Nowy lek na przetoki okołoodbytnicze?

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sewek
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Nowy lek na przetoki okołoodbytnicze?

Post autor: sewek » 03 sty 2007, 17:07

właśnie rozmawiałem z lekarzem zadzwonił do mnie i powiedział że jest nowy lek na przetoki okołoodbytnicze czy wiecie coś na ten temat jestem umówiony z nim na wtorek będą robić badania żeby sprawdzić czy się nadaje jak się dowiem o co chodzi to dam znać no chyba że już wiecie to spoko
Ostatnio zmieniony 05 sty 2007, 08:05 przez sewek, łącznie zmieniany 1 raz.
sewek

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Nowy lek na przetoki okołoodbytnicze?

Post autor: Ela » 03 sty 2007, 23:46

Nie wiem, co to może być. Może chodzi o remicade, który też stosuje się przy przetokach. Ale jestem bardzo zainteresowana, więc chętnie się czegoś więcej dowiem.
CU, j-pouch

Kitty
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: Kitty » 04 sty 2007, 00:19

Hmm... pewnie chodzi o Remicade :smile: Przed swietami wycieto mi przetoke okoodbytnicza :] goi sie dobrze :jupi:
"Wyjątki od reguły stanowią o uroku życia."

sewek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: sewek » 04 sty 2007, 16:33

no niestety to nie Remicade dostałem 2 serie po 3 razy i może pomogło ale niestety z tego co mi wiadomo jest to lek na przetoki brzuszne, a ten lek podobno jakiś nowy jest tylko na przetoki okołoodbytnicze
sewek

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 09 sty 2007, 22:46

Co to sa te przetoki?
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 09 sty 2007, 22:49

Co to sa te przetoki?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetoka

a tak po ludzku... to tak jakby taka rureczka pomiedzy jelitem a np... powłoką brzucha

Misia

Post autor: Misia » 10 sty 2007, 07:44

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 10 sty 2007, 17:01

Dzieki za info
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

sewek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: sewek » 10 sty 2007, 18:11

Napisze wam jaki dostałem formularz zgody dla pacjenta do podpisania :TYTUł BADANIA:Wielośrodkowe randomizowane badanie prowadzone metodą podwójnej ślepej próby z kontrolą placebo,oceniające bezpieczeństwo i skuteczność leku AST-120 u pacjętów z czynną chorobą Crohna o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, przebiegającą z przetokami.
SPONSOR:Ocera Therapeutics,Inc
12651 High Bluff Drive, Suite 230
San Diego,CA
USA
CEL BADANIA:Celem badania jest uzyskanie informacji na temat bezpieczeństwa i skuteczności stosowania u ludzi eksperymentalnego leku AST-120 oraz jego skuteczności w leczeniu choroby Crohna przebiegającą z przetokami.
NAUKOWE ASPEKTY BADANIA:AST-120 jest lekiem badanym,co oznacza,że nie został jeszcze zarejestrowany przez amerykańską Agencje ds. żywności i Leków.Lek AST 120 stosowany jest w Japoni do leczenia choroby nerek i ponadto został zbadany u około 60 pacjentów z chorobą Crohna.
KTO WEZMIE UDZIAł W BADANIU:przewiduje się że w badaniu weżmie udział łącznie 60 ośrodków medycznych w USA,Kanadzie i Europie.Co najmniej 240 uczestników otrzyma lek ASY 120albo placebo(substancje,która nie zawiera czynnego leku) w dawce 2g przyjmowanej 3 razy dziennie.
OPIS BADANIA:Zostanie pan losowo przydzielony do grupy otrzymującej badany lek AST 120 lub (proces ten nosi nazwe "randomizacji"),co oznacza,że ma pan 50%możliwości otrzymania placebo.Badany lek lub placebo dostarczony jest w foliowych opakowaniach,zawierających pojedyńczą dawke leku.
Jeżeli wezmę udział w badaniu będe przyjmował pojedyńczą dawkę leku lub placebo 3 razy dziennie,przez osiem tygodni.W przeciągu 30 minut od przyjęcia badanego leku nie wolno przyjmoeać innych leków.
Taka metoda leczenia nosi nazwe "ślepej próby",ponieważ ani pacjent ani lekarz nie wie ,czy pacjent przyjmuje badany lek czy placebo.
Jeżeli zakończono pierwszy etap leczenia randomizowanego(8 tygodni),a pana stan zdrowia nie uległ poprawie będzie miał pan możliwość przejścia do zamiennego leczenia prowadzonego meto ślepej próby,obejmującego jeden etap leczenia.Zamienne leczenie prowadzone metodą próby ślepej polega na tym,że jeżeli nie nastąpi poprawa po upływie pierwszych 8 tygodni,otrzyma pan inne leczenie -pod warunkiem że wyrazi pan zgodę.Oznacza to,że jeżeli przez pierwsze 8 tygodni pan placebo,w drugim leczeniu dostanie pan badany lek AST 120.W trakcie tego etapu leczeniapana stan zdrowia zostanie oceniony w 12 i 16 tygodniu.
JEST TEGO JESZCZE TROCHę WIęCEJ DUżO WIęCEJ :roll: JAK KTOś BęDZIE ZAINTERESOWANY TO W WOLNEJ CHWILI POSTARAM SIę UZUPEłNIć POZDRAWIAM
sewek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 sty 2007, 00:11

Co tov jest znadziecie pod adresem.
http://care.diabetesjournals.org/cgi/co ... 28/10/2590
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sebaaa19

Post autor: sebaaa19 » 11 sty 2007, 11:20

hej Sewek
ja tez dostalem taka propozycje o leczeniu lekiem AST120:) a dokladnie wlasnie wrocilem ze wstepnych badan i pozatym ze mam reke pokluta to bylo ok.
ale tak naprawde to za tydzien dopiero sie dowiem czy sie kwalifikuje.
tyle co o tym leku wiem to ze jest on odmiana jakiegos tam wegla lekarskiego odpowiedno zmodyfikowanego, nie jest to lek biologiczny jak np remicade. ponoc "nie moze zaszkodzic" ale wiadomo jak z tym jest:)
pozatym jest dalej w fazie testow i co za tym idzie mozna niestety dostac placebo(czyli nie zaszkodzi i nie pomoze hehe:)
ale ja mysle ze warto sprobowac
pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Inne”