rany w nosie

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: rany w nosie

Post autor: Natalka » 15 wrz 2009, 20:36

CzarnaMamba pisze:operacja przegrody nosowej(...)na czym to polega???
http://orl.ifps.org.pl/jedn_chor/dsn.htm
poczytaj na tej stronie, wszystko ładnie wyjaśnione o przegrodach i operacji,
a to jest temat o ranach w nosie a nie o operacji przegrody, jak chcesz, to możesz założyć nowy wątek, żeby nie mieszać tematów.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 15 wrz 2009, 22:58

To wlasnie pozniej czytalam, nie bede zakladac niepotrzebnych watkow :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Agu » 24 wrz 2009, 00:19

Ja wiem :ra :razz: zz: Nie masz się czego bać, będziesz przytomna ale oczywiście w znieczuleniu;) W sumie jak mój brat miał to robione to wszystko na żywo oglądał, ale nie boli, tylko jest dziwne uczucie. Jeszcze zależy co oni ci mają z tą przegrodą zrobić. Mój brat miał krzywe te kości w nosie, więc to był w sumie niezły hardcor (nie będę lepiej przytaczać co mówił :roll: ), ale moja koleżanka nawet nie za bardzo wiedziała co jej zrobili (trochę "pogrzebali" w nosie i wypuścili z wielkim tamponem pod nim;)
Obrazek

dethleffs

Post autor: dethleffs » 14 paź 2009, 14:23

w życiu bym nie pomyslal, ze to kronik funduje kłujace w nosie skrzepy? Tez miewam wlasnie takie problemy, odnawia to sie co jakis czas i zanika samo z siebie, nie wiazalem tego z kronem, moze to z niedoborow witamin B. B jak błony sluzowe. Pamietam jak mialem zmiany afto-podobne, B complex zalatwilo sprawe w dwa dni. ......a mi mowili jak kuje cie w nosie, to przestan w nim grzebac :mad: :lol:

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 14 paź 2009, 14:28

:lol: dobre, ale nie da sie nie grzebac, jak zawsze cos w nim kłuje! Moja laryngolog powiedziala, ze to bedzie nawracac :P juz sie przyzwyczailam
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 paź 2009, 22:54

Nie...mi sie znów odnowiło, po ok.1,5 miesiącu przerwy... Smaruje w środku tormentiolem, ale zapach mnie drażni..no i nie pomaga na długo.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 14 paź 2009, 23:11

Cinimini pisze:Smaruje w środku tormentiolem, ale zapach mnie drażni..no i nie pomaga na długo.
Synowi pomaga maść Rinopanteina.
Nigdy nie mów nigdy...

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 lis 2009, 16:35

No i mnie też dopadły ranki w nosie, najpierw w jednej dziurce, a teraz i do drugiej przerzuciło się, trwa to od kilku dni dopiero, nie ma ropy tylko krew i troszkę boli. Tak sobie myślę, że może jednak ma to związek ze zbyt suchym powietrzem, bo ogrzewanie działa, a jeszcze nie powiesiłam nawilżaczy. Kupiłam żel nawilżający Alfarin i spróbuję pomóc sobie nim. Nigdy nic takiego mi się nie robiło, podczas silnego kataru to owszem miałam masakryczne rany i strupy ale na brzegu nosa, a teraz to coś usadowiło się głębiej w dziurach :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 02 lis 2009, 19:50

No wlasnie ja tez mam wrażenie, ze suche powietrze potęguje te ojawy... Mi ranki znikneły na ok.tydzien no i teraz juz z powrotem sa.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 02 lis 2009, 22:21

Zdecydowanie suche powietrze ma wpływ na pojawianie się tych ranek w nosie...przewalone, jak się zapomnisz i urazisz sobie podczas dmuchania, ból...
Tak, jak pojawiają się same, tak same znikają, ja czasami smaruje maścią majerankową.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 02 lis 2009, 23:32

A ja nic nie mam ;) pomimo tego, ze u mnie w pokoju i w pracy jest suche powietrze. Ciekawe na jak dlugo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 04 lis 2009, 14:27

U mnie też nic się nie dzieje, ale zastanawiam sie nad zainwestowaniem w nawilżacza tak jak Egzistenz, tak profilaktycznie :roll:

dethleffs

Post autor: dethleffs » 04 lis 2009, 15:24

mnie sie tez wydawalo, ze w sezonie grzewczym, mam suche powietrze w domu. Kupilem sliczny nawilzacz. Pozniej dopiero, stacje pogody, ktora to wskazala 65% wilgotnosc powietrza- bez nawilzania, czyli jak najbardziej komfortowe warunki.

Awatar użytkownika
Mary
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

problemy z nosem

Post autor: Mary » 19 lut 2011, 15:28

Od kliku tygodni mam częste krwawienia z nosa. Niesty zauważyłam także, że w przegrodzie nosowej pojawiła się dziura i krwawiące strupki, które ograniczaja swobodny przepływ powietrza przy oddychaniu.

Czy kogoś spotkało coś podobnego? Jakie mogą być tego powody (leki, suche powietrze, brak witamin...) ?

Z góry dziękuję za pomoc i rady.
Pozdrawiam serdecznie!

Mary

PS. Byle do wiosny :-)

scaliłam z powyższym tematem
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 14:49 przez Mary, łącznie zmieniany 1 raz.
Na ziemi jest o niebo lepiej
i każdy cud zwykły jest (...)
M. Szcześniak

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 lut 2011, 15:44

Mary pisze:krwawiące strupki, które ograniczaja swobodny przepływ powietrza przy oddychaniu.

Czy kogoś spotkało coś podobnego?
prawie zawsze w zaostrzeniu,
kiedy sie choroba wycisza,problem sam sie rozwiazuje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”