Strona 1 z 1

zerwanie mięśnia

: 24 lis 2015, 11:48
autor: biedronka24
Witajcie.
Mam pytanie - czy zerwanie mięśnia może być powikłaniem NZJ? Od kilku lat mam problemy z kolanami. Dwa razy miałam zapalenie ścięgien achillesa. A ostatnio zerwałam mięsień trójgłowy łydki. Zerwanie było na skutek złego stanięcia. Nie był to mega wysiłek fizyczny.
Jestem na zwolnieniu od tygodnia. Uraz był 8 dni temu. Ortopeda zalecił odpoczynek i leżenie z nogą w górze. Generalnie mam mega siniak. Smaruję heparyną. I tyle. Wieczorem przykładam też lodem. Poruszam się tylko po mieszkaniu.
Może ktoś z was miał podobną kontuzję?

Re: zerwanie mięśnia

: 24 lis 2015, 15:16
autor: obyty.z.cu
biedronka24 pisze:Może ktoś z was miał podobną kontuzję?
kiedyś,stan zapalny w kolanach obu do tego stopnia,że chodzenie po schodach było nierealne,a w poziomie to z laską,o kulach w tempie bardzo wolnym.To był efekt stanu zapalnego w jelitach,sterydów dających mega powera czyli zachciało się truchtania (powrót do młodości :wink: )
Pomógło bycie leniem,czyli luz i nie chodzenie... i zabiegi magnetroniku,laser i ultradźwięki.
Jakieś kłopoty z oberwanymi torebkami w kolanie itp...itd...Sport nie zawsze daje pozytywną odpowiedź.

Re: zerwanie mięśnia

: 12 sie 2018, 23:51
autor: snowek
Zerwania mięśni to bardzo poważny uraz, który bardzo często kończy się zabiegiem operacyjnym. Nie chcę Cię oczywiście straszyć, ale najlepiej po prostu udać się do kliniki z prawdziwego zdarzenia, bo perfekcyjnie ocenić stan mięśnia a następnie podjąć się leczenia. Mój kumpel jakiś czas temu zerwał ścięgno achillesa i miał operację w Sport-Klinice: http://www.sport-klinika.pl/zabiegi-operacyjne.html
Operacja odbyła się pomyślnie, następnie miał rehabilitację również w tej klinice. Obecnie jest wszystko w porządku, kumpel wrócił do uprawiania sportu.