Strona 1 z 1

lipopolisacharyd

: 08 wrz 2018, 22:50
autor: mari
Każda wiadomość o nowych lekach,badaniach budzi nadzieje dziś czytałam artykuł w poradniku Zdrowie o odkryciu dokonanym na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, pojawiła się realna szansa na stworzenie suplementów diety, które przyniosą ulgę alergikom a także chorym cierpiącym na nieswoiste stany zapalne jelit.
Odkrycie dokonane przez dr Ewę Kozłowską z Zakładu Immunologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego dotyczy związku pomiędzy występowaniem nadmiernej reakcji immunologicznej organizmu a ilością lipopolisacharydu, czyli składnika błony komórkowej niektórych bakterii, występujących między innymi w przewodzie pokarmowym. Dr Kozłowska odkryła, że ten związek odpowiednio dawkowany i podany może hamować nadmierną reakcję układu odpornościowego. Dzięki właściwej suplementacji lipopolisacharydu można kontrolować reakcję immunologiczną organizmu. Odkrycie zostało zgłoszone do ochrony patentowej.
Dr Ewie Kozłowskiej udało się potwierdzić, że odkryty mechanizm komórkowy łagodzi również objawy choroby Crohna.

Re: lipopolisacharyd

: 10 wrz 2018, 10:32
autor: Anette28
O bardzo ciekawy temat. A czy masz linki do prac?

Re: lipopolisacharyd

: 10 wrz 2018, 18:01
autor: mari
czytałam tylko " papierową wersje" w poradniku Zdrowie z września 2018 mam dość intensywny okres w pracy inie pogłębiałam tematu w internecie,ale jak podają w artykule przeprowadzone badania dają nadzieję na zastąpienie uciążliwych terapii mniej szkodliwym a skutecznym lekiem.

Re: lipopolisacharyd

: 10 wrz 2018, 18:05
autor: mari
Anette ,oczywiście mam na uwadze tylko artykuł a nie szczegółowe dane nt.prac badawczych,ale myślę że każdy lek i prace dają nam jakąś nadzieję.

Re: lipopolisacharyd

: 13 wrz 2018, 09:21
autor: Anette28
Dasz link, każda nowa informacja to światełko w tunelu