Czy to nerki?

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
moldero
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Czy to nerki?

Post autor: moldero » 08 lip 2008, 13:19

Witam,

Mam pewien problem i bardzo prosze Was o porade, otóż od 3 tygodni mieszkam w Irlandi. Tak sie zlozylo, ze po dwoch tygodniach pobytu ktoregos dnia nagle dostalem wysokiej goraczki (38-39 stopni), ktora caly czas sie utrzymywala pomimo brania lekow przeciwbolowych (paracetamol). Drugiego dnia dołączył bol brzucha. Poddalem sie i poszedlem do polskiego GP w Dublinie (Lekaz pierweszego kontaktu). Mila Pani doktor powiedziala, ze nie ma co za dlugo myslec i wezwala od razu karetke. W szpitalu polezalem 5 dni. Zrobili mi mnostwo badan i podali antybiotyki. Przez pierwsze 2 dni dostawalem antybiotyki dozylnie, bodajze penycyline, Ciprinox i metronidazol. Pozniej dostawalem je w tabletkach. Jako ze przeszla calkowicie goraczka i opor po prawej dolnej stronie brzucha wypuscili mnie do domu. Na drugi dzien pod wieczor obudzilem sie z masakrycznym bolem plecow. Wtedy bylo to tylko po prawej stronie, teraz czuje tez troche po lewej. Poczatkowo myslalem ze to jelita, ale dziwne bo z przodu mnie nic nie boli :/ Bol jest staly, czasami pulsacyjny po delikatnym udezeniu w plecy czuc jabkbym udezal w siniaka. Dodatkowo zauwazylem (juz jak bylem w szpitalu) ze mocz jest jakby czerwony :/ Obecnie nie goraczkuje, a z tego co wiem wyniki krwi, w tym keratynina byly w porzadku (przed podaniem antyb doustnych) I teraz nie wiem co robic, bo bol utrzymuje sie juz 2 dzien. Nie wiem czy wracac do szpitala (ale czy mnie tak przyjma poprostu?) czy znowu isc do jakiegos GP :/ Czy moze to flaki bola i lepiej poczekac?

Obecnie biore Imuran 3tab x1, Pentasa 2tab x4, Ciprinol co 8 godzin i Metronidazol co 12h

Prosze, doradzcie co robic :(
Lepiej wcale niż w ogóle!

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Czy to nerki?

Post autor: Natalka » 08 lip 2008, 14:30

No to mogą być nerki, bo piszesz że Cię bardzo boli i siuśki nie są normalne. Sam się nie zdiagnozujesz ani nie wyleczysz, więc radziłabym pójść do lekarza i powiedzieć o objawach.

znalazłam jeszcze coś takiego:
Objawy choroby nerki:
* Bóle poniżej dolnych żeber w okolicy lędźwiowej
* Kolor moczu
* Spuchnięte okolice oczu, rąk i dolnej partii nóg
* Ból w czasie wypróżniania
* Częstomocz
* Nocne i dzienne moczenie
* Zapach amoniaku w moczu
* Wysokie ciśnienie krwi
* Osoby z niedokrwistością są w grupie ryzyka
* Inne podejrzane objawy m.in. brak apetytu, gorączka czy duża nerwowość

może to Ci pomoże potwierdzić podejrzenia albo je obalić. :smile:

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 08 lip 2008, 17:18

Dziekuje Natalka!!!

Pojde faktycznie do lekarza. Jutro rano na pobranie krwi, a pojutrze do internisty z wynikami. Najgorsze, ze kazda wizyta 50euro :/
Sam nie wiem czy to nerki, raz boli mocno,a czasami praktycznie w ogole. Mocz wyglada juz normlanie. Od kilku dni nie zalatwilem sie porzadnie, wiec moze to tez dlatego? :cry:

Pozdrowionka

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 08 lip 2008, 17:29

moldero pisze:Jutro rano na pobranie krwi
jeśli to problem nerek, to też dobrze byłoby zrobić analizę moczu :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 08 lip 2008, 20:14

witam, ja siedze w Irlndii od miesiaca i przez ostatni tydzien tez mialam powazny problem z nerkami, z tym ze mam stwierdzona kamice prawej nerki, ale bole mialam silne. z tego co opisujesz, wydaje sie, ze to tez nerki. bylam wczoraj u GP i powiedzial mi, ze podczas nastepnego silnego ataku jechac do szpitala. doraznie bierz nospe, pij sok z zurawiny, cieple kapiele, moga byc jakies leki ziolowe... pozdrawiam.
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 09 lip 2008, 13:23

Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc!!!

