Strona 1 z 1

Półpasiec

: 28 wrz 2015, 18:28
autor: Evilove
Od tygodnia męczyłam się z dość silnym bólem, a w sobotę pojawiła się dziwna wysypka na udzie. Wybrałam się więc do lekarza i okazało się, że jest to półpasiec. Dostałam heviran, który biorę od wczoraj plus areozol do odkażania.
Wiecie może co mogłabym zastosować na wysypkę, która mnie strasznie szczypie ? :(
I jeszcze jedno... Jak długo ta wysypka może utrzymywać się na ciele po zastosowaniu leczenia? Bo u mnie ona przybiera na sile coraz bardziej :/

Re: Półpasiec

: 28 wrz 2015, 18:58
autor: obyty.z.cu
Półpasiec to i pół roku można leczyć,a po zakończeniu bółe mogą sie odzywac jeszcze dłuuugo.
U mojej mamy tak było.
Tu trzeba dobrego lekarza i konsekwencji w leczniu.

Re: Półpasiec

: 28 wrz 2015, 20:19
autor: kafka
U mnie wysypka byla dobrych kilka dni, swędzenie tyleż samo. Ale ja miałam bardzo łagodne wydanie (dosłownie jedna mała plamka na krzyzach), więc może po prostu masz pecha. Jak pisze Obyty, ból potem jeszcze moze wracac, wtedy gdy odporność będzie osłabiona lub będziesz mieć ponownie kontakt z wirusem, i u mnie faktycznie tak jest. Ja do smarowania mialam chyba to takie białe lejące się i byłam tylko u internisty.

Re: Półpasiec

: 28 wrz 2015, 20:45
autor: Maatylda
naświetlanie lampami np. sollux powinno pomóc, popytaj może ktoś ma taką w domu. kiedyś były "na topie" i sporo ludzi kupowało.

Re: Półpasiec

: 28 wrz 2015, 21:15
autor: Evilove
To białe coś to zapewne puder płynny, jutro zakupię ;)
Lampę chyba mam u siebie w domu, ale dopiero w czwartek wrócę :( Złapało mnie jak zawsze na wyjeździe...
Ja również byłam u internisty, ale kazał mi się skontaktować z lekarzem prowadzącym, aby przedyskutować czy takie leczenie na pewno wystarczy. :neutral:

Re: Półpasiec

: 28 wrz 2015, 21:57
autor: kalka_96
Evilove pisze:Ja również byłam u internisty, ale kazał mi się skontaktować z lekarzem prowadzącym, aby przedyskutować czy takie leczenie na pewno wystarczy.
koniecznie skontaktuj się z gastro
tym bardziej, że jesteś na leczeniu biologicznym a półpasiec musi być dobrze wyleczony, jeśli bierzesz ifx

Re: Półpasiec

: 29 wrz 2015, 16:22
autor: Evilove
Dzwoniłam wczoraj rano i dowiedziałam się, że na ten moment zostaje tak jak jest. Jutro mam się jeszcze skontaktować i powiedzieć jak się czuję. Kolejną dawkę mam za miesiąc i pani doktor stwierdziła, że raczej nie trzeba będzie przekładać wizyty. No zobaczymy jak to będzie, oby pani doktor miała rację ;)