Prosze o interpretacje wyników histopatologicznych

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylwia78
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Prosze o interpretacje wyników histopatologicznych

Post autor: sylwia78 » 22 lut 2014, 09:48

Leżąc w szpitalu miałam 2 kolonoskopie:

I kolonoskopia 28.01.2014
Instrument wprowadzono do początkowego odcinka wstepnicy.Powyżej stolec.do tego miejsca oczyszczenie średnie.w początkowym odcinku odbytnicy liczne wybroczyny-pobrano wycinki do badania his.pat (but1).W dystalnym odcinku błona śluzowa drobno granulowana-pobrano wycinki do badania his.pat.(but 2).Poza tym widoczne jelito grube bez zmian
I kolonoskopia-badania histopatologiczne
odbytnica
-proksymalny:Błona śluzowa jelita grubego o zachowanej architektonice z cechami obrzeku blaszki właściwej, bez stanu zapalnego
-dystalny:Błona śluzowa jelita grubego objęta przewlekłym aktywnym naciekiem zapalnym tworzącym nadżerki oraz niespecyficzne owrzodzenia.Obraz mikroskopowy nie wyklucz IBD, brak jedna wszystkich wykładników morfologicznych.

II kolonoskopia 03.02.2014

instrument wprowadzono do kątnicy, a następnie po zaintubowaniu zastawki Bauhina do niezmienionego jelita krętego.Oszczenienie wystarczające.W dystalnym odcinku odbytnicy śluzówka miejscowo o zatartym rysunku naczyniowym.poza tym jelito grube bez zmian.Z jelita krętego, wstepnicy ,esicy i odbytnicy pobrano wycinki do badania his.pat.

II kolonoskopia-badania histopatologiczne
jelito
-kręte: Ileitis chronica non activia minimalis
-wstepnica: Colitis chronica non activia minimalis.
-esica i odbytnica:Coliti chronica activia minoris gradus-obecne cechy "cryptitis". brak ropni kruptowych.W korelacji z danymi klinicznymi obraz może wskazywać :IBD

Proszę o wyjaśnienie wyników.Czyli jest zapalenie w odbytnicy?
Ja nadal wypróżniam się śluzem i pojawia się krew.Nie dostałam żadnych czopków ani wlewek nadal każą brac salofalk 2x3 , który nic nie pomaga.

[ Dodano: 22-02-2014 ]
Czy powinnam stosować czopki?Mam jeszcze w domu 2 opakowania Asamaxu. Powinnam zacząć je brać?Tylko czy na noc czy rano tez przy dawce 2x3 Salobalku ,który biorę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”