Obrzęk i zaczerwienienie dziąseł

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gość

Re: Obrzęk i zaczerwienienie dziąseł

Post autor: Gość » 06 paź 2005, 15:37

Kupuje się ją na receptę, ale jak poprosisz to myślę, ze Ci sprzedadzą. Kosztuje coś około 4 zł. Jesli ją zastosujesz to napisz jakie u ciebie są efekty.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 15 paź 2005, 20:57

nystatyna, pasta do zabkow elmex, plyn do plukania elmex, azulan (plukania co godzinke - efekt rewelacja)

Misia

Post autor: Misia » 18 paź 2005, 10:33

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Basia
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Basia » 17 lis 2005, 17:53

:cry:- obrzęki i ranki na dziąsłach - oj znam, znam. Dotychczas pomagał mi sam sachol, ale ostatnio niestety nie zadziałał. Próbowałam tantum verde (ponoć rewelacja) - i nic. Poczytałam jak Wy sobie radzicie. Zastosowałam kombinację azulan + sachol (choć piecze okrutnie) - i po 3 dniach prawie brak objawów. Super. :lol:

Pozdrawiam - babcia Basia.
Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość

Misia

Post autor: Misia » 24 lis 2005, 17:50

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 lis 2005, 16:25

Jak sie bedziesz wybieraj dac znac. Ogok Guru pracuje moja przyjaciółka dentystka myśląca babka i znajoma z Crohnem odkąd choruje moja Panna. Umówię Cię może coś wymyśli.
Pozdrawiam serdecznie
Mamcia

Awatar użytkownika
karotka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: karotka » 29 lis 2005, 17:40

Problem zębów i dziaseł jest mi bliski z dwóch powodów. Pierwszy to wiadomo, choruje na CU a drugi to taki że jestem na V roku stomatologii.
Według mojej skromnej wiedzy dobre na krwawiące dziąsła są płukanki z chlorheksydyną ale czasem bardzo sprawdza się w likwidacji stanów zapalnych 3% woda utleniona - łyżka na szklankę wody zwykłej a także Azulan - łyżeczka na pół szkalnki wody.
Co do maści i kremów to dobre są Sachol który działa odkażająco a także Solcoseryl który poprawia i przyspiesza gojenie. Co do past to jestem za Elmexem ale koniecznie zielonym (kolor tubki) bo zawiera największą zawartość aminofluorków które chronia przed próchnicą. Aha i jeszcze jedno, często pacjenci jak krwawia dziąsła to unikają mycia zębów a wtedy stan zapalny i krwawienie sie nasilają i tworzy się błedne koło. Tak więc zęby nalezy myć nawet jak dziąsła są w stanie zapalnym bo to im tylko pomoże a nie zaszkodzi, oczywiście miękką szczoteczką, ruchami wymiatajacymi a nie okreżno-szorującymi.
P.S. Przepraszam, troche mnie poniosło i się za bardzo rozpisałam ale stomatologia to także moje hobby. Pozdrawiam Wszystkich.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 gru 2005, 14:55

tez mam problem z dziaslami:/jak bylam mala to mialam afty:/teraz raczej krwawiace dziąsla to moj obled:/ale sie umowilam do dentysty to moze cos poradzi...niechce robic reklamy ale dla ludzi z Gdanska to powiem ze jest taka super Wojewodzka Przychodnia stomatologiczna .przystanek za Akademia Medyczna;)pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 30 mar 2007, 21:33

Najbardziej doswiadczony bedzie stomatolog :roll: Radze udac sie do niego.
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 30 mar 2007, 21:37

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 30 mar 2007, 21:43

Misia,nie tylko krwawia przy niedoborach. Niew iem jak jest u dzieci ale u doroslych to sprawa bardzo prozaiczna:kamień!
Ja tak mialam,zdjęłam i ok.
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 30 mar 2007, 21:44

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 31 mar 2007, 14:54

jak bylam w szpitalu, to powiedzieli mi, ze mam przekrwione dziąsla (oprocz licznych aft). u mnie to raczej chyba wiąze sie z choroba...
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

misty
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: misty » 26 kwie 2007, 22:57

A ja mam remisje od pol roku, z jelitami wszystko super, ale za to od dwoch tygodni bardzo sie mecze z aftami na dziaslach :(. To dla mnie pierwszy w zyciu tak skomasowany atak. Mialam kilka razy afty, ale po jedno ognisko, najwyzej dwa i po tygodniu znikaly. A teraz ognisk jest kilkansacie i jak jedno sie zaleczy, to pojawiaja sie nowe. Aftin nie pomaga zupelnie. Nie wiem co robic. Sprobuje brac wit B12 i plukac chlorheksydyna na noc, tak jak radzicie. Tylko nie wiem, czy powinno mnie to jakos zaniepokoic. Za dwa tygodnie musze wyjechac na ponad miesiac i nie chcialabym sie z tym meczyc na wyjezdzie. A moze to juz tak zawsze bedzie i mam sie przyzwyczaic? Prosze doswiadczonych posiadaczy CU o rade w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 27 kwie 2007, 22:47

Zenobius pisze:Mi zniknely od razu po rozpoczeciu leczenia i juz nigdy nie powrocily. A mialem je.. dwa lata
Jak patrzę na zdjęcia Adaśka, to już jako roczniak miał zaczerwienione dziąsełka. Lekarze, takrze dentysta, tłumaczyli to cofnięciem żuchwy i podniesiną ggórną wargą. Ma przez to dziąsła cały czas odsłonięte, gdyż nie jest w stanie ciągle zaciskać ust.
No ale po rozpoznaniu Crohna sprawa się wyjaśniła lecz leczenie nic nie poprawiło stanu dziąseł. Zresztą i ogólnego stanu zdrowia także.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”