Zapalenie Stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Zapalenie Stawów

Post autor: exa » 15 cze 2009, 21:02

stawy i owszem, czuje do dziś, jednak kręgosłup od CU nie bolał, za to od samochodu i siedzenia przy kompie owszem....gdybyś była w Wawie polecam dr Niesłuchowskiego..geniusz jak dla mnie....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

jolinek83
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: jolinek83 » 15 cze 2009, 23:28

A ja nie mam CU, ani CD... a stawy bolą.. Na kolana chodzić nie mogę, OB w normie, CRP oki, czynnik reumatoidalny z krwi ujemny. Co dalej? Mam skierowanie na RTG, później ortopeda, spać nie mogę od 3 dni. MASAKRA;/
Polipowatość Rodzinna [FAP]

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka
*sierpień 2017 - usunięcie jajnika z powodu dużego potworniaka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- zwyrodnienie stawów kolanowych

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 16 cze 2009, 08:03

ja miałam kłopot z kostkami swego czasu, przy zaostrzeniu.....jeden mi kazał przykładać altacet, drugi stwierdził, ze przejdzie samo a trzeci włożył mi w gips - ścięgno achillesa orzekł....po chyba coś koło2-3 tyg (pamięc zawodzi) kiedy doszły kłopoty z drugą nogą a badania na czynnik reumatoidalny nic nie wykazały.....rozłożył ręce...a okazało się, że jednak wina jelit :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 cze 2009, 09:41

Ania 3 pisze:Żaden lekarz nie powiedział mi że to moze byc od jelit przez prawie 3 miesiace cierpie i nikt nie moze mi pomoc bo nie moge brac żadnych przeciwbolowych
Im dluzej choruje na CU tym wiecej boli stawow,kregosluga ,stopy itp.
Wlasnie najgorsze jest to, ze teraz po koleii wszyscy zwalaja kazdy bol jako reaktywne zapalenia od CU.
Powoli unikam lekarzy innych specjalnosci, bo i tak kazdy mi mowi, ze przy CU niemozna brac lekow na to czy na tamto.To zrobilo sie tak jakos , ze niestety pozostaja tylko leki CU.
Sterydy tez raczej dobijaja..w sumie pozostaje wiec sie troche przyzwyczaic do takich stanow i unikanie dodatkowych obciazen.
I tu zgadzam sie z exa, najwiecej bole plecow ida od siedzenia przy kompie i w aucie.
Kiedys neurolog po wysluchaniu mojej opowiesci o problemach z oczami powiedziala mi takie zdanie, ktore sprawdza sie w kazdym temacie :
Jesli ma pan problem z oczami i niemoze ogladac np. telewizora na lezaco bo wzrok sie rozdwaja, to zaden problem ! Wystarczy ogladac TV na siedzaco.
Idac takim tokiem myslenia, duzo spraw robi sie prostszych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 16 cze 2009, 21:35

obyty.z.cu pisze:Idac takim tokiem myslenia, duzo spraw robi sie prostszych.
oj tak....np jeśli chodzi o kręgosłup...wystarczy odpowiednia postawa, głowa jak najbardzie do tyłu i wysoko, jakby chodziło się z dumą....kucać przy podnoszeniu itp.....a od razu mniej boli :wink:

ale stawy to stawy....wczoraj łaziłam jak stuletnia baba......czułam każda kostkę :mrgreen: ...a w nocy ulewa i cały dzień deszcz......ostatnio z tvn-u się dowiedziałam, że taki człowiek to "meteropata"....od czego to? któż to wie... :neutral:

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 17 cze 2009, 18:00

mi z powodów stawów, które nie reagowały już na voltaren lekarz zmienił salofalk na sulfasalazynę. smaruję dodatkowo naproxenem i biorę ketonal duo. efekt taki, ze trochę mniej boli, ale biorę to dopiero 2 tyg. wiec nie ma się co cudów spodziewać. zwłaszcza, że stawy leczę od roku i jak się zaczęło się od kolan to teraz nie bolą mnie tylko barki.
przy jelitach gdy bierze się leki przeciw zapalne czynnik reumatoidalny może wyjść fałszywie ujemny. powinno się to sprawdzać razem ze zdjęciami rentgenowskimi stawów. i generalnie może być trudno uchwycić moment kiedy wyjdzie dodatni. ja mam np taką włściwość, że im lepiej z jelitami tym gorzej ze stawami i odwrotnie.

Avs
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Avs » 16 lip 2009, 11:57

mam takie pytanko, gralem w pilke dwa dni temu po powrocie do domu po jakims czasie zaczela mnie bolec gorna strona stop (w okolicach zewnetrznych stopy i tak po srodku jesli chodzi o dlugosc) jest to na obu stopach (symetryczne) choc obrzek i bol nie jest jednakowy. wczoraj mnie troche bolalo, a dopiero na wieczor bol i obrzek rozzrosly sie. czy to znaczy ze to jest r. zap. stawow? :cry: pierwszy raz mam cos takiego, troche trudno mi sie chodzi bo mnie boli to. co mam w takiej sytuacji robic, jak to leczyc?

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 16 lip 2009, 12:55

AVS grając w piłkę pewnie zginałeś tak stopę /na co dzień pewnie tak nie zginasz/,że coś się naciągnęło lub nadwyrężyło i tyle.

