Gastroskopia wyniki

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
strange19
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Gastroskopia wyniki

Post autor: strange19 » 16 paź 2012, 12:15

Witam, w dniu dzisiejszym miałem gastroskopie. Lekarz pobrał 3 wycinki do badania histopatologicznego i czekam etraz na wyniki, pewnie koło tygodnia lub dwóch. Przy badaniu lekarz stwierdził, że jest duży refluks - zarzucanie żołądkowo-przełykowe. Opis badania:
przełyk - niezmienione
wpust - luźny i reflux żołądkowo-przełykowy LA-A
żołądek - napięty, motoryka żywa, zawiera treść płynną wodo-jasną zmieszaną ze śliną. Śluzówka żołądka o prawidłowej plastyce niezmieniona.
Inwersja - prawidołowy obraz śluzówki dna i okolicy podwpustowej
Odźwiernik - sprawny.
Opuszka XII-cy kształtna niezmieniona.
Odcinek poaopuszkowy do wysokości brodawki Vatera bez zmian w badaniu edoskopowym.
Wycinki do badania mikroskopowego pobrano z jelita cienkiego (celiaki susp). Wnioski syndroma gerd.
waga 57 kg
wzrost 175 cm
Lekarz mnie pytał czy stosuje jakieś używki - papierosy i kawa. Nie pale i nie pije kawy od roku.
Aktualnie biore Metronidazol w czopkach 1 raz dziennie, Diclophenac przeciwbólowo w czopkach (staram sie unikać). Do tego witamina B compositum. Obniżone płytki krwi i leukocyty. Biegunki i guzek w okolicy odbytu bardzo bolesny. Czy ktoś ma podobne objawy i wyniki. Pozdrawiam M.
Marcin

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Gastroskopia wyniki

Post autor: Mamcia » 16 paź 2012, 15:51

W gastroskopii nic niepokojącego. Refluks to choroba nieszczelnego zaworka
Co do diclophenaku to działania niepozadane
Działanie niepożądane: Przewód pokarmowy: odbijanie, niestrawność, nudności, bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, wiatry, biegunka, zaparcie, brak łaknienia; może również uczynnić chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy i w konsekwencji spowodować krwawienie z przewodu pokarmowego (smoliste stolce, niedokrwistość). W pojedynczych przypadkach może spowodować zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia okrężnicy lub choroby Leśniowskiego i Crohna, a także nieswoiste krwotoczne zapalenie okrężnicy. Rzadko upośledza czynność wątroby, co objawia się zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy (podczas długotrwałego stosowania kontrolować czynność wątroby). Nerki: ostra niewydolność nerek, krwiomocz, białkomocz, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, martwica brodawek nerkowych. Skóra: uczuleniowe reakcje skórne, osutka, rzadko pokrzywka, bardzo rzadko osutka pęcherzowa, wyprysk, wielopostaciowy rumień wysiękowy, plamica, zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka, erytrodermia, wypadanie włosów, plamica, choroba Schönleina i Henocha, świąd. Ponadto bóle i zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, rozdrażnienie, depresja, zaburzenia snu, zatrzymanie płynów, obrzęki, parestezje, zaburzenia równowagi, zaburzenia widzenia. W długotrwałym leczeniu może wystąpić niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość oraz zapalenie trzustki. Podawany p.r. może powodować reakcje miejscowe (podrażnienie, uczucie parcia, pieczenie). W przypadku stosowania miejscowego do oka uczucie pieczenia i kłucia, przemijające zaburzenia widzenia, zaczerwienienie i swędzenie; w przypadku długotrwałego stosowania punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenia nabłonka rogówki; rzadko działania ogólne - zaostrzenie objawów astmy, duszności. Stosowany na skórę (też w jonoforezie i fonoforezie) może powodować zaczerwienienie, świąd, osutkę. Przedawkowanie nie daje typowego obrazu klinicznego. Brak antidotum i leczenia swoistego. Stosować leczenie objawowe oraz płukanie żołądka, podawać węgiel aktywowany.
Podkreśl które u Ciebie występują. Na ulotce dołączonej do czopków jest napisane w sumie to samo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