To chyba raczej nie byly nerki, wczoraj juz praktycznie nie czulem tego bólu plecow, ale za to moj brzuch byl znowu jak balon (uczucie jakby jelito sie zakmnelo). Myslalem, ze umre :( Ale duzo nospy, paracetamolu i rano obudzilem sie jak nowonarodzony :D Bólu nie ma, jelito odpuscilo. Kurcze jak ja nienawidze tego crohna :evil:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 09 lip 2008, 14:34

no to dobrze że jest już o.k. :smile:

ale ciekawe co to mogło być :???:
chyba to crohnik, niezbadane są jego ścieżki :lol:
moldero pisze:jak ja nienawidze tego crohna
no to nie dobrze, musisz się z nim zaprzyjaźnić, wtedy będzie grzeczniejszy :wink:

Gosiczka
Debiutant ✽
Choroba: CU w rodzinie
województwo: dolnośląskie

Post autor: Gosiczka » 09 lip 2008, 15:51

Idz do lekarza i nie zwlekaj....moj syn mial silne zatrucie pokarmowe, ktore w bardzo szybki sposob przeksztalcilo sie w zapalenie miesnia sercowego, teraz lezy w szpitalu. :smutny: Twoje zdrowie powinno byc dla Ciebie najwazniejsze.

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 02 sie 2008, 14:25

Natalka pisze:no to dobrze że jest już o.k. :smile:

ale ciekawe co to mogło być :???:
chyba to crohnik, niezbadane są jego ścieżki :lol:
moldero pisze:jak ja nienawidze tego crohna
no to nie dobrze, musisz się z nim zaprzyjaźnić, wtedy będzie grzeczniejszy :wink:
Witam - ja tu nowa..
O crohnie dowiedzialam sie 2 lata temu (od 3 jestem w Londynie) a we wtorek dowiedzialam sie ze chyba jeszcze i nerki siadly...
Zaczelo sie od anginy i migdalkow... dostalam penicyline w tabletkach (niedziela) a we wtorek wyladowalam na pogotowiu, tez nie moglam pozbyc sie goraczki bo wracala jak upierdliwa osa... a potem bol w plecach... W tym czasie mialam okres ale nigdy nie mialam tak silnych bolow plecow jak we wtorek... Wylam na pogotowiu...
No ale jak to w UK bywa - jade od wtorku na paracetamolu, codeinie i asacolu na crohna...
Z tego co mi lekarz powiedzial to jelita zainfekowane naciskaja na nerki lub przewody i to powoduje ze mocz sie cofa lub powstaja kamienie.. i tu mega haczyk - nie widac ich na usg ;-/
No nic dzis mam wolne ale za to jutro z rana rwacam do szpitala i w pon mam kolejne przeswietlenie... CZy slyszeliscie cos o IVU, UVI czy cos takiego? Bede brala tabletki przeczyszczajace a potem rentgen ale nie bardzo wiem czym ten rozni sie od zwyklego rentgena??

Pozdrawiam
Cheers :-)

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽

Post autor: Bona » 02 sie 2008, 20:33

Dzieki,

Mam nadzieje ze ten kontrast nie jest az taki zly jak ten do MRI jelita cienkiego... Obrzydlistwo i okropienstwo - 2 butelki i 2 zastrzyki... a potem tylko relaks przez pol dnia w kibelku :-)

Pozdrowionka
Cheers :-)

Awatar użytkownika
nelumbo
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: nelumbo » 07 sty 2009, 23:55

miewałem takie bóle biorąc czopki najpierw Salofalk 500 mg potem Pentasa 1 g, a co do analizy moczu to i tak lekarze mi jej nie zlecili i zrobię ja wkrótce na krzywy ryj jak zwykle :mad: Życzę powodzenia i dobrych lekarzy!

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 08 sty 2009, 10:51

madziula pisze:witam, ja siedze w Irlndii od miesiaca i przez ostatni tydzien tez mialam powazny problem z nerkami, z tym ze mam stwierdzona kamice prawej nerki, ale bole mialam silne. z tego co opisujesz, wydaje sie, ze to tez nerki. bylam wczoraj u GP i powiedzial mi, ze podczas nastepnego silnego ataku jechac do szpitala. doraznie bierz nospe, pij sok z zurawiny, cieple kapiele, moga byc jakies leki ziolowe... pozdrawiam.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 24 kwie 2009, 22:12

Dołączam do tematu. We wtorek wylądowałam u rodzinnego z bólem w dole brzucha. Nie dałam rady siedzieć, leżeć. Nic się nie dało zrobić. Zwiększono mi salofalk do 4 x 2, do tego no-spa i zwolnienie. Dziś w nocy wysoka gorączka-do 39 i okropny ból pleców i brzucha. Mdłości i biegunka. Poszłam dziś do lekarza. Dalsze zwolnienie i antybiotyk-cipronex przez 10 dni. Prawdopodobnie zapalenie układu moczowego. Ale zwolnienie Pani doktor wypisała na Crohna, który u mnie jest tylko podejrzeniem. Jak do poniedziałku nie przejdzie, to do szpitala. :cry:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 07 gru 2011, 21:55

o mejn got, mam te same objawy: bóle pleców, nerwowość, 3mies temu zakażenie e coli i powiększenie nerki. ;/ Jutro kontrolne usg;/
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”