Bolący kręgosłup Egzistenz

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Bolący kręgosłup Egzistenz

Post autor: Natuśka » 25 sty 2012, 22:58

Egzistenz, wiesz co: nawet nie wczuwam się jak to czytam, bo chyba znam to z autopsji... :neutral:
Pod tym jak wyżej mogę się podpisać- no może za wyjątkiem kolana...

I też do mnie wszyscy, że nie mieli takiego przypadku i rajcują się RTG z pytaniem czy mogą studentom pokazać :neutral:

Już w sumie cały kręgosłup na MR mam zobrazowany- jeszcze tylko TK miednicy mnie czeka na początku lutego. Orto powiedział, że tyle może badań w tym kierunku zrobić i jeśli tam nic nie wyjdzie to chyba książkę napisze :wink:

Mnie strasznie nęka odc. lędźwiowy, st. krzyżowo- biodrowe, ból promieniujący do lewej nogi i pośladków, mniejsze czucie wcześniej wspomnianych, drętwienie, mrowienie, niekiedy zniesione czucie palców u stóp.
Ostatnio doszły drętwienia rąk, ból ciągnący jakby w środku ręki w kierunku dłoni, bóle palców, głowy (szczególnie okolicy potylicznej), drętwienie karku, trzeszczenie w tym obrębie, dziwny paraliż twarzy, szyi i co najbardziej zaczyna przeszkadzać to postępujące tracenie precyzji z dłoniach, w sensie albo coś wypuszczam z dłoni, nie czuję dobrze tego, a niekiedy pisanie coś długopisem staje się nie lada wyzwaniem :neutral:
Mogłabym troszkę popisać co mi jeszcze dolega i nikt na razie nie jest w stanie mi powiedzieć dlaczego :neutral:

Zrobię wszystkie badania obrazowe i nie ustąpię do momentu, kiedy ktoś mi nie powie: SKĄD MI SIĘ TO BIERZE CO MI SIĘ ROBI !? :mad:

Egzi, jestem z Tobą :przytul:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 26 sty 2012, 08:20

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Zazdroszczę :razz:
Ja źle reaguję na rozgrzanie bolącego miejsca, a zastrzyki wymusiłam od lekarza, choć nie chciał mi ich dać, bo wiedział jak będzie, tzn. że pomogą na tydzień i koniec urlopu :neutral:

Nie wiem skąd się to bierze... :zastanawia:
Sulfasalazyny już nie wezmę, bo jestem uczulona, a nawet, gdy ją brałam to chyba nic szczególnego na plus się nie działo :/

Może faktycznie powinnam rozważyć wizytę w poradni immunologicznej? :zastanawia: Pożyjemy- zobaczymy :wink:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 26 sty 2012, 09:32

Natuśka pisze:a zastrzyki wymusiłam od lekarza, choć nie chciał mi ich dać, bo wiedział jak będzie, tzn. że pomogą na tydzień i koniec urlopu
no właśnie,ale też mogą być przyczyną wielu powikłań.
U mnie tak właśnie było i dlatego już więcej żadnych blokad.
Inna sprawa,że do każdego bólu człowiek się przyzwyczaja z czasem.
Taki bonus z chorowania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 26 sty 2012, 09:56

obyty.z.cu pisze:
Natuśka pisze:a zastrzyki wymusiłam od lekarza, choć nie chciał mi ich dać, bo wiedział jak będzie, tzn. że pomogą na tydzień i koniec urlopu
no właśnie,ale też mogą być przyczyną wielu powikłań.
U mnie tak właśnie było i dlatego już więcej żadnych blokad.
Inna sprawa,że do każdego bólu człowiek się przyzwyczaja z czasem.
Taki bonus z chorowania.
U mnie akurat nic się nie działo, choć miałam bacznie obserwować RR, bo przy tych zastrzykach co brałam często bywa wysokie i to też warunkowało, że dr ich nie lubi przepisywać- musiałam wręcz błagać :wink:

Z tym przyzwyczajeniem to racja, choć nie pamiętam kiedy ostatnio nic mnie nie bolało i czasem są momenty, że strrrraaaasznie marudzę i o tym wiem :razz:

Nie wiem jak Egzistenz, ale ja jakoś ostatnio coraz częściej uświadamiam sobie, że młoda jestem, powinnam szaleć ile wlezie, używać życia studenckiego, a tymczasem, gdy wsiadam do tramwaju, autobusu, urzędu itp. to z miejsca rozglądam się, żeby gdzieś tyłek zawiesić :neutral:
O imprezach to już nie wspomnę, bo wolę w książkach siedzieć, bo nie wymaga to jako takiego wysiłku fizycznego... A pomyśleć, że swego czasu wyczynowo biegałam, w koszykówkę śmigałam i w pingla pukałam... :zastanawia:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 26 sty 2012, 10:41

Egzistenz, od drugiej strony powiem Ci, ze dzisiejsza rehabilitacja z NFZ jest o dupe roztrzas! Kazdego pacjenta traktuje sie ta sama dawka pradu, laserow. Zreszta- cala fizykoterapia powinna sluzyc tylko jako srodek pomocniczy w rehabilitacji!
Jezeli (jako osoba po fachu) moge Ci poradzic, to nie zaluj pieniedzy na terapeute z prawdziwego zdarzenia- najlepiej jakby to byl tez diagnosta. Na moje oko to oni Ci sp... sprawe juz na wstepie! Powinnas dostac odpowiednie cwiczenia, Terapie Manualna plus instruktaz biofeedbacku i korektywe. Teraz juz jest troche musztarda po obiedzie- jedne schorzenie ciagnie ze soba kolejne, plus oslabienie calego aparatu kostno-stawowego naszymi lekami.
Naprawde, poszukaj prywatnie dobrego specjalisty i zacznijcie wspolprace! Fizjoterapia bedzie zmudna i pracochlonna ale w wiekszosci przypadkach ma daje lepsze rezultaty niz cala ta farmakologiczna chemia! Glowa do gory i uśmiech nr5 :))))
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 26 sty 2012, 11:59

toczka pisze:Terapie Manualna
Mój rehebilitant powiedział mi na wejściu, że żeby się za to zabrać to musi mieć pewność, że mnie bardziej nie uszkodzi. Miał na myśli neurologiczne uszkodzenia, itp. Kazał zrobić MR, bo bez tego mnie nie będzie naprawiał :neutral:

Też bywałam na zabiegach typu Twoja kolejka- wchodzisz- czas mija- wychodzisz- następny. Choć ten kierownik powiedział mi przy skończeniu rehabilitacji, że mam jakiegoś dobrego specjalisty poszukać, bo będzie ciężko :neutral:

Teraz u siebie w Kaliszu mam rehabilitanta poleconego przez orto. (najlepsi kumple :razz:) i plus jest taki, że jak coś to się zdzwaniają i dogadują, a dr ma cały czas rękę na pulsie.
We Wrocławiu z kolei moja współlokatorka miała zajęcia z t. manualnej. Poszam z nią na zajęcia, powiedziałam facetowi co to prowadził co mi jest, pokazałam wyniki jakie miałam i to właśnie on powiedział, żebym zrobiła dokładny przegląd miednicy. Dał mi na siebie namiar i powiedział, że mi pomoże :smile:
Więc nadzieja jest :roll:

Niedawno z kolei wyhaczyłam w necie ofertę na gruper.pl - konsultacja fizjoterapeutyczna i jeden rodzaj masażu, odpowiedni do dolegliwości pacjenta. Wykupiłam 2 kupony. Nie tyle mi zależy na tych masażach co na opinii tego fizjoterapeuty :razz: Sprawdzałam go: niby kursy różnorodne ma, młody to może i jeszcze ambitny i może dowiem się czegoś nowego :zastanawia:
Egzistenz pisze:Dużo ja zawaliłam, bo myślałam, że to nic takiego i dlatego nie szłam do żadnego lekarza.
Podobnie było i u mnie. Myślałam: boli to boli, kiedyś przestanie. A już tak często chodziłam do różnych lekarzy, że mówiłam sobie, że nie będę ze wszystkim latać do medyków. Tu mi strzeli, tu coś pstryknie- widocznie tak musi być. Poszłam dopiero, gdy położyło mnie na łopatki, tzn. nie mogłam już chodzić :cry:
Egzistenz pisze:Natuśka :przytul: Takie z nas Forumowe Koślaczki ech :P
:razz:

2. Normalne życie...

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 26 sty 2012, 17:48

,Mnie też coś zaczynaboleć kręgołup w odcinku lędźwiowym, i podobnie patrzę tylko gdzie mogę usiąść jak jestem poza domem, w badaniach nic nie wyszło, kazali czekać jakby gorzej bolało. Co prawda takie bóle zdarzają się rzadko ale jednak są

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 26 sty 2012, 18:37

Egzistenz pisze:Ja bym na Twoim miejscu uparła się żeby dali rehabilitacje. Może pogłębiona lordoza + skolioza dają takie objawy.
w marcu mam wizytę to będę próbować :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 sty 2012, 21:48

Nie czytałam wątku, ale opinia justynyp jest naprawdę zaskakująca. Rozumiem, że rehabilitacja jest wskazana dla tych, którzy nie mają dolegliwości. Tylko, że to się nazywa profilaktyka.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 26 sty 2012, 22:34

Wiadomo, że w stanach ostrych nie można, bo to nie jest chyba nawet do wykonania ze względu na reakcje pacjenta jak i możliwość skrzywdzenia :wink:
Egzistenz pisze:to chyba bym chodziła o kulach
Mhm... :neutral:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Madelka
Początkujący ✽✽

Post autor: Madelka » 30 sty 2012, 10:27

Mnie też łapią bóle kregosłupa w odcinku lędźwiowym. wystarczy tylko ze kilka razy się schylę ;/ nawet zamiatać mi źle. A gdy przesile plecy dochodzą bóle bioder. Tak jakby mi je ktoś zaciskał. Byłam u wykwalifikowanego rehabilitanta i pani powiedziała, że mam problemy z kręgami L4 i L5 i że może mi grozić przepuklina międzykręgowa :( a te biodra to po prostu przemęczenie.
Asamax 500mg 2x2, Aza 75mg/dobe, Proursan 250mg 1x1

REMISJA!!

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 27 lut 2012, 15:19

a jakies masci czym by mozna leczyc ból krzyza ,lekarka dała przeciwbólówki a ja nie biore wszystkich bo nie chce rozjuszyc jelita,ból jest od ponad tygodnia
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 06 mar 2012, 20:49

Egzistenz pisze: Mam wielopoziomowe uszkodzenie kręgosłupa.
Egzistenz pisze: Mówiła, że nie ma sensu operować.
Mam na roku koleżankę, która miała wielopoziomową dyskopatię, jest po dwóch operacjach i powiedziała, że gdyby sama o nich decydowała, a nie rodzicie (nie była jeszcze pełnoletnia) to nie dała by się pokroić, bo jest gorzej... Gorzej, nie gorzej ale rewelacji nie ma. :neutral:
Bardzo chwali sobie teraz metodę Mc Kenziego.
Egzistenz pisze:Już mam dość.
:przytul:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 07 mar 2012, 10:20

od 2 dni biore przeciwzapalne na ten ból krzyza ,niestety po nocy rano mam ból i plaster teraz przylepiony
czy mam spac z poduszka pod krzyzem?czy raczej normalnie na twardym łóżku?dochodzi 3 tydzien jak mam ból
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 kwie 2012, 21:42

Egzistenz pisze: Chcę z nim pomówić o manualnej.
Egzi, ja się zdecydowałam na manualną i nie żałuję. Być może dlatego jeszcze chodzę. Co prawda jakiegoś szału nie ma, ale przynajmniej nie jest gorzej, a ciut lepiej :smile:
Jestem pod opieką 2, a właściwie 3 rehabilitantów i każdy ma swoją działkę. Co prawda cisną mnie ostro z ćwiczeniami, ale wydaje mi się, że to wszystko ma sens :wink:
Kręgosłup i miednica jakby się uspokoiły, lecz noga jeszcze taka nie mrawa ale mam nadzieję, że ją rozpracuję :wink:

2. Normalne życie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”