Atypowe wypróżnianie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
pupa22
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Atypowe wypróżnianie

Post autor: pupa22 » 14 gru 2010, 23:26

Mam takie pytanie, w sumie od jakiegoś czasu było dobrze z moimi jelitami tzn. żadnych większych problemów nie miałem przez jakiś czas dopiero do teraz. Od jakiegoś czasu mam na przemian zatwardzenie i normalne wypróżnienie. Zmienia to się co dzień lub dwa. Poza tym jedno o mnie zastanawia najbardziej t to że w nocy jak chce iść do WC to nie budzę się z uczuciem parcia a zaczyna mnie strasznie bolec brzuch i to on mnie budzi siedzę 20 min zanim coś wyjdzie i ból przechodzi. Ja się na medycynie w ogóle nie znam wiec nie wiem co to jest. Widzę tylko objawy więc o nich pisze. Może mi coś poradzicie? Co to jest?
PS. To się utrzymuje już od około miesiąca.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Re: Atypowe wypróżnianie

Post autor: ita71 » 14 gru 2010, 23:46

pupa22 pisze:w nocy jak chce iść do WC to nie budzę się z uczuciem parcia a zaczyna mnie strasznie bolec brzuch i to on mnie budzi siedzę 20 min zanim coś wyjdzie i ból przechodzi.
U syna w zaostrzeniu najpierw pojawia się silny ból brzucha,który po wypróżnieniu mija.Zauważyłeś może krew w kale? Robiłeś badania?
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 15 gru 2010, 09:37

ita71 pisze:pupa22 napisał/a:
w nocy jak chce iść do WC to nie budzę się z uczuciem parcia a zaczyna mnie strasznie bolec brzuch i to on mnie budzi siedzę 20 min zanim coś wyjdzie i ból przechodzi.

U syna w zaostrzeniu najpierw pojawia się silny ból brzucha,który po wypróżnieniu mija.Zauważyłeś może krew w kale? Robiłeś badania?
U mnie to samo jest..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 15 gru 2010, 17:54

pupa22 pisze:nocy jak chce iść do WC to nie budzę się z uczuciem parcia a zaczyna mnie strasznie bolec brzuch i to on mnie budzi siedzę 20 min zanim coś wyjdzie i ból przechodzi.
To jest u mnie jeden z objawów zaostrzenia. Silny ból - do tego stopnia, że aż pokazują mi sie czerwone plamy na twarzy, dekolcie i po wypróżnieniu cudowna ulga. Napisze Ci tak jak mi to tak 'po chłopsku' wytłumaczyła moja dr. Fragment jelita mam owrzodzony, wiec jeśli przez ten zmieniony odcinek przepycha sie masa kałowa to siłą rzeczy musi boleć, no a jak sie 'przepchnie i wyjdzie' to jest ulga.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

pupa22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 15 gru 2010, 22:24

Nie, nic nie robiłem. Żadnych badań. Puki co napisałem tu. No to wychodzi ze trochę kijowo:/

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 16 gru 2010, 00:02

miewam podobnie, z tym że nie budzę się w nocy
przeczytałam w temacie "atopowe" i się zdziwiłam:D
nieregularny rytm i nienajzdrowsze wypróżnienia, ale to słówko atypowe śmiesznie brzmi w tym zestawieniu:P

pupa22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 16 gru 2010, 00:54

Hymmm tak jakoś mi się napisało:P

[ Dodano: 21-12-2010 ]
O Jezu dziś rano to była masakra, rano mnie obudził ból brzucha a potem 40-minutowa posiedzenie na kiblu po czym nawet po zejściu bolał lekko brzuch takie dziwne uczucie ze 3h jeszcze ale nic więcej nie było, eh:\:\ Najgorsze jest to ze przez pierwsze 10min się mecze żeby coś się ruszyło a potem leci jakbym miał rozwolnienie, eh:\:(

[ Dodano: 26-01-2011 ]
Odnawiam wątek. Byłem u lekarza i prawdopodobnie mam nadwrażliwe jelito grube. To powiedziała po wywiadzie ze mną. Nie mówiła o żadnych badaniach, dała leki i kazała przyjść za tydzień na kontrole. Ja się na leczeniu nie znam dlatego was pytam czy warto spytać o jakieś badania czy nie? Czy ktoś to miał? Napiszcie jak to było u was.

Zablokowany

Wróć do „Inne choroby”