zawroty głowy, zaburzenia równowagi

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: zawroty głowy, zaburzenia równowagi

Post autor: Shima » 22 lip 2007, 08:49

zuo pisze:ja tak mialem z sporego ubytku bialka w organizmie.. lepiej nie mowic jak sie to "skonczylo" bo wlasnie to przezywam..
Jeśli możesz zuo to proszę napisz szerzej na ten temat.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

zuo
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: zuo » 22 lip 2007, 09:50

opuchlem (maxymalnie, waga 2 razy taka..), wycieli mi 40 cm z jelita cienkiego, rany sie nie goja szybko bo sterydy bralem i leki imunosupresyjne, mam stomie.. i 2 miesiace ponad jestem w szpitalu juz

zuo
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: zuo » 22 lip 2007, 09:55

tola pisze:Ja też czasami miewam zawroty głowy.Nie wiem czy to z powodu ciśnienia.Zazwyczaj mam 90/60 i z takim też czuję się najlepiej.Natomiast jak mam takie książkowe 120/80 to lekko pobolewa mnie głowa i wydaje mi się czasami,że mam nadciśnienie.
Agikkus pisze:krwawienie z nosa
z tym borykałam się w podstawówce.3-4 razy w tygodniu lądowałam na kozetce w gabinecie szkolnym.Później jeżdziłam po lekarzach,ale żaden nie doszukał się przyczyn i mówił,że z czasem przejdzie.Owszem przeszło,ale nieraz pamiętam,że szłam do domu z bluzką pokrawioną jakbym z jakiejś wojny wracała.
tez cisnienie mam takie ale puls 120 (!) jak nic nie robie :/ nie wiem czemu ale to nic dobrego

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 22 lip 2007, 10:43

zuo pisze:opuchlem (maxymalnie, waga 2 razy taka..), wycieli mi 40 cm z jelita cienkiego, rany sie nie goja szybko bo sterydy bralem i leki imunosupresyjne, mam stomie.. i 2 miesiace ponad jestem w szpitalu juz
To to wiem.
Chodziło mi o ten spory ubytek białka w organiźmie....bo zrozumiałam że ma to związek z cisnieniem i zawrotami.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: krolik224 » 25 sty 2008, 17:13

Dzisiaj rano miałam niesamowite zawroty głowy, kiedy wstałam rano z łóżkam to czułam się jak na karuzeli łańcuchowej - to jest okropne uczucie, :szok: myślę, że jak skończę brać Encortolon to miną, nie mogę sobie z nimi poradzić
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 28 mar 2008, 11:56

ja mam zawroty głowy od 3 dni :( w środę jak jechałam do szpitala tramwajem to tuż przed moim przystankiem czekając aż drzwi się otworzą zemdlałam... ale ktoś mnie podniósł i wyszłam o własnych siłach. i od tego czasu czasem mi sie w głowie kręci ;/ nie zbyt fajne uczucie...

wiem tylko że napewno mam za mało białka i żelaza a poza tym mam coś z wynikami badania moczu nie tak, jakieś białko sie w nim znalazło i leukocyty... nie wiem o co chodzi ale teraz siedzę i czekam aż zadzwonią ze szpitala, że mnie przyjmą...

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 29 mar 2008, 22:02

U mnie zawroty głowy wiążą się z niskim ciśnieniem - często poniżej 100/60.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 mar 2008, 01:16

biedronka24 pisze:z niskim ciśnieniem - często poniżej 100/60.
hm ja mam średnio 95/58 i nie mam żadnych zawrotów głowy :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 01 kwie 2008, 09:31

widzę że jednak trzeba się wziąć za te zawroty , bo nie jestem odosobniona :( ale u mnie to chyba nie z powodu niskiego ciśnienia bo mam raczej za wysokie :( jutro idę robić badania krwi i moczu , może coś tam wyjdzie
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 21 kwie 2009, 12:41

Właśnie odkryłam ten temat i muszę powiedzieć, że co jakiś czas też się czuję dziwnie, jak po piwie przynajmniej, kręci mi się w głowie, czuję się otępiona, jakby z innego świata. Nigdy nie łączyłam tego z braniem leków, ale raczej z nerwicą. I chyba coś jest na rzeczy, bo choroby jelitowe są związane mocno z psychiką, zresztą chorzy często są drażliwi, emocjonalni itd. Udałam się zatem do psychologa i rzeczywiście, podłoże jest raczej psychiczne.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 21 kwie 2009, 14:29

No nie wiem czy zawsze takie psychologiczne u mnie okazało się, że mam przeprostowany odcinek szyjny kręgosłupa stąd moje zawroty głowy a nawet swego czasu upadki :)
Z ciśnieniem to jest tak jak ktoś ma zawsze wysokie to gdy spada może mieć zawroty głowy, ale jak ktoś ma zawsze niskie to może być tego i często jest inna przyczyna. Wystarczy położyć się podnieść nogi do góry i zobaczyć czy przejdzie :) jeżeli przeszło a ciśnienie było niskie to pewnie jest to tego wina , ale to znów takie moje przemyślenia bo lekarzem nie jestem :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 14 gru 2009, 23:20

Ja też miewam zawroty głowy i zachwiania równowagi. Czasem to chodziłam jak pijana, ale jakoś tego nie skojarzyłam z crohnem czy też zażywanymi lekami... No może rzeczywiście coś w tym jest... ?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 gru 2009, 23:42

Jakiś czas temu pisałam tu, że nie mam problemów z równowagą, to się zmieniło od niedawna, miewam zawroty głowy i zachwiewam się :wink: a co dziwne mam zawroty głowy na siedząco :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 gru 2009, 12:48

Natuśka pisze:Ja też miewam zawroty głowy i zachwiania równowagi. Czasem to chodziłam jak pijana, ale jakoś tego nie skojarzyłam z crohnem czy też zażywanymi lekami... No może rzeczywiście coś w tym jest... ?
Odkad biore Metypred mam zawroty glowy codziennie.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 gru 2009, 15:05

Żabusiu możesz rozwinąć te kręgosłupy? o jakieś wady konkretne chodzi, w sensie skrzywienia czy coś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”