recepty -P ??

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: recepty -P ??

Post autor: Natalka » 07 sty 2009, 21:58

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
przeniosłam te posty o receptach P z wątku "Propozycja Minister Zdrowia" tutaj i już nie ma OT.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 07 sty 2009, 22:29

Mi nawet stomatolog recepty pisal...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2009, 20:08

magdusia pisze:Na recepcie chyba musi być "P".
i tak i nie, nas interesuje by placic za nie jak najmniej, apteki otrzymujac listy z lekami refudowanymi , maja z gory ustalone ceny, tak wiec w jednym przypadku te P bedzie oznaczac i tak te sama cene co oznaczenie X. Piszemy tu o osobach uprawnionych do lekow refundowanych - czyt. ubezpieczonych. Ale zgadza sie...czasem literka P jest potrzebna. To jednak lekarze wiedza jaki lek na jakiej jest liscie, a zawsze w aptece mozna sie dopytac czy moze byc taniej.
Lista lekow refundowanych okreslac bedzie ich cene, moge dodac, ze czasem mozna te leki dostac jeszcze taniej, bo "aptekarze" zarabiaja na takich receptach, wiec stosuja "promocje" na leki refundowane - duzy obrot-duzy zysk.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 sty 2009, 23:29

jesli na recepcie bedzie P a lek nie bedzie na liscie to i tak zaplacimy za niego tyle ile zawsze placilismy a tylko lekarz sie pogrąży wypisujac lek na P ktorego nie ma na liscie, zwlaszcza jak wypisze to lekarz ktory nie ma zaswiadczenie na jaka chorobe przewklekla sie leczysz
Obrazek

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 20 sty 2010, 21:00

Słuchajcie byłam dzisiaj u lek. rodzinnego i powiedział mi, że Sulfasalazyna EN powinna być wystawiana z literą P-przewlekła i zamiast 20 zł. powinniśmy płacić ok. 5zł.
Podobno niedawno wpisano ją na tą listę leków. Jeśli ktoś wie kiedy, będę wdzieczna za informację.

Pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2010, 21:48

A tak poczytać to nie łaska. Walczyliśmy 4 lata o refundację i wywalczyliśmy.
Powtarzam za prof. Hermanem " Pacjent powinien być świadomym uczestnikiem procesu leczenia". Może nie dosłownie, ale sens oddaje. Dotyczy to w szczególności pacjentów chorych przewlekle.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 20 sty 2010, 21:52

Rzadko mam okazję to zaglądać... może stąd moja NIEWIEDZA !

PS.Kto pyta... nie błądzi.

[ Dodano: 20-01-2010 ]
Jak widać na forum, nie tylko ja o tym nie wiedziałam.

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 27 sty 2010, 09:47

Miki - ja podeszłam do apteki na początku marca zeszłęgo roku i zapytałam o konkretny lek czy jest na naszje liście i ile kosztuje - pani wyciągnęła taką czerwona księgę i tam wyszukała; leki podane są z ceną maksymalną za jaką apteka może je sprzedać. tak to wygląda w praktyce.
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 24 lut 2010, 00:54

Wczoraj realizowałam recepty w aptece i - miłe zaskoczenie :

Imuran 50mg jest za free a na 25mg i tak jest niezła refundacja !
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Lorema

Post autor: Lorema » 24 lut 2010, 16:58

Czy na recepcie musi być napisana litera "P" i wtedy jest za darmo?

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 24 lut 2010, 18:59

tak, musi być P

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 25 lut 2010, 10:11

No ja myślę, że wiedzę jaki lek przy jakich chorobach ma jakie zniżki powinien mieć lekarz a już na pewno farmaceuta. Ja takowej wiedzy nie posiadam , jedyne co zauważyłam to fakt , że za tan lek nie zapłaciłam, poinformowała mnie o tym obsługująca w aptece pani mgr farmacji. Ale na pytanie dlaczego jest darmowy i co się zmieniło, nie umiała mi już odpowiedzieć.
magdalene pisze:lepiej jest zapłacić za 50mg to 7zl niż narażać lekarza na problemy.
oczywiście, że lepiej jest zapłacić, w końcu w ubiegłym roku cały czas płaciłam i jestem do tego przyzwyczajona :wink:
a lekarz sam siebie naraża, bo ja go do niczego nie zmuszałam, żyję sobie w błogiej niewiedzy na temat refundacji leków i jedyne co, to tylko realizuję recepty w aptece.
Zwrócę lekarzowi uwagę następnym razem, że nieprawidłowo wypisał receptę i lepiej żeby to robił prawidłowo i sam się nie narażał na problemy.

A propos : może ktoś jeszcze (chory na CU/CD ) otrzymał receptę na imuran nieprawidłowo wypisaną z literką P ?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 10:30 przez maggie0278, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 25 lut 2010, 10:28

Myśle że to w temacie, biore Azathioprine od przeszło bodajrze 2 lat i zawsze na recepcie mam wpisaną literke P.
Recepte takowe wypisywali mi różni lekarze. Od gastroenterologów po lekarzy rodzinnych, wiedząc komu i na jaką chorobe ją przypisywali.

Lorema

Post autor: Lorema » 25 lut 2010, 12:44

W poprzednim poście źle zapytałam.
Wiem, że
magdalene pisze:Imuran na P jest tylko przy chorobach nowotworowych
pomyślałam, że coś zmieniło się i przy CD i CU też można wypisywać receptę z "P".
Kiedyś zdarzyło się, że lekarz wypisał receptę z "P" i dostałam imuran za darmo. Zwróciłam na to uwagę przy następnej wizycie, lekarz pomylił się przy wypisywaniu.

Lorema

Post autor: Lorema » 25 lut 2010, 14:44

magdalene pisze:Imuran który kupowałaś był zupełnie darmowy czy zapłaciłaś za niego 1gr?
To było w listopadzie 2009 i nic nie płaciłam za imuran 50mg.
W styczniu 2010 płaciłam 6,90, na receptę bez "P"
Pomyliłam się, kosztuje 6,40. Przepraszam.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 15:02 przez Lorema, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”