej wzrost MPV, a nie spadek.
Powinien to zobaczyć lekarz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: niskie MCV , MPV wysokie wbc plt i crp

Post autor: palula88 » 28 mar 2014, 11:41

Ehhh a moze to byc cos powaznego?pol roku temu robilam morfologie i te dwa parametry byly jeszcze w normie.

Mam jeszcze pytanie co do stanu zapalnego. Bo od miesiaca biore leki, stolc raz dziennie juz prawie bez sluzu a wyniki nadal pokazuja stan zapalny.. Fakt przed leczeniem crp wynosilo 36 a plt 600. Noi czy to mcv mpv moze spadac przez leki? Podejde do lekarza rodzinnego w poniedziałek ale nie licze na konkretna odpowiedz, pewnie zaleci powtorzyc morfologie imoze da recepte na kwas foliowy.
Imuran 100mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”