recepty -P ??

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: recepty -P ??

Post autor: Yaseck » 19 maja 2008, 12:57

Przez to, że miałem kilka razy literkę P na recepcie nie dostałem leków w aptece i musiałem się wracać do lekarza.

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 19 maja 2008, 13:08

O co chodzi z tą literką P? Ja mam zwykłe recepty nic takiego nie pisze.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 19 maja 2008, 13:45

elwirka pisze:
Przez to, że miałem kilka razy literkę P na recepcie nie dostałem leków w aptece i musiałem się wracać do lekarza.
jak to?? literka p -choroba przewlekła , więc wg . mnie farmaceuta nie ma prawa nie sprzedać leku
______
Ma prawo jeśli choroba nie jest wpisana na listę chorób przewlekłych...wtedy wie że dany lek nie może być na P.
Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 19 maja 2008, 22:10

Yaseck pisze:Przez to, że miałem kilka razy literkę P na recepcie nie dostałem leków w aptece i musiałem się wracać do lekarza.
w takim przypadku pani w aptece przeprawiała mi P na X.

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 20 maja 2008, 09:59

elwirka pisze:
jak to?? literka p -choroba przewlekła , więc wg . mnie farmaceuta nie ma prawa nie sprzedać leku
Wystarczy, że pieczątka lekarza się źle odbije i już farmaceuta ma prawo nie sprzedać leku. Nie mówiąc już o tym, że czasami miewałem wypisane niepełne dane na recepcie - efekt taki sam.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 04 cze 2008, 19:11

asamax nie jest na liscie leków refundowanych. Lekarz internista szukał i nie znalazł :!: Wypisał recepte , mój mąż kupił od razu, jestem około 100zł. w plecy /2 opakow./ . Mój gastroenterolog zawsze wpisuje P i płace mniej. Na pytanie w przychodni pielęgniarka odpowiedziała, że jak przyniosę zaświadczenie od specjalisty, że to jest choroba przewlekła :twisted: to będą wpisywać P. Na takie dictum moja lekarka / gastro/ dostała szału, nie napiszę jak nazwała lekarza, który to wymyślił. Powiedziała, że przy tej chorobie jestesmy dość poszkodowani, by jeszcze dokładać do tego ubytki w finansach. :mrgreen:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 cze 2008, 15:40

Renata2 pisze:Na pytanie w przychodni pielęgniarka odpowiedziała, że jak przyniosę zaświadczenie od specjalisty, że to jest choroba przewlekła :twisted: to będą wpisywać P
żeby w ogóle lekarz pierwszego kontaktu wypisał receptę na leki "specjalistyczne" (już nie mówiąc o P) to powinno się dostarczyć mu taką informację pisemną od specjalisty o tym jaka jest diagnoza i leki, na tej podstawie wypisuje on potem recepty w sytuacji gdy trudno dostać się do gastro.
ostatnio moja pani doktór dała mi takie zarządzenie, żebym sobie poczytała, zapamiętała i nie miała do niej więcej pretensji :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 06 cze 2008, 11:27

Natalka pisze:żeby w ogóle lekarz pierwszego kontaktu wypisał receptę na leki "specjalistyczne" (już nie mówiąc o P) to powinno się dostarczyć mu taką informację pisemną od specjalisty o tym jaka jest diagnoza i leki
jak tylko miałem zdiagnozowane CU, to zrobiłem ksero dokumentów i zaniosłem mojemu lekarzowi pierwszego kontaktu. Jak specjalista zmienia mi leki, to przecież kopia recepty zostaje w książeczce i na tej podstawie "rodzinny" wypisuje mi leki kolejne.
a-ha - u nas jest taki system, że recepty są wypisywane na kuponach w książeczkach RUM i zawsze zostaje kopia w książeczce. Nie wiem jak jest w innych regionach.

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: podblond » 07 sty 2009, 17:55

A czy recepty z "P" mogą wypisywać tylko specjaliści z danej dziedziny? Że niby taki Asamax może mi przepisać tylko gastroenterolog?
Czy od rodzinnego spokojnie dostanę receptę na leki w chorobach przewlekłych?
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 sty 2009, 18:30

kazdy specjalista ma obowiazek (przynajmniej u mnie) wystawic "Informacje dla lekarza kierujacego/POZ ", a w niej jest i diagnoza i proponowane leczenie.
To jest podstawa do wszystkiego.Inna sprawa,ze niektore leki refundowane maja juz w cenie zawarte odliczenie i na recepcie sie nie zaznacza P, tak np. bylo do tej pory na asamax, oczywiscie dla osob ubezpieczonych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 07 sty 2009, 18:55

czy na recepcie musi być literka P bo ja jej nigdy niemam nawet Gastrolog tego nie pisze. Czy w takiej sytuacji bez literki P może mnie nie obejmować taka niska cena?
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 sty 2009, 19:00

Joanna23 pisze:czy na recepcie musi być literka P
nie musi byc, bo w cenie np. jest ujeta juz refudowana czesc leku, sprawdz ten link
http://www.doz.pl/szukaj/s0_0-Szukaj kliknij w lekarstwo pozniej na recepcie i sie dowiesz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kasia_rumia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: kasia_rumia » 07 sty 2009, 19:16

obyty.z.cu pisze:
Joanna23 pisze:czy na recepcie musi być literka P
nie musi byc, bo w cenie np. jest ujeta juz refudowana czesc leku, sprawdz ten link
http://www.doz.pl/szukaj/s0_0-Szukaj kliknij w lekarstwo pozniej na recepcie i sie dowiesz.
Tak jest teraz. Od 1 lutego gdy NZJ wrócą na listę chorób przewlekłych i co za tym idzie część leków ( już przytoczona w tym temacie ) będzie na ryczałt, to na recepcie musi być literka P.
Do tej pory lekarze nie wypisywali chorym na NZJ literki P, ponieważ nic to nie dawało.
Powód - NZJ nie było na liście chorób przewlekłych.

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: podblond » 07 sty 2009, 19:21

Żabusiu, ale nie chodzi mi o to czy lekarz wie, że jestem chora, ale czy może wystawić taką receptę z "P"... A "P" musi być jeśli chcesz kupić lek z listy za 3,20 zł ;)
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 07 sty 2009, 19:55

Na recepcie chyba musi być "P".
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab