Refluks żołądkowy.

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Refluks żołądkowy.

Post autor: Tomek0700 » 23 lut 2011, 13:48

Witam każdego.
Już od prawie roku męczę się z refluksem, ciągłe odbijanie, bóle w klatce piersiowej, pieczenia, kucia. Brałem przez długi okres różne leki: Anesteloc, Rapilazole, Nolpaza, Omepragal. Wszystko po 20 mg. Jednak te leki mi nic nie dawały, postanowiłem brać przez dłuższy okres Omepragal. Po 3 tygodniach zero poprawy, zwiększyłem dawki (2 rano na czczo i 2 przed objadem) Jedna tabletka 20 mg. I zauważyłem po prawe! Dziwne stolce zanikły, apetyt wrócił, mniej się odbijało. Niestety, jako, że brałem tak długo postanowiłem wrócić do dawki: 1 na czczo i 1 przed obiadem. Dosłownie z dnia na dzień wszystko wróciło.
Nie opłaca mi się brać aż 4 tabletki na 1 dzień gdy w opakowaniu jest tylko 28 tabletek.
Dlatego pytanie do was, jakie wam lekarstwa pomagają? Chce zacząć stosować Controloc 40: jedna tabletka rano i druga przed obiadem. Jednak omepragal i Controloc posiadają inne składniki omeprazol a Controloc pantoprazolum. Mogę z dnia na dzień zmienić lekarstwa? i czy znowu by zobaczyć efekty będę musiał tak długo stosować ten lek?
Czy naprawdę refluks tak bardzo trudno wyleczyć? Zawsze wraca?

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Refluks żołądkowy.

Post autor: Ania406 » 23 lut 2011, 13:55

Tomek0700, odnoszę wrażenie, że usiłujesz włączyć sobie leki bez konsultacji z lekarzem. Popraw mnie jeśli się mylę.

Ja na refluks, a także osłonowo dostałam Polprazol i szybko mi pomógł, brałam jedną tabletkę dziennie.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 23 lut 2011, 14:01

nie, nie. Jutro mam zamiar iść do lekarza i go o tym powiadomić, co mi pomaga. Też napisałem posta bo mnie ciekawość zjada. Tylko tyle razy mi już przepisywano, że chce zobaczyć co wam pomaga :) 1 tabletka z 20 mg mi nie pomaga, niestety.
Dodam, ze z gastroskopii mam przewlekle zapalenie żołądka.
Gastritis chronica (+)
Helicobacter pylori (-)
Duodentis chronica minoris gradus sine atrophia villaroum..

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 23 lut 2011, 14:39

A stosujesz dietę? Mi mało jakie leki pomagały, ale zauważyłam, że zrezygnowanie z niektórych potraw bardzo mi pomaga.
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: Ania406 » 23 lut 2011, 14:42

Uważam, że skoro miałeś poprawę po omepragalu, to powinieneś się tego leku trzymać. Zmiana leku "bo się nie opłaca", to chyba kiepski powód, skoro była poprawa.

Przedyskutuj to z lekarzem i trzymaj się leczenia.
Ja brałam polprazol długie miesiące,pomimo szybkiej dość poprawy.

Ponadto nie wiem czy masz po prostu taki sposób pisania "ja zrobiłem, ja postanowiłem" czy faktycznie sam decydujesz kiedy i jak zmieniać dawki. ??

Sądzę też, że tak jak z większością przypadłości- u każdego przebieg jest inny.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 23 lut 2011, 14:45

mam taki powód pisania, bo sam zwiększyłem dawki i widzę po nich rezultat. A zmienić lek chce dlatego, że sam nie zarabiam i płacić po 16 zł raz na tydzień + inne potrzeby to troche dużo.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: taloca » 23 lut 2011, 15:07

Poproś lekarza o silniejszą nolpazę 40 mg. Wtedy weźmiesz 2X40mg zamiast 4X20mg. Ja tyle biorę bo słabsze dawki nie pomagały, a gdybym brała np. 4 po 20 mg wyszłoby drożej. W sumie mój lekarz uważa, że między tymi lekami nie ma różnicy więc nolapaza też powinna pomóc.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 lut 2011, 15:16

28 tabl powinno kosztować 6 zł 24 gr
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 23 lut 2011, 15:27

Sprawdź również w aptekach bo dość często są promocje na leki i mozna kupić np.helicid za 1pln albo omaprazol za 1 grosz.Mnie się tak udało 2 razy

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 23 lut 2011, 15:33

Ja wcześniej brałam gasec kosztował coś koło 19 zł potem zaczęłam brac nolpazę mocniejszą i zaczęłam płacić ok 15 zł.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 23 lut 2011, 15:58

brałem nolpaze 20 mg i pamietam wlasnie, ze byla tania ale nie wiedzialem, ze istnieje 40 mg - jutro biegne do lekarza i wlasnie tak zrobie. Czy na pewno kosztuje 6.70 ta mocniejsza? Tylko teraz pytanie, skoro bralem omegaprazol a to ma pochodnie omeprazolumu, a nolplaza pantaprazolu to znowu bede musial czekac na skutki dzialania? czy to bedzie kontynuacja leczenia? I czemu taki controloc 40 i inne lekarstwa sa drogie a sa takze o wiele tansze? czym to sie rozni?
Jeszcze jedno pytanko, czy refluks moze wplywac na stolec? biegunki itp?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 23 lut 2011, 16:21

Tomek0700 pisze:Czy na pewno kosztuje 6.70 ta mocniejsza?
Ja nie pisałam, że tyle kosztuje. Powiem, że jestem takimi cenami zaskoczona. Zawsze każdy z tego typu leków które testowałam kosztował od 15 do 20 zł. Cena nolpazy 40 na opakowaniu 25,21 po zniżce płacę coś około 15 zł. Controloc też brałam z tego co pamiętam właśnie on był kiedyś najdroższy. Potem brałam gasec, omar, helicid, losec, polprazol, bioprazol znowu gasec aż w końcu nolpaza 40mg okazała się strzałem w 10 :P refluksu już nie czuję. No i raczej skoro jest dobrze leku nie zmienię.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2011, 16:53

taloca pisze:Cena nolpazy 40 na opakowaniu 25,21 po zniżce płacę coś około 15 zł.
Nolpaza, 40 mg, tabletki, dojelitowe, 28 szt
Cena w doz.pl: 9.00pln
http://www.doz.pl/apteka/p22103-Nolpaza ... owe_28_szt
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 23 lut 2011, 17:00

obyty.z.cu pisze:Nolpaza, 40 mg, tabletki, dojelitowe, 28 szt
Cena w doz.pl: 9.00pln
zapytam następnym razem w aptece czemu kosztuje 15 zł

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 23 lut 2011, 17:01

ok w takim razie jutro po prosze lekarza pierwszego kontaktu o nolpaze, gastrolog mi raz przepisal 20 mg ale nic po tym nie czulem. Mam jeszcze pytanie, czy refluks moze wplynac jakos na stolce? biegunki, luzne stolce i tak dalej?

Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”