kolonoskopia i hist .pat.

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Madelka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

kolonoskopia i hist .pat.

Post autor: Madelka » 24 lut 2012, 12:38

Witajcie :) Dzis odebralam wyniki histopatologii mojej kolonoskopii. i oczywiscie nie rozumiem z tego nic bo to jest napisane takim jezykiem ze masakra. jesli ktos wie o co w tym chodzi to niech mi napisze bede baaardzo wdzieczna :) bo na wizyte u mojej p.doktor musze poczekac do konca marca niestety a tyle nie wytrzymam w niewiedzy :smutny:

tutaj daje opis kolonoskopii:
wykonano badanie jelita grubego do podstawy katnicy oraz odcinka jelita cienkiego na ok 15cm. Błona śluzowa jelita cienkiego wygladzona, bez widocznego uksztaltowania kosmkow jelitowych. Blona śluzowa jelita grubego na calej dlugosci nacieczona zapalnie o zatartym rysunku naczyniowym z nadzerkami w zakresie esicy i odbytnicy. w esicy w odleglosci 45cm od odbytu pseudopolip wielkosci 8mm, usuniety petla diatermiczna. podobny pseudopolip w odleglosci 30cm od odbytu o wielkosci 12mm.Haustracja sciany jelita odcinkowo zniesiona.

oto hist. pat. :
Do badania otrzymano
I fragment tkankowy o wym 8x3mm (pseudopolip esicy 30cm)
II 3 fragmenty tkankowe, najwiekszy o wym 1x1mm (wycinek z jelita cienkiego)
III 2 fragmenty tkankowe, wiekszy o wym 3x4mm. (pseudopolip esicy z 45cm)

AD I W preparatach fragmenty błony śluzowej jelita grubego o zaburzonej architektonice krypt,z owrzodzeniami i mieszanym naciekiem zapalnym z tworzeniem ropni kryptowatych. Blaszka własciwa jest pogrubiała i wykazuje cechy basal plasmacytosis. Obraz mikroskopowy przy odpowiednich danych klinicznych odpowiada colitis ulcerosa. Dysplazji ani utkania nowotworowego nie stwierdzono.
AD II w preparatach fragmenty blony sluzowej jelita grubego z niespecyficznym mieszanym naciekiem zapalnym.
AD III W preparatach polipowate fragmenty blony sluzowej jelita grubego z obfitym mieszanym naciekiem zapalnym. Obraz mikroskopowy odpowiada polipowi zapalnemu. dysplazji ani utkania nowotworowego nie stwierdzono.

Lekarz wykonujący kolonoskopie podejrzewa u mnie jeszcze celiakie ze wzgledu na brak tych kosmkow. i teraz nie wiem czy ja mam czy nie? :neutral:
Ja rozumiem z tego tylko tyle że nie mam zmian nowotworowych :) prosze powiedzcie jak to wyglada tylko po polsku prosze :)

[ Dodano: 27-02-2012 ]
prosze pomóżcie :smutny:
Asamax 500mg 2x2, Aza 75mg/dobe, Proursan 250mg 1x1

REMISJA!!

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”