Debutir a wieksza grzybica, czy to mozliwe?

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asharia
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:14
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań / Warszawa

Debutir a wieksza grzybica, czy to mozliwe?

Post autor: Asharia » 17 lis 2013, 13:32

Witam, mam nadzieję, że dobrze umieściłam pytanie. Może ktoś z was miał/ma podobne odczucia, wrażenia? Od mnw. 3 mies. biorę Debutir 2xdziennie w zw. z biegunkami które miałam (podejrzenie o ZJD, biegunki 1,5 mies.). Dzięki diecie (SCD ale to inny temat) + Debridat + Debutir udało mi się wyjść z biegunek. Obecnie biorę tylko Debutir + inne suplementy. We wrześniu miałam 3 tyg. infekcji gardłowych, które skończyły się po kuracji lekiem przeciwgrzybiczym. Teraz od mnw. 3 tygodni mam problem z zapaleniem pęcherza + grzybicą dróg rodnych. Dotychczas generalnie owszem zdarzały mi się takie przypadłości ale nie trwające 3 tygodnie i nie tak często. Ostatnio zastanawiałam się nad tym czy wpływu na to nie ma również Debutir, który chyba jednak ma jakiś wpływ na florę jelitową? Cały czas tzn. i te 3 mies. temu (jak i jeszcze wcześniej) jak i obecnie biorę codziennie bakterie probiotyczne. Generalnie jestem na diecie bezcukrowej (owoce i nie za wiele, żadnych sztucznych słodkości itd.). Biegunki zdarzają mi się rzadko, czasem mam więcej wypróżnień ale na pewno i ma to zw. z nerwami i nieraz z np. reakcją po jakimś leku czy produkcie spożywczym. Debutir na pewno mi pomógł bo odczułam różnicę kiedy było b. źle - już po mnw. tygodniu stosowania. Ale teraz zastanawiam się czy właśnie nie przyczynia się może jednocześnie do grzybicy? W ulotce jest napisane, że powinno się brać min. 3 mies. Ja aktualnie biorę ok. 3,5 mies. bo te biegunki to była maskara..
Oczywiście sa to wyłącznie moje, osobiste, subiektywne odczucia i uwagi.
Skojarzeni drogi moczowe - jelita po lekturze innego forum nt. problemów z pęcherzem z których to postów wynika m.in. że niska odporność + problemy z jelitami (np. grzybica powodujące przeciekanie bakterii do układu moczowego) moga właśnie powodować różne problemy itd.
Choć przeczytałam teraz również, że np. nieraz zaleca się właśnie kwas masłowy przy grzybicach więc nie wiem czy to dobry trop choć z drugiej strony każdy reaguje inaczej ..
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Debutir a wieksza grzybica, czy to mozliwe?

Post autor: Nibiru » 21 lis 2013, 19:20

Na pewno Debutir nie przyczynia się do zwiększenia u Ciebie grzybicy. Kwas masłowy zasila dobre bakterie acidofilne. Nie ma tutaj obaw.
Odnośnie Twoich spostrzeżeń z układem moczowym musi być w tym trochę racji bo i ja mam te problemy i prawdopodobnie jelita powodują że się tam zoastrza.
Kwas masłowy bankowo pomaga, jak się bierze ponad 3 miesiące.
Na ulotce też pisze, że można przybrać na wadze, zauważyłaś ten pozytywny efekt ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”