wynik tk o co chodzi

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

wynik tk o co chodzi

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 10:18

witajcie dzis odebrzłam wynik tk jamy brzusznej i jednego zdania nie bardzo rozumiem... tzn rozumiem ale panikuje.. otorz brzmi ono.''światło kątnicy i początkowego odcinka wstępnicy poszerzone, wydaje sie o odcinkowo pogrubiałej ścianie"" prosze napiszcie co to oznacza dla nie? operacje? do lekarza jede za tydzień i bardzo sie boje tego co mi powie.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: wynik tk o co chodzi

Post autor: deth » 12 lut 2014, 10:29

światło poszerzone - to lepiej niż zwężone, tak na chłopski rozum :|
gorsze są przewężenia

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 10:33

deth, juz mi lepiej :wink: dzieki za szybka odpowiedz. ale i tak siedze i wyje.... :cry:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 12 lut 2014, 10:37

ulka1986 pisze:ale i tak siedze i wyje.... :cry:
daj spokój, szkoda elektrolitów ;)

moje pierwsze usg dało taki sam wynik i juz po pierwszym dniu sterydoterapii poczułem się dobrze :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2014, 10:40

ulka1986 pisze: ale i tak siedze i wyje....
ciekawe czemu,no chyba że lubisz :wink:
Wynik oznacza ,że masz tam zmiany i trzeba cos z tym zrobić,leczyć.
Jak się wie,to chyba lepiej niż się nie wie.
Powinnaś się więc cieszyć .
Już za tydzień będzie specjalista,więc masz super serie,o co chodzi :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 10:55

cykor ze mnie :oops: a operacji to już wogole sobie nie wyobrażam, moja sytuacja jest nieźle pokrecona jak bede musiała isc do szpitala to moje dziecko ..... oj nie wiem co bym zrobiła, niestety pomocy żadnej od nikogo.....wiem ze ludzie maja duzo wieksze problemy i gorszy stan niż ja.... już mnie to wszystko strasznie męczy... ale jeżeli tego typu zmian nie tną tak odrazu to dam rade.... :neutral:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 11:08

tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy małej.... piłam kontrast i dostałam dożylnie ale niestety jelita nie były czyszczone przed badaniem i nic więcej nie było widać. tylko wątroba, pęcherzyk,drogo żółciowe, trzustka śledziona nerki... i ten nieszczęsny kawałek jelita.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2014, 11:30

ulka1986 pisze:cykor ze mnie a operacji to już wogole sobie nie wyobrażam, moja sytuacja jest nieźle pokrecona jak bede musiała isc do szpitala to moje dziecko ..... oj nie wiem co bym zrobiła, niestety pomocy żadnej od nikogo..
ulka1986 pisze:.''światło kątnicy i początkowego odcinka wstępnicy poszerzone, wydaje sie o odcinkowo pogrubiałej ścianie""
jak trzeba to znajdziesz pomoc.
Wiesz o tym dobrze,tylko podkręcasz się nie wiadomo po co.
Ja tu nie widzę potrzeby pilnej operacji,raczej pokazanie,ze masz tam zmiany i trzeba je objąć leczeniem.Tam czopek nie sięga :wink: więc trzeba dać inne leki.
Masz zdiagnozowane CU i ten wynik to potwierdza.
Nie zawsze ogranicza się on do odbytnicy.
Naprawdę spoko...
Ciesz się że wiadomo gdzie są zmiany,jeśli to wadomo,to wiadomo co robić z leczeniem by trafiło w odpowiednie miejsce.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 11:54

obyty.z.cu, dziękuję Ci bardzo, podtrzymales mnie na duchu. Dobrze przeczytać. Słowa które motywują do pracy nad samym sobą. Tak jak napisałeś jak będę potrzebowała pomocy to pewnie ją znajdę, bo innej opcji nie ma.nie ma co się uzalac nad sobą bo to nic nie da. Wkońcu wiem na co choruje i z czym to się wiąże, trzeba przyjąć to na klate.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 12 lut 2014, 20:19

ulka1986 pisze:trzeba przyjąć to na klate
No i bardzo ładnie, o to chodzi. Poza tym cytat w sygnaturce do czegoś Cię zobowiązuje :)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 13 lut 2014, 18:10

A mam jeszcze takie pytanko, czy miał ktoś operacje przez poszerzone jelito czy też pogrubiona jego ścianę? :mrgreen:

[ Dodano: 26-02-2014 ]
Po wizycie u dr. Dostałam propozycję humiry a dokładniej badania klinicznego z humira. Jeśli zakoncze sterydy a pogrubienie nadal będzie pani doktor doszła do wniosku że to byłby dobry wybór dla mnie... I teraz mi dała dopiero do myślenia...... Muszę się z tym przespać :wink: kartę wyrażenia zgody już mam ....

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”