zawroty głowy, zaburzenia równowagi

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: zawroty głowy, zaburzenia równowagi

Post autor: kamil86 » 30 mar 2005, 16:13

No ja tez mam to sporadycznie i nie wiem od czego to zalezy. teraz odlozylem steryd moze tego juz nie ebde mial. Choc az tak bardzo mi to nei rpzeszkadzalo.
pozdrawiam

Magdula
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Magdula » 31 mar 2005, 12:26

Odstawi3am sulfasalzyne oko3o 3 tygodni temu na rzecz colitanu i "odpukaa" od tego czasu nie mam ani migreny ani wiekszych zawrocików, czasami tylko lekki ból g3owy zwi?zany ze zmeczeniem albo stresem. Nie wiem czy to wina leku, ale nie zamierzam wracaa do sulfasalzyny.
Trzymajcie sie :wink:

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: kamil86 » 31 mar 2005, 16:49

ja lecozny bylem salofalkiem a teraz biore pentaze i jest lepiej :wink:

Magdula
Początkujący ✽✽

Post autor: Magdula » 31 mar 2005, 17:19

By3am leczona sulfasalazyn?, ale nie by3o remisji wiec podano mi pentase (teraz jak czytam wasze posty to widze ?e jest to lek raczej dla CR ni? CU) po pentasie czu3am sie ?wietnie tylko portfel czu3 sie gorzej :roll: (bra3am czopki + tabletki). Wróci3am do sulfasalazyny, ale ostatnio zasugerowa3am lekarzowi ?e podejrzewam sulfasalazyne o ró?ne dolegliwo?ci i bardzo chetnie mi zmieni3 na colitan, zw3aszcza ?e on jest nawet troche tanszy. Wiem ?e moja babcia (te? ma CU) te? zmienia leki co kilka miesiecy raczej z du?ym powodzeniem (od dawna ma remisje). Pewnie jak ze wszystkim jest to sprawa indywidulalna
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 22 paź 2006, 21:00

ja też biore imuran i też miewam zawroty głowy, mdłosci za tym idące; lekarz natomiast stwierdził że to coś z błędnikiem zwłaszcza po ostatniej wizycie domowej kiedy nie mogłam być w pionie bo zaraz zwracałam
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 23 paź 2006, 07:22

mi niestey bez badań odstawili imuran, bo miałam leukopenię, dziwiłam się że tak nagle odstawili bo do tego trzeba badania,co najlepsze nie boli mimo odstawienia

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 24 paź 2006, 20:42

a co to znaczy z tą leukopenią; bo ja się zupełnie nie orientuję
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 25 paź 2006, 08:04

Jolcia pisze:a co to znaczy z tą leukopenią; bo ja się zupełnie nie orientuję
Leukopenia może być jednym skutkiem uboacznym imuranu pisze na stronie J-elity, ale powiem żę to obniżenie leukocytów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ula83pl
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Ula83pl » 16 sty 2007, 15:46

Ja jak zaczęłam brać Colitan to też prez pierwsze 2-3 tygodnie chodziłam "jak na bombie" ale później wszystko sie unormowało. Teraz zażywam Asamax i nic takiego się nie dzieje

qrcze
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: qrcze » 12 kwie 2007, 23:05

ja też miałam straszne zawroty głowy i problemy z koncentracja i okazało sie ze nie wchłaniam wit B12 ani żelaza. witaminkę zaczęłam przyjmować od razu domięśniowo i było dużo lepiej ale na żelazo dożylne musiałam niestety trochę poczekać. po imuranie zaczęła się "bomba na bani" taka, że czasami wpadałam na różne przedmoty typu meble, słupy, obijałam się o ludzi a ci myśleli że jestem pijana... :/ ponadto miałam problemy z pamięcią i koncentracją-nie wiedziałam co sie działo np. pół godziny wcześniej, sesja zimowa to był koszmar, potrafiłam jednego dnia tłumaczyć zadania znajomym a drugiego zadawałam pytania na poziomie podstawówki... oblałam egz na prawko bo nie zauważyłam że mi pani prawie na maskę weszła (dobrze że to był TYLKO egzamin i nie poturbowałam kobieciny :wink: ) ogólnie wesoło było :P ale to przeszło kiedy dostałam żelazo i teraz jest wszystko ok...

pozdrawiam
"Pain is inevitable. Suffering is optional."

Dagmarka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Dagmarka » 13 kwie 2007, 10:09

Współczuje ci! Zawroty głowy - oblany egzamin na prawko. U mnie teraz nie ma takich problemów. Ale nie stety kiedyś były. Nie zbraku żelaza czy witamin. Ja oprucz CU mam jeszcze inną chorobę. :cry: A mianowicie dysplazje (guza) żóchwy. :cry: Kiedyś jak chodziłam do przedszkola guz zaczął mi uciskać coś już nie pamiętam i się przewracałm na prawą stronę. Zaczęło mi się w głowie kręcić, a jak stanęłam to od razu się przewracałam. Ale naszczęście to minęła. A przecież liczy się to co jest taraz (jak się dobrze czuje) a nie to co było kilka lat temu (kiedy się okropnie czułam). :mrgreen:

Rudi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Rudi » 14 kwie 2007, 20:05

Witam,

Gdy brałem sterydy, to miałem takie odloty że hej:) Warto zawsze oprócz przepisanych leków brać coś osłonowego i witaminki. Ja staram się jeść owoce (oczywiście w ograniczonych ilościach). Żyję aktywnie, w maju mam maturę, codziennie jeżdżę na rowerze i nic niepokojącego nie zauważam.Może warto urozmaicić dietę o nowe jedzenie cenne w różne substancje?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 14 kwie 2007, 20:46

Rudi pisze:Może warto urozmaicić dietę o nowe jedzenie cenne w różne substancje?
jezeli nie daja skutków ubocznych i nic sie po nich nie dzieje niedobrego to warto :)

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 17 kwie 2007, 12:15

Ja biore Jucolon , spasmoline i na sniadanie Lanzul a w glowce mi sie kreci ze ja nie moge porazka :( najabrdziej jak sie podniose albo przyklekne to juz ciemno jak w studni lekarze twierdza ze to nie od tabsow ? wiec pytanie od czego ?? wyniki mam dobre ! chyba od tabsow jednak tylko jak to sprawdzic :/ mam nie brac przez chwile zreszta ja sie czuje jak nie obecny albo doslownie oblakany :( porazka :!: potas magnes i cala reszta z zelazem wlacznie w normie a tu taka bania :(
Załączniki
oko w kształcie serca.jpeg
patrze w lustro ......
oko w kształcie serca.jpeg (12.11 KiB) Przejrzano 718 razy

Misia

Post autor: Misia » 17 kwie 2007, 14:53

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”