rektoskopia

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

rektoskopia

Post autor: Agula84 » 14 mar 2014, 19:07

byłam dzisiaj na rektoskopii. Pani doktor pomyłka. problem jest taki, ze ok 2 tygodnie temu pooleciało mi dosc sporo krwi w trakcie wyproznienia, tak ze widoczna ona byla w wc. Proktolog wyslal mnie na rektoskopie, bo uznal ze to hemeoroidy ale trzeba to sprawdzic. niestety nie mam opisu bo pani doktor... nie miala czasu go wypisac, odbiore go sobie w poniedzialek.
Generalnie wg niej hemoroidow nie mam, tzn malutkie 1 stopien, raczej nie powinny podkrwawic, ale mam jakas zylke ktora tak dziwnie biegnie i jest w takim miejscu ze na skutek wyproznienia moze ona podkrawic. Potem lekarka powiedziala ze nic wiecej sie nie dzieje ale mam przekrwiona odbytnice i wyrazny rysunek naczyn. wycinka nie pobrala bo uznała ze nie ma takiej potrzeby. (nie chce sie tym denerowowac bo jej powiedzialam zeby pobrala wycinek to powiedziala ze nie ma z czego). Co o tym myslec, moim zdaniem takie troche przekrwienie moze byc od wlewki? (wczoraj i dzis?) Troche sie tym martwie. Tak sie zastanawiam czy moge miec odbyt przekrwiony i jednoczenie widoczne naczynia?
sigmo mialam w maju, nic sie nie dzialo, wycinek byl wtedy z odbytu i teoretycznie wszystko bylo ok. podkrwawialam sobie tak delikatnie wtedy, raz na jakis czas, niby od szczeliny niby nie wiadomo od czego....
Agula 84 :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: rektoskopia

Post autor: Mamcia » 14 mar 2014, 19:40

Agnula może tak być, że jakieś naczynko pod wpływem parcie, obstrukcji itp pokrwawia. Natomiast zachowany rysunek naczyniowy to dobry znak, bo dla stanów zapalnych jest charakterystyczny zatarty oraz krwawienie kontaktowe.
Natomiast proktolog, który nie robi rektoskopii to jak okulista, który nie zagląda w oczy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 14 mar 2014, 19:42

Wlewki to raczej łagodzą stan zapalny i przekrwienia, naprawdę szkoda że nie pobrała wycinka ( p tym już pisałam ) :wink:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 14 mar 2014, 19:46

ulka1986, wiem Ulka ja tez zaluje ale bic sie nie bede. Poczekam na ten opis. jakos zyje w przekonaniu ze cos co jest na przeczyszenie jelita nie moze lagodzic jego stanu, ale to moj pomysl niczym nie podparty ;)
Mamcia pisze:Natomiast zachowany rysunek naczyniowy to dobry znak, bo dla stanów zapalnych jest charakterystyczny zatarty oraz krwawienie kontaktowe
i tego sie trzymam :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 14 mar 2014, 21:26

No nie ale tepa jestem :lol: jak pisalas o wlewkach to coć mi w głowie się poplatalo :lol: i pomyślałam o wlewkach z mesalazyny a nie lewatywie :facepalm: oj ciężki miałam dzień :smutny: i chyba rozkojarzenie już mną rządzi :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”