strange19
Początkujący ✽✽

Post autor: strange19 » 17 paź 2012, 08:41

A więc podkreślam:
Działanie niepożądane: Przewód pokarmowy: odbijanie, niestrawność, nudności, bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, wiatry, biegunka, zaparcie, brak łaknienia; może również uczynnić chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy i w konsekwencji spowodować krwawienie z przewodu pokarmowego (smoliste stolce, niedokrwistość). W pojedynczych przypadkach może spowodować zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia okrężnicy lub choroby Leśniowskiego i Crohna, a także nieswoiste krwotoczne zapalenie okrężnicy. Rzadko upośledza czynność wątroby, co objawia się zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy (podczas długotrwałego stosowania kontrolować czynność wątroby). Nerki: ostra niewydolność nerek, krwiomocz, białkomocz, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, martwica brodawek nerkowych. Skóra: uczuleniowe reakcje skórne, osutka, rzadko pokrzywka, bardzo rzadko osutka pęcherzowa, wyprysk, wielopostaciowy rumień wysiękowy, plamica, zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka, erytrodermia, wypadanie włosów, plamica, choroba Schönleina i Henocha, świąd. Ponadto bóle i zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, rozdrażnienie, depresja, zaburzenia snu, zatrzymanie płynów, obrzęki, parestezje, zaburzenia równowagi, zaburzenia widzenia. W długotrwałym leczeniu może wystąpić niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość oraz zapalenie trzustki. Podawany p.r. może powodować reakcje miejscowe (podrażnienie, uczucie parcia, pieczenie). W przypadku stosowania miejscowego do oka uczucie pieczenia i kłucia, przemijające zaburzenia widzenia, zaczerwienienie i swędzenie; w przypadku długotrwałego stosowania punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenia nabłonka rogówki; rzadko działania ogólne - zaostrzenie objawów astmy, duszności. Stosowany na skórę (też w jonoforezie i fonoforezie) może powodować zaczerwienienie, świąd, osutkę. Przedawkowanie nie daje typowego obrazu klinicznego. Brak antidotum i leczenia swoistego. Stosować leczenie objawowe oraz płukanie żołądka, podawać węgiel aktywowany.
-------------------------
Ulotkę czytałem, dlatego martwie się najbardziej tą leukopenią. Niestety tylko ten lek pomaga mi w moich bólach guzka przy odbycie. Jeden lekarz zapisuje, drugi uważa, że nie powinienem tego znać. Myślałem już o jakieś blokadzie w kręgosłup, jeśli chodzi o kokcygodynie, ale trudno znaleźć dobre publikacje w tej kwesti. No zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam
Marcin

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 paź 2012, 22:25

To guzek przy odbycie, czy ból kości ogonowej - to trochę różne sprawy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

strange19
Początkujący ✽✽

Post autor: strange19 » 19 paź 2012, 07:59

To guzek przy odbycie, lekarz stwierdził, że może być to pozostałość po zakrzepicy ale też wspomniał o kokcygodyni, która też może powodować takie objawy. Przy tym, że tez kilka lat temu miałem rwe kulszową. Więc chciałem się jeszcze wybrać do ortopedy żeby obejrzał zdjęcie RTG tego odcinka i tomografu. Lekarze naprawdę rezygnują jak widzą ten przypadek. Bo nie czuje żadnej poprawy. Jedynie po czopkach z diclophenacu jest lepiej i nie boli. A przecież tego leku nie można w kółko brać. W miejscu gdzie boli czuje ten guzek, a nawet jak to dotykam to mam wrażenie że to taka dłuższa żyłka, która po wypróżnieniu zaczyna boleć i to mocno wraz z prawą nogą. Moja mama miała kiedyś żylaki nóg, które usuwała. Pamietam, że jednego miała tak mocno widocznego i jak tylko go dotknęła, to krzyczała z bólu. U mnie jest podobnie ale w innym miejscu. Kilka miesięcy temu na jakiś czas pomógł zabieg Hemoron. Ale wszystko powróciło z wiekszą siłą.
Marcin

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 paź 2012, 16:33

A spróbuj znieczulić lidokainą w żelu. Diclophenac w czopkach działa systemowo, a nie miejscowo stąd cała gama efektów niepożądanych.

strange19
Początkujący ✽✽

Post autor: strange19 » 30 paź 2012, 08:33

W piątek byłem znów u gastroenterologa. Niestety lekarz zapomniał zabrać wyników w kierunku Celiaki. Ale z tego co pamietał, wyszło negatywne - czyli brak Celiaki. Zbadał mi ponownie brzuch i mój guzek. Stwierdził, że można się na mnie uczyć anatomi, bardzo mało tkanki tłuszczowej i wszystkie organy wewnętrzne wyczuwa idealnie. Zalecił abym przytył bo niestety przy 175 cm wzrostu, 58 kg wagi to troche mało. Zapisał lek IPP. Mam go brać 3 miesiące i później mam się pojawić. Co do guzka stwierdził, że nic by póki co z nim nie robił, że jest już zwłókniony i może być pozostałością po zakrzepicy. A mnie wciąż niestety boli. Ewentualnie mówił o metodzie Barrona. Nie wiem czy na takie guzki - pozostałości po zakrzepicy taką metodę się stosuje? Poprzedni lekarze mi odradzali. Dziwne te diagnozy. Napisze znów za jakiś czas. Ostatnie dwa dni czuje się naprawdę dobrze :-)
Marcin

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”