pólpasiec przy Cu

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie

pólpasiec przy Cu

Post autor: kasiaz » 04 lut 2007, 19:24

potrzebuję natychmiastowej jakiejkolwiek informacji na temat półpaścia. Mój syn 13 lat właśnie zachorował na to świństwo i tu powstał problem lekarz prowadzący gastrolog jest nie do osiągnięcia, a lekarz rodzinny zupełnie nie wie jakie leki można podać , czy można zastosować laser - może ktoś z was słuyszał coś o wpływie półpaścia na crohna i jakie leki w takim wypadku stosować - syn ma tem 38 st na stałe przyjmuje immuran.

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA JAKĄKOLWIEK INFO

Kasia

-Ania- edit:
przeniosłam post i załozylam nowy wątek.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez kasiaz, łącznie zmieniany 1 raz.

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: pólpasiec przy Cu

Post autor: exa » 04 lut 2007, 19:40

Kasiu, niestety merytorycznie chyba nie bardzo pomoge, bylam w takim samym wieku jak mialam polpasca, z tego co pamietam, temperature podwyzszona nieznacznie mialam 2-3 dni, pozniej normalnie biegalam z tym czyms na dwor bo nie bylam w stanie wysiedziec w domu..
pamietam ze czyms bylam smarowana , masc byla taka chlodzaca i po 2 tygodniach nie bylo sladu polpasca,
pamietam, iz lekarz powiedzial, ze jesli przechodzilam wiatrowke, to polpasiec bedzie mial lagodny przebieg i byl..
pamietam, iz mowil o ludziach w podeszlym wieku, ze wtedy choroba jest dopiero niebezpieczna...

ale wtedy nie bylam chora na cu..
mysle ze wiele ci nie pomoglam, bo jedyne co z mojego postu wynika, to to iz jak sie nie choruje na cu i cd to polpasiec przechodzi spokojnie calkiem..

powodzenia
sylwia
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lut 2007, 20:34

byc moze trzeba zastosowac leki na polpascca.Mysle ze do rozwoju polpascca przyczynil sie Imuran gdyz jest to lek immunosupresyjny.Jesli chodzi o teorie to polpasiec jest powodowany przez rodzine wirusa tego samego co powoduje opryszczke wiec jesli chodzi o leki potrzebuje on tych samych lekow czyli Heviran-u(acyklovir).Mozna jeszcze dawac leki immunostymulujace,mysle ze bylyby tu konieczne,takze interferon.Dawki niestety nie podam bo nie wiem :smutny:
Heviran trzeba brac w duzych dawkach.
Poza tym polpasiec tyczy sie ludzi ktorzy chorowali juz na ospe wietrzna.A jesli zaatakuje ludzi ktorzy nie byli chodzy na ospe to zachoruja na ospe;>a nie na polpascca.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 lut 2007, 20:41

Skonsultowałam z naszym Dottore. Polecił Heviran jako lek przeciw wirusowy. Oczywiście przeciwgorączowo możesz podać paracetamot.
Dla wyjaśnienia Dottore od 7 lat prowadzie Crohna u naszej Panny.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lut 2007, 21:29

heh..jak milo:) :mrgreen:
Obrazek

palkafarm
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 04 lut 2007, 21:39

Smarowac tez kremem Vratizolin - tubka 15 g bardziej ekonomiczna ale na recepte, lub 3g tubka bez recepty.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lut 2007, 22:17

no no przylaczam sie :mrgreen:
Obrazek

kasiaz
Początkujący ✽✽

Post autor: kasiaz » 05 lut 2007, 19:27

wielkie dzięki za wszystkie informacje. Kacper dostał Heviron i maść. Teraz krostki zlały się w jedną całośc i wyglądają obrzydliwie. Kacper wściekły bo w sobotę zaczyna ferie i mamy jechać na narty !!!

Jeszcze raz wielkie dzięki

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 05 lut 2007, 21:00

eee...moze jezdzic...bedzie tylko troche swedzialo :wink:
udanych ferii :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: anisr » 05 lut 2007, 21:27

Współczucie...Olga w tym roku ospe złapała i zniosła ja fatalnie-zaraz dołaczyło sie zaostrzenie :(. Mam nadzieję,że u Was będzie lżej.Choc z tymi nartami bym nie szalała-niedobrze jest podobno to przeziębić...
Zdrówka :)
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: marcik » 05 lut 2007, 22:12

Ja mialam przygode z polpascem pol roku temu, i jestem na AZA od prawie 3 lat. Na szczescie przechodzilam to paskudztwo lagodnie tzn. nic mnie nie pieklo, nie bolalo, nie swedzialo, tylko obrzydliwie to wygladalo. Wyleczylam sie w ciagu 2 tygodni witamina B12 chyba i jakims bialym plynem do smarowania. Wspominam to dosyc nieprzyjemnie bo od tego zaczelo sie moje zaostrzenie.

kasiaz
Początkujący ✽✽

Post autor: kasiaz » 06 lut 2007, 07:55

A co z imuranem? dawać czy nie dawać ? jak się ma imuran do Hevironu - nie mam z kim tego skonsultowac nasz lekarz powaznie zachorował a inni - szkoda mówić.

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: marcik » 06 lut 2007, 10:35

Wydaje mi sie ze immuranu nie powinno sie odstawiac bo i tak jego dzialanie mija dopiero po jakims czasie, ale nie wiem na 100%.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 lut 2007, 14:15

Nie odstawiać.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasiaz
Początkujący ✽✽

Post autor: kasiaz » 19 lut 2007, 15:28

Jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc - mam jeszcze jednio pytanie czy Heviron ( podawany Kacprowi przez 5 dni dawka 400 mg x 4 na dobę przy półpaściu) może zmienic coś w wynikach krwi??? ???????
konkretnie zrobiłam badania kacprowi - wyniki rewelacja - wszystko w normie ( czyli morfologia, CRP, FE, amylaza) oprócz i tu uwaga : ALT 469 U/L - przy normie 12 do 66 a AST 507 U/L przy normie 10 do 46. Wyjasniam, że kancepr w czasie półpaścia był 3 razy na kontroli u lekarza ogólnego - innego nie było akurat pod ręką - i miał sprawdzana wątrobe i wszystko było OK. Ostatnie wyniki ALT i AST z grudnia 2006 są prawidłowe.
Będę wdzięczna za pomoc.

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”