Ja tak miałam jak zaczęłam jeździć samochodem w butach na płaskim i stałam długo w korku /stopa była zgięta właśnie w połowie i potem bolało jak chodziłam/.Zaczęłam jeździć w obcasach i jak ręką odjął :wink:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 17 lip 2009, 08:31

Avs pisze:aczela mnie bolec gorna strona stop
być może jest to jakieś nadwyrężenie jak pisze monikaa i megi....
obserwuj, bo miałam podobnie, z tym, ze mnie bolały po długości od przodu jakby piszczele jeszcze, a obrzęk był w okolicy stawów właśnie, nie mogłam ruszać stopą - tak jak przy chodzeniu, na boki - bolało mniej.....ledwie chodziłam, zaczęło się od jednej - miałam gips, bo jeden lekarz kazał przykładać altacet, a drugi orzekł zapalenie ścięgna i wsadził w gips na coś 2 tyg, jak doszła druga noga i badanie nie wykazało zmian reumatoidalnych bezradnie ręce, w efekcie okazało się, że to objaw cu - miałam wtedy to swoje fest zaostrzenie...

do dziś, kiedy jest paskudna pogoda, mam kłopot z bieganiem na przykład :wink:

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 lip 2009, 10:55

Czy obecność czynnika reumatoidalnego w krwi zawsze oznacza reumatoidalne zmiany, czy może również oznaczać inne niereumatyczne zmiany w stawach? Np. jakieś inne zapalenie?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 29 lip 2009, 08:00

dostalem sterydy i po dwoch dniach wszystko bylo w porzadku - jak reka odjal. ale musialem skonczyc leczenie wiec troche mi zeszlo. a nie bylo w badaniach tez u mnie czynnika zapalnego wiec prawdopodobnie nadwyrezenie to bylo

beatak
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: beatak » 30 lip 2009, 20:44

Do Natalka. czynnik reumatoidalny występuje ogólnie w chorobach autoimmunologicznych,czyli inaczej zwanych- z autoagresji.tak CD jak Cu,to choroby o podłożu autoimmunologicznym właśnie. Sprawa wiec wydaje się być jasna...Tyle,że wiadomo,że tych powikłań w naszych chorobach mamy czasami dość.Mnie również bolą,może nie tyle nawet stawy,co mięśnie,głównie nóg.Po całym dniu w pracy wracam ledwie żywa.Lekarz uznał,tzn.potwierdził moje podejrzenia,że to skutek uboczny Imuranu,który biorę. Sterydy tez w stawach nic dobrego nie czynią na dłuższą metę.Mnie zalecił spore dawki magnezu na te bóle,zażywam Magne B6(wit.B6 wzmacnia wchłanianie magnezu).Jem sporo pomidorów i jakoś poruszam sie po tym świecie.I zawsze trzeba mysleć- bedzie dobrze!

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 30 lip 2009, 20:55

no dobra, a jesli jestem po sterydach swiezo i mialem problem ze stawami to czy to znaczy ze mam zaniedbac wf,fitness, przestac jezdzic na rowerze, plywac, czy tylko ograniczyc w jakims stopniu?
bo chcialbym sie np jutro wybrac na wycieczke rowerowa kilkanascie km przejechac, i czy to jest przeciwwskazane w chwili obecnej?

beatak
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: beatak » 30 lip 2009, 21:06

Nie mogę Ci odpowiedzieć Avs,zdecydowanie tak lub nie,nie jestem lekarzem,chociaż pracuję w tzw.Służbie zdrowia i nie obce mi są pewne tematy,nazwy itp.Niemniej uważma,że o sprawach,o których piszesz,typu fitness,rower itp, powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem.A z drugiej strony,jak czujesz sie ogólnie dobrze,to czemu nie miałbyś na rowerze jeździć?Ludzie,którym obce są nasze choroby tez uskarżają się na bóle nóg po długiej jeździe na rowerze.To,że jesteśmy chorzy nie oznacza,że mamy rezygnować ze wszystkich przyjemności i rozrywek!ja np.za 2 tygodnie wybieram się na Mazury,co prawda nie rowerem :mrgreen: a samochodem,ale mam do przejechania ponad 500 km.Też męczy..Poza tym,to jak z jedzeniem- pewne rzeczy trzeba "przetestować" na sobie,i widzimy sami,co nam szkodzi,a co nie.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 lip 2009, 22:08

Avs pisze:jesli jestem po sterydach swiezo i mialem problem ze stawami to czy to znaczy ze mam zaniedbac wf,fitness, przestac jezdzic na rowerze, plywac, czy tylko ograniczyc w jakims stopniu?
myślę, że tu sterydy nie mają nic do rzeczy, jeśli czujesz się na siłach to ruch jest nawet wskazany przy dolegliwościach stawowych, nie żeby od razu się forsować, ale spokojnie pojeździć czy popływać można. Pisałeś, że to było nadwyrężenie stawu, to dostałeś na to sterydy? :neutral:
beatak pisze:czynnik reumatoidalny występuje ogólnie w chorobach autoimmunologicznych
bardziej chodziło mi o to, czy występuje tylko przy reumatoidalnych zmianach, czy może się pojawiać przy innych zapaleniach, które nie są reumatyzmem. Nie chodzi tu o mnie lecz o moją mamę, ostatnio silnie bolała ją kostka u nogi, była też spuchnięta, mama sama sobie zaordynowała leki (Diclac) i pomogło, ale we krwi wyszedł jej czynnik (RF) dodatni. W ciągu ostatnich kilku lat miała takie ze 3 epizody ze stawami (ramię, biodro) i też po Diclacu przechodziło. Dlatego pytałam o ten czynnik, bo mam nadzieje, że to nie żaden reumatyzm :smile:
dość już chorych w domu :